Затемнення в 2019 році: сонячні і місячні

Колись нез’ясовне явище, якому приписувався містичний сенс негативних ознак, сьогодні не тільки пояснено наукою, але і повністю розраховано на декілька років вперед. У 2019 році теж очікуються сонячні і місячні затемнення або эклипсы, час яких астрономами розраховано з точністю до секунди, а значить можна буде спостерігати захоплюючі дух події.

Природа явища

У процесі обертання Місяця навколо Землі, а Землі навколо Сонця періодично всі 3 небесних тіла шикуються в лінію. В результаті тінь від Місяця падає на Землю, але не вся планета занурюється в місячну тінь. Враховуючи, що наш супутник набагато менше Землі, навіть при повному сонячному эклипсе тьма покриває лише її частину. З-за цього побачити затемнення у 2019 році зможуть лише ті, хто буде перебувати у місячній тіні.

Природа місячного эклипса схожа, але в цьому випадку наша рідна планета, опинившись на лінії між Сонцем і Місяцем, кидає свою тінь на нічне світило. При повному затемненні Місяця, споглядати його можуть жителі практично всього півкулі, поверненого до неї в момент максимальної фази. При цьому лише невеликі частини другої півкулі можуть спостерігати початок затемнення і його кінець.

Затемнення в 2019 році: сонячні і місячні

Сонячні і місячні затемнення, в залежності від відстані між тілами, а також від траєкторії руху тіл відносно загальної осі, поділяються на 3 сонячних і 2 місячних виду:

  • повне сонячне або місячне;
  • приватне сонячне або місячне;
  • кільцеподібне тільки сонячне.

Відстань між Землею і Місяцем, а також Землею і Сонцем не завжди однаково, так як орбіта руху супутника навколо Землі і її навколо Сонця ‒ це не окружність, а еліпс. Перебуваючи близько до нашої планети, Місяць може повністю затьмарити Сонце, якщо встане на спільну вісь. На максимальному видаленні Місяці не вистачає розмірів перекрити конус сонячного світла і виходить кільцеподібне затемнення. Земля ж, набагато перевершує свій супутник за розмірами, ставши на одну вісь, затьмарить його повністю, тому кільцеподібних місячних затемнень не буває.

Читайте також:
Новорічний вінок з шишок майстер-клас з фото

Коли будуть сонячні затемнення

Першим в 2019 буде часткове затемнення, яке відбудеться в січні. Максимальна фаза настане 06.01 в 4:41 МСК. Побачити його в 2019 році в Росії зможуть мешканці південної частини Східного Сибіру, Камчатки, Далекого Сходу, Сахаліну і Курильських островів. Більше пощастить японців і корейців, які будуть спостерігати явище практично зі всієї території. У Китаї буде видно тільки з північно-східній частині, а в Монголії ‒ з східної.

Затемнення в 2019 році: сонячні і місячні

Друге затемнення найближчої до нас зірки буде повним і відбудеться в липні. Максимальна фаза настане 02.07 в 22:26 МСК. На жаль, росіянам не вдасться спостерігати таке рідкісне явище, за винятком туристів, які в цей час будуть знаходитися в Чилі, Аргентині чи в плавання на півдні Тихого океану.

Останнє в 2019 сонячне затемнення буде кільцеподібним, яке намічається на грудень. Місяць закриє центр Сонця, утворюючи кільце 26.12 рівно в 5:18 і 53 секунди за Московським часом. Побачать рідкісне подія жителі Забайкалля і Примор’я. Разом з ними його будуть спостерігати народ Шрі-Ланки, Малайзии і Суматри, а також проживають на території південної Індії і на сході Аравійського півострова.

Затемнення Сонця 2019 р. покажуть людству всі 3 види, здивувавши різноманітністю космічної феєрії незвичайних явищ.

Коли будуть місячні затемнення

Відкриває 2019 рік повний екліпс 21 січня. У перший день повного місяця вся світла половина Місяця зануриться в пітьму рівно в 8:12 МСК. Спостерігати дивний феномен пощастить всій Європі, включаючи європейську частину Росії. До них зможуть приєднатися жителі Африки та всієї Америки. Уралу та західній Сибіру пощастить менше, так як їх населення буде задовольнятися тільки початком події. У той час як населення Камчатки, Чукотки і всього Далекосхідного узбережжя побачать кінець затемнення.

Читайте також:
Фільм Флеш 2018. Актори, дата виходу в Росії, дивитися трейлер російською

Затемнення в 2019 році: сонячні і місячні

Приватне відбудеться 17 липня. Максимальна фаза настане у 00:31 МСК. У РФ тільки Чукотці і Камчатці не випали щасливі квиточки, всі інші росіяни зможуть спостерігати це подія. Інші земляни, крім північної Америки, теж зможуть насолодитися видовищем.

Серединні точки

Незважаючи на доведену циклічність події і наукове спростування забобонів, пов’язаних з ним, деякі астрологи досі говорять про його негативний вплив на природу і людину. При цьому вони стверджують, що найбільш несприятливий час ‒ серединні точки. Це тимчасові точки, рівновіддалені від двох найближчих затемнень. Обчислити їх для 2019 року нескладно. Якщо відбудеться 5 эклипсов, значить серединних точок вийде 5:

  • 13.01 в 20:12;
  • 12.04 о 15:19;
  • 09.07 у 23:28;
  • 06.10 в 2:55.

Вплив на людину

В цілому серйозних попереджень на рахунок небезпечного впливу феномену на людський організм немає. При цьому все ж існують рекомендації для вагітних, літніх і страждаючих хронічними захворюваннями людей. У ці дні залишатися вдома, уникати нервових, фізичних навантажень і перевтоми. Це пов’язано з підвищеною електромагнітної й гравітаційної активністю, адже небесні тіла в ці дні діють в одному напрямку при сонячному затемненні і в протилежному при місячному. Адже навіть припливи і відливи залежать від зміни гравітаційного впливу цих космічних тел. Наприклад, в дні суперповню через тяжіння Місяця людина важить на 1-2 грами менше, ніж зазвичай. У будь-якому випадку вирішувати, що дивитися на це чудо природи чи ні, тільки вам. Якщо ви все ж захочете побачити це наповнене міфами явище, то можете бути впевнені – задоволення гарантоване.

Приголомшливе відео повного сонячного затемнення:

Читайте також:

  • Гороскоп на 2019 рік для Пацюка: жінки та чоловіки
  • Любовний гороскоп на 2019 рік
  • Гороскоп на 2019 рік для Мавпи: жінки та чоловіки
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021