Європейські ігри 2019 року: останні відомості

Спорт 2019

Європейські ігри 2019 року: останні відомості

Європейські ігри, відверто кажучи, поки що маловідомі. Багато наших співвітчизників навіть не чули про них нічого. Але факт полягає в тому, що Європейські ігри в 2019 році пройдуть у Мінську (в столиці нашої сусідки – Республіці Білорусь), хоча спочатку планувалося проводити їх в Російській Федерації. Але про все по порядку.

Вибір столиці ігор – історія

Дуже багато країн Європи висловили свою зацікавленість у проведенні ігор Европиады 2019 року. Рішення приймала Надзвичайна генеральна асамблея Європейської Олімпійської організації. 16 травня 2015 року голови винесли рішення на користь Нідерландів. Засідателі вважали, що Европиаду 2019 проведуть в Гаазі, Амстердамі, Роттердамі та Утрехті. Але уряд Нідерландів відмовилося від пропозиції комітету у проведенні Друге Європейських ігор.

Європейські ігри 2019 року: останні відомостіПодальша доля ігор була не зовсім зрозуміла. Відмова Нідерландів викликав справжній шок у організаторів, але вже через кілька годин після цієї звістки надійшла величезна кількість інших заявок. Серед них виділялися такі держави:

 • Республіка Білорусь. Ігри хотіли проводити в столиці (Мінську).
 • Польща. Планувалося, що столицею Европиады стане місто Познань.
 • Туреччина. Европиаду провели б у Стамбулі, колишньої столиці Османської Імперії.
 • Англія. Ігри провели б у Глазго.
 • Російська Федерація. Тут ігри повинні були проходити відразу в двох містах. У Казані і Сочі.
 • Комітет Друге Європейських ігор виніс своє рішення у листопаді 2015 року. Господинею Другий Европиады була визнана Росія. Але вже через кілька днів після цієї звістки Всесвітнє Агентство, виступає проти допінгу у спорті, початок розслідування в РФ. Перед Олімпійськими Іграми 2016 року Агентство і багато країн ввели санкції відносно Росії. За ним було заборонено на невизначений час проведення в Росії різних міжнародних чемпіонатів. Вже через кілька днів після цієї звістки організатори Европиады стали підшукувати нову країну, в якій можна було б провести ігри.

  Читайте також:
  Фен-шуй прогноз на 2019 рік. Гороскоп летючих зірок

  21 жовтня Генеральна асамблея винесла своє рішення – місцем проведення ігор вибрали місто Мінськ.

  Особливості виникнення Європейських Ігор

  Європейські ігри 2019 року: останні відомостіПерші Європейські ігри були проведені в Баку (столиці Азербайджану) в 2015 році. Европиада – це міжнародні регіональні комплексні змагання у спорті серед країн, що перебувають на Європейському континенті.

  Спочатку планувалося проводити тільки літні ігри, однак у подальшому було вирішено додати і Зимову Европиаду. Зимові, як і Літні ігри, будуть проводити раз на 4 роки.

  Згідно з правилами, в іграх можуть брати участь всі країни Європейського континенту, які є загальновизнаними (але крім Ватикану). Також до змагань були допущені і “полуевропейские” країни – лише невелика їх частина знаходиться в Європі. Це Азербайджан, Росія, Турецька Республіка. Крім того, були допущені й країни, які не мають відношення до Європі в територіальному плані. Це Вірменія, Ізраїль, Кіпр. При цьому з незрозумілих причин Казахстан в цей список включений не був – брати участь у Европиаде представники цієї країни не зможуть.

  Чому вирішили створити Європейські ігри?

  Європейські ігри 2019 року: останні відомостіЄвропа – один з найбільш знаменитих континентів. Однак регіональних ігор за всю його багату історію не проводили (Олімпійські ігри не враховують, так як вони міжнародні). У той же час в Азії, Америці, Арабських країнах, Африці вже давно проводяться власні ігри – Панамериканські у столиці Мексики (місті Мехіко), Азіатські в Китаї (можливо із-за того, що Казахстан в них брав участь, в Європейських іграх він не зможе), Африканські в Мозамбіку, а також Панарабские в Катарі. В Європі ж проводяться лише Ігри малих держав Євросоюзу.

  Головний представник Європейського комітету з олімпіад Патрік Хікі ще квітні 2011 року виступив з пропозицією щодо проведення Європейських ігор. Планувалося, що у змаганнях зможуть взяти участь всі спортсмени різних видів спорту, які включені в “олімпійський” список. Пропозиція щодо впровадження Европиады було підтримано 47 з 49 країн. Спонсори теж знайшлися дуже швидко. Їх інтерес був просто колосальним, як заявили представники Европиады. Як підсумок, аж 85 відсотків Національних комітетів з олімпіад Євросоюзу підтримали виникнення Європейських ігор. Перші ігри, проведені в Баку, вирішили зробити пробними. Якщо очікування себе виправдають, то Европиаду будуть проводити кожні 4 роки. Так і сталося, раз у 2019 році вирішили проводити вже Другі Європейські ігри.

  Читайте також:
  Фільм Загін самогубців 2 (2019): сюжет і дата виходу другої частини

  Чому столицею був обраний саме Мінськ?

  Європейські ігри 2019 року: останні відомостіЦе питання, напевно, цікавить дуже багатьох. Справа в тому, що Перші Європейські ігри спочатку планувалося проводити не в Азербайджані, а в Білорусі. Але Мінськ чомусь в останній момент відмовився від проведення ігор в зв’язку з недостатнім фінансуванням та завантаженістю місць проведення (адже в 2014 році в Мінську був проведений Чемпіонат Світу з хокею). Тоді на засіданні в Римі практично одноголосно столицею Перших Європейських ігор визнали Баку.

  Саме з-за того, що Мінськ не зміг в перший раз провести ігри, йому надали другий шанс.

  Європейські ігри – справжній нонсенс, адже проводяться вони всього лише вдруге. Европиада 2019 року буде проходити в Мінську. Список видів спорту тепер буде більш розширеним, тому вже зараз можна розраховувати на ще більший успіх.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2021-2022