Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Терміни посіву і пересадки на постійне місце овочевих культур дуже впливають на те, чи вдасться отримати хороший урожай. Всі, хто займаються сільським господарством багато років, знають, наскільки важливий цей параметр. Для менш досвідчених городників буде корисно ознайомитися з докладною інформацією про посадку перцю на розсаду і в теплицю в 2023 році. Адже кожному хочеться отримати хороший урожай. Особливих складнощів немає – слід визначити сприятливі і несприятливі дні, прочитати рекомендації по головним агротехнічним заходам і дізнатися поради по догляду.

Коли приступати

Перець любить тепло. Для хорошого зростання йому в молодому віці необхідно достатнє освітлення і висока температура. Тривалість світлового дня безпосередньо впливає на всі процеси, які відбуваються в клітинах рослини.

Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Щоб визначити правильний час для посіву, слід відповісти на такі питання :

  • Де буде постійне місце культури – в закритому грунті (тепліце) або в городі?
  • Сорт відноситься до ранньо-, середньо- або позднеспелим?
  • Чи планується попередня підготовка насіння (замочування) і обробка активаторами зростання?

Агрономічні терміни посадки перцю на розсаду в 2023 році наступні :

  • парник або теплиця (як правило садять разом з помідорами – друга половина квітня ;
  • город або ємності на вулиці – друга половина травня – перша половина червня.

До пересадки приступають тоді, коли розсада перейде до активної вегетації, а діаметр основного втечі стане 4-5 мм. Зазвичай це відбувається через 65-70 діб після посіву. Сюди ж входять 7-10 днів, необхідних для появи перших проростків після посіву. Знаючи це, легко прорахувати, що тепличні перці висівають в першій половині лютого, а розсаду для відкритого грунту – в середині березня.

Місячні цикли

Садівники і городники часто звіряються з місячним календарем, так як помічено, що фази Місяця впливають на рослини. На зростаючу Місяць процеси зростання відбуваються краще, а при зменшенні вони гальмуються. Зате саме в цей період помітно потовщується основний стебло і розростається коренева система.

Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Розібратися в цих моментах самому складно, тому простіше скористатися спеціальною таблицею, де відображені відповідні, нейтральні і несприятливі дні для посадки перцю.

Посів перцю в лютому 2023

ПеріодДати
Сприятливий1-3, 7, 9, 13, 14, 16, 17, 21-26, 28
Нейтральний4, 5, 8, 10-12, 15, 18, 20, 27
Несприятливий6, 19

Посадка перцю в березні 2023 року

ПеріодДати
Сприятливий1-3, 6, 7, 9, 11, 15, 16, 22-25, 29-30
Нейтральний4, 5, 8, 10, 12-14, 17-20, 31
Несприятливий18, 21

Вирощування

Для успішного посіву і вирощування розсади перцю в 2023 році потрібно знати основні принципи агротехніки.

Ємність

Пересадку перець переносить складно, тому треба відразу підібрати такі ємності для посадки, щоб можна було виключити пікіровку. Це збереже розсаду від пошкодження і травм корінців. Найкраще придбати індивідуальні ємності. При такому підході цвітіння і плодоношення відбудеться раніше. Можна проводити посадку відразу в торф’яні горщики, які стануть додатковим джерелом органіки в грунті після висаджування на постійне місце. Економ варіант – пластикові стаканчики.

Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Передпосівна підготовка

Припускає передання перцю проводити не обов’язково, але при посадці в лютому 2023 року вона дозволить отримати перший урожай приблизно на 2 тижні раніше.

Ідеальний посівний матеріал – однорічні або дворічні насіння. Далі їх схожість падає, а після 4 років сходів чекати не варто. Щоб проклёвиваніе йшло прискореними темпами, їх на добу або двоє занурюють в теплу воду або кладуть на зволожену вату. У розчин рекомендується додавати стимулятори росту, наприклад, «Гетероауксін», «Зав’язок» та ін. Якщо підготовка проведена правильно, то близько 90% рослин проклюнуться.

Висаджування

Посів проводять в індивідуальні ємності, наповнені підготовленим грунтом. Найчастіше це субстрат для вирощування розсади, але іноді грунт роблять самі з компосту, чорного торфу і піску. В такому випадку землю проколюють в духовій шафі протягом години, щоб позбутися від личинок і грибків. Насіння перцю занурюють на глибину 0,5 см, а зверху засипають грунтом. При цьому важливо не пошкодити молоді росточки.

Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Догляд

Для того, щоб розсада росла потужною і життєздатною, потрібен правильний догляд. Основні моменти такі :

  • Температура Важливо підтримувати в приміщенні 25-27 ° С. Якщо значення будуть нижче, розсада стане рости дуже повільно, і крім того, вона буде піддаватися атакам грибків. При такому положенні бутони з’являються пізніше, багато хто опадає, і урожай не дотягує до сортових характеристик. Якщо в кімнаті занадто жарко, молоді рослини можуть скидати листя, їх кінці стануть висохлими або жовтими. Крім того, підвищена температура викликає поява павутинного кліща.
  • Зволоження Проводять полив отстоянной або талою водою. Важливо, щоб вона була не холодніше температури в приміщенні, а краще – на пару градусів тепліше. Не можна допускати застою вологи в піддонах.
  • Добриво. При вирощуванні розсади перцю в живильній землі додаткові підгодівлі не потрібні, але при виснаженому грунті варто вносити добриво.

Посадка перцю на розсаду і в теплицю 2023 | посів, календар

Зрушення термінів посадки

Терміни для посадки вказані орієнтовно. В окремі роки тепло може довго не наступати, і в зазначений час земля ще не прогріється настільки, наскільки це необхідно для перцю. Важливо пам’ятати, що грунт повинен бути прогрітий не менш, ніж до 15 ° С. Якщо посадку виконують в більш прохолодну землю, у розсади буде тривалий стрес, темпи зростання сповільняться, збільшиться ризик хвороб. В такому випадку краще почекати тепла, навіть якщо рослини вже готові до висадки. Агротехніки кажуть, що зміщення термінів на 10-14 днів для рослини абсолютно нормально.

Новий рік 2023