Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

Які технології будуть в 2021 році? Це питання цікавить всіх людей, які хочуть бути в курсі що відбуваються у світі подій і не відставати від сучасних тенденцій. Нижче докладно описується все, що чекає на нас найближчим часом.

Інтернет всюди

Сьогодні неможливо уявити собі життя сучасних людей без інтернету: через всесвітню мережу можна здійснювати покупки, оплачувати послуги, обмінюватися інформацією, дізнаватися останні новини, відстежувати події, що відбуваються. І в 2021-му році інтернет може проникнути буквально у всі сфери суспільного життя.

По-перше, ще в минулому році в рамках розробленої Илоном Маском програми «Starlink» на орбіту планети було виведено шістдесят супутників, а в майбутньому їх загальна кількість планується збільшити до 12 тисяч! Це дозволить зробити інтернет доступним в будь-яких, навіть самих віддалених куточках світу, причому без проводів, а через портативні приймачі. До речі, подібні проекти є в США і Росії, але поки неясно, чи будуть вони реалізовані до 2021-ому році.

Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

По-друге, до інтернету в найближчому майбутньому можна буде підключати не тільки електронні пристрої, але і різні інші речі, що використовуються в повсякденному житті: товари в магазинах, одяг, предмети особистої гігієни, побутові прилади і так далі. У підсумку датчиками, що підключаються до всесвітньої мережі, можуть оснащуватися будинку і навіть дороги. Це дозволить створити єдину інформаційну комунікаційну інфраструктуру для отримання відомостей про точках знаходження і про навколишньому середовищі практично з усіма її компонентами.

По-третє, напевно, з 2021-го року стандартом інтернет-з’єднання стануть мережі п’ятого покоління – 5G. Їх пілотні версії вже запущені у багатьох великих країнах, таких як Швейцарія, Південна Корея, Росія. У розвиток вкладено величезні суми, так що повноцінне і повсюдне впровадження, швидше за все, відбудеться в найближчі роки (ймовірно, навіть у 2021-му). У результаті інтернет-користувачі отримають високу швидкість з’єднання до 2Гбит/сек., мінімальні затримки (не довше мілісекунди) і надійну передачу.

Безпілотний транспорт

Самоврядні переміщаються без водіїв транспортні засоби можуть стати доступними вже в 2021-му році. Розробкою таких механізмів сьогодні займаються багато великі компанії, причому як спеціалізуються на автоіндустрії, так і не мають ніякого відношення до автомобілів. Це «Ауді», «Дженерал Моторс», «Тойота», «Фольксваген», «Тесла», а також «Юбер» і «Гугл». І навіть «КамАЗ» вже представив перший прототип авто з базою серійного вантажівки.

Читайте також:  Нова Мазда 6 2019 модельного року. Технічні характеристики, ціна, фото, тест драйв, старт продажів, останні новини

Безпілотні автомобілі через деякий час можуть поступово витіснити стандартні керовані людьми машини. І вони, безсумнівно, вплинуть на ситуацію на дорогах і на безпеку дорожнього руху. Такі машини цілком здатні перестати бути лише транспортними одиницями: вони будуть активно контактувати і взаємодіяти один з одним, передаючи дані про параметри переміщення сусідніх авто і обмінюючись інформацією.

Нейрокомпьютерные технології

Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

Нейрокомпьютерные технології – це практично штучний інтелект, синхронизируемый з людським організмом. Так звані нейромережі припускають впровадження в мозок і налагодження постійних і неперервних зв’язків з зовнішнім світом. Такий імплантується людині нейрокомпьютерный інтерфейс дозволить, насамперед, удосконалювати функціонування тіла навіть при наявності обмежених можливостей.

Нейромережі можуть керувати протезами, використовуючи передані мозком сигнали, а також відомості, отримані з зовнішніх зорових, слухових і сенсорних датчиків. Подібні інтерфейси, що використовуються повсюдно, здатні налагодити безконтактну передачу інформації з мозку в мозок. Крім того, нейрокомпьютерные технології нададуть розумний швидкий пошук будь-якої інформації без будь-яких додаткових пристроїв, а також всілякі підказки для спрощення та оптимізації життя.

Нові препарати і медичні технології

Розробки у сфері фармацевтики і медицини тримаються в секреті, але вони активно ведуться в багатьох країнах. Так, є дані про ймовірність отримання вакцини від раку. Її розробляють німецькі вчені, які навчилися розпізнавати відмінності в ДНК здорових і ракових клітин, виділяти «зіпсовані» білки і повідомляти про такі маркерах імунній системі, щоб вона запускала реакцію боротьби з «ворогами». Ця інноваційна біотехнологія одержала назву «BioNTech». І перші етапи випробувань з участю страждають на меланому людей вже демонструють позитивні результати: у восьми з 13-та людина є поліпшення. Плануються подальші дослідження, що охоплюють вже 1500 пацієнтів з різними типами пухлинних новоутворень.

Цікавий факт! В США вже в 2021-му році можуть з’явитися перші роботи-фармацевти, замінюють звичайних провізорів в аптечних мережах.

Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

Також в медицині активно застосовується і генна інженерія, яка абсолютно очевидно змінить світ і уявлення про багатьох захворюваннях людства. Наприклад, у Великобританії вчені вже отримали дозвіл на точне редагування ДНК ембріонів. Передбачаються виділення дефектних генів і внесення коригувань у геном. В результаті повинні народжуватися тільки здорові, життєздатні та витривалі люди. А в Китаї були проведені досліди по генетичним эмбрионным модифікаціям в рамках технології «CRISPR/Cas9»: дослідники відкрили природний природний механізм редагування ДНК і навчаються його застосування на практиці.

Читайте також:  Модний манікюр шелаком на Новий Рік 2018 ідеї фото новинки

Удосконалення пристроїв і техніки

З кожним роком звичні пристрої стають все тонше і легше. Сьогодні у продажу вже є ультратонкі і ультралегкі телевізори, планшети і смартфони. Але в майбутньому планується розробка екранів ТБ, які можна буде згинати і навіть згортати в рулони. А ще, ймовірно, зовсім скоро стануть доступними і телефони, надягають на руку і представляють собою тонкі і майже непомітні браслети. Поки конфігурація і інтерфейс невідомі, але, можливо, одним натисканням буде створюватися голограма з меню управління.

Квантові комп’ютери

Кванти – найдрібніші неподільні частинки, з яких складається практично все на нашій планеті. І якщо стане доступною цифрова технологія квантових обчислень, то це значно змінить життя. Наприклад, стануть неспроможними і неефективними сучасні методи шифрування інформації, скоротяться строки проведення великомасштабних досліджень (у тому числі геному живих істот і різних складних явищ), спроститься управління складними механізмами і процесами, відбудуться знецінення і крах криптовалют.

Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

Розробки у сфері квантових технологій активно ведуться кілька років і вже принесли свої плоди. Так, китайські вчені запустили перший супутник з квантової зв’язком, здатний передавати дані з орбіти на Землю без перехоплення ключів. А в кінці 2019-го року два гіганта «IBM» і «Google» заявили про успішне завершення квантових обчислень. Але поки про створення комп’ютерів точних відомостей немає, хоча з великою ймовірністю вони можуть з’явитися як раз в 2021-му році.

Впровадження технології блокчейн в різні галузі

Блокчейн – це складається з блоків інформації, розподілена між усіма користувачами та позбавлена центрального органу управління база даних. Вона застосовується для здійснення операцій, дані про яких зберігаються фактично в комп’ютерах учасників системи. Це робить практично неможливими зломи, хакерські атаки і зміни структури. На даний момент основною сферою застосування блокчейна є кріптовалюти.

Читайте також:  День батька в Росії до 2020 року: міжнародна дата і коли святкують у нас

Імовірно, в 2021-му році блокчейн активно і повсюдно можуть почати впроваджувати банки, платіжні системи і навіть державні структури. Так, в Росії і в світі технологія просувається «Ощадбанком» і сервісом «КІВІ». За кордоном консорціум «R3» вже об’єднав найбільші фінансові організації. Також деякі фахівці пропонують використовувати систему для формування громадських баз даних про платників податків, власників нерухомості, інвесторів) і навіть для проведення операцій (справляння податків, операцій з цінними паперами, різних платежів). Блокчейн може стати способом скоротити витрати, підвищити швидкість транзакцій і забезпечити захист.

Віртуальна реальність

Які технології будуть в 2021 році: нові технології майбутнього

Якщо поки віртуальна реальність активно застосовується лише в ігровій сфері, то вже з 2021-го року такі технології можуть впроваджуватися і в інші галузі. Можливо, доповнена реальність буде допомагати розвиватися фахівцям, включаючи пілотів, медиків, водіїв. Симулятори покликані формувати навички, засновані на візуальних образах, максимально наближених до реальних. Це дозволить тренуватися і освоювати нові техніки в медицині, управлінні складними механізмами, в деяких спортивних дисциплінах.

Ультрасучасні матеріали

Ймовірно, в 2021-му році з’являться нові ультрасучасні матеріали, адже старі і використовуються повсюдно або не володіють всіма потрібними властивостями, які передбачають великі нерозмірні витрати на виробництво.

Одна з останніх розробок – це графен володіє практично універсальними властивостями. Даний матеріал являє собою шаруватий плоский графіт, що має товщину в один атом і відокремлений від об’ємного кристала. Електрофізичні характеристики графенового листа, який вперше був отриманий і випущений ще в 2004-му році, дозволяють застосовувати його в найрізноманітніших галузях і сферах життя: для виготовлення надпотужних, енергоємних і ультралегких акумуляторів, для конструювання небитких корпусів різних гаджетів, створення водоочисних фільтрів і установок. І якщо виготовлення і використання графена будуть поставлені на потік, то світ очікує справжня промислова, технологічна революція.

Це були всі новітні технології майбутнього, які цілком можуть стати доступними світу вже в 2021-му році. Але поки точних і достовірних даних про впровадження немає, так що залишається відстежувати актуальні новини.

Відео про технології майбутнього

Інші матеріали:

  • Затребувані професії в 2021
  • Яким буде iPhone в 2021 році
  • Кріптовалюти в 2021 році
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021