Як вчити з дитиною короткі новорічні віршики?

Короткі вірші про Новий рік дозволяють відмінно розвивати багато розумові процеси дитини.

Це приголомшлива зарядка для пам’яті, уяви, мислення і, звичайно ж, для мови. Практично кожен знає, що ранній розвиток сприяє успішному становленню особистості навіть у дитячому віці. Вміння читати вірші напам’ять, виразно, з правильною вимовою позбавить дитину від труднощів у спілкуванні з друзями та колегами.

Постановка мови, незважаючи на величезну кількість і доступність фахівців, цілком лягає на плечі батьків і вихователів малюка. Адже логопед займається коригуванням проявляються недоліків і проблем, що виникають у мовленні. Початковий етап ж залишається у відомстві тих, хто більшу частину часу проводить з малюком.

Зміст

  • 1 Значимість коротких віршиків
    • 1.1 Секрети виучування віршів

Значимість коротких віршиків

Як вчити з дитиною короткі новорічні віршики?З 1-ої доби появи на світ дитини матері, батьки та інші рідні кажуть йому вірші і потішки, марячи про те часу, коли малюк почне говорити і, можливо, складати свої короткі вірші про Новий рік, про тварин, про все, що його оточує.

Однак не всім діткам виучування віршиків може здатися легким заняттям. Саме тому батькам необхідно використовувати всі можливі прийоми запам’ятовування речівок і коротких віршів, які допоможуть розвивати пам’ять дитини у віці 3-4 років.

Секрети виучування віршів

В дитячому садку малюки часто стикаються з необхідністю у короткі терміни вивчити напам’ять той чи інший вірш, пісню. Це можуть бути звичайні твори, які, можливо, раніше вже були знайомі дитині.

Але трапляється і так, що потрібно вивчити щось абсолютно невідоме, часом придумане вихователями. До Нового року, до 8 Березня, до 23 Лютого діти повинні як слід завчити короткий твір у віршованій формі. Як підготувати малюка до даної роботи?

Читайте також:
Листівки з Новим роком 2020 організаціям партнерам і клієнтам

По-перше, необхідно підбирати вірш для заучування напам’ять з урахуванням вікових характеристик дитини. Твір зобов’язана бути легким і зрозумілим, всі фрази тут повинні бути відомими. Зміст і сюжет вірша покликані пробуджувати у дітей позитивні почуття і прагнення відчувати ці емоції знову і знову.

Старші (батьки, брати і сестри, бабусі і дідусі) обов’язково повинні показати дитині, як читати вірш. Для цього кілька разів потрібно цілком прочитати твір, переважно з формулюванням і поясненням деяких фраз.

Дуже добре, якщо мама або тато продекламирует вірш без книги напам’ять. Це не тільки послужить прекрасним зразком для дитини, але і покаже, що нічого складного в майбутній роботі немає. Далі необхідно проконтролювати, як дитина усвідомлює сенс і як він запам’ятав сюжет вірша.

Для цього деколи достатньо всього-на-всього провести невелику бесіду відразу після прослуховування тексту, а потім кілька разів протягом наступних днів нагадувати про це дитині, задаючи нескладні питання.

Як вчити з дитиною короткі новорічні віршики?

Короткі новорічні віршики.

Наприклад, можна запитати наступне: «Про кого розповідається у вірші?, «Де росла ялинка?», «Які тварини жили в лісі?», «Що вони робили?» і т. п.

Далі вірш навчається частинами. Розділяти на частки його слід відповідно римованим рядками, краще всього за 2 для малюка у віці 3 років. При цьому розповідайте вивчені фрази по черзі.

Наприклад, перший рядок: «В лісі народилася ялиночка». Другу — дитина: «В лісі вона росла». Далі змінюєтеся місцями.

Якщо дитина добре запам’ятала початкові 2 рядки, приступайте до зазубриванию наступних 2-ух. Далі повторіть всі рядочки про Новий рік по черзі, потім розкажіть всі їх самі і тільки потім дайте продекламувати малюкові. У разі якщо вірш за обсягом більше 4 рядків, рідко вдається вивчити його повністю за один прийом.

Читайте також:
День молоді в 2019 році: дата святкування та особливості

Краще всього зробити це в 2 або 3 рази, наприклад, вранці, вдень і ввечері. При цьому обов’язково подивіться на настрій малюка. У разі якщо прагнення вчити вірш у нього згасає, зніміть цей урок, зробіть заняття коротше або змініть вид діяльності.

Дуже корисно використовувати так звані опорні сигнали в заучуванні віршів.

Наприклад, ви вчите рядок: «Сніг іде, сніг іде!»

Намалюйте на картці сніжинку і чобітки. Орієнтуючись на них, малюк спочатку може і не скласти речення правильно. У такому разі промовте вірш і показуйте на зображення в потрібний час.

Далі рядок: «Значить, скоро Новий Рік!»

Намалюйте ялинку, подарунки, Діда Мороза, годинник, феєрверки.

«Дід Мороз до нас прийде», — знову казковий персонаж і чобітки. «Всім подарунки принесе!» — малюєте презенти в різних варіантах — коробки, мішки, пакети і т. д.

Якщо вам не вистачає часу на малювання, можна роздрукувати знайдені зображення в Мережі або ж зробити копію малюнків з книги. Додатковий прийом в заучуванні коротких віршів про Новий рік — малювання сюжету вірша дитиною самостійно.

Ви кілька разів промовляє рядки твору, а він малюнками конспектує його. Ця діяльність проходить і через розумові, і через рухові функції. Тому запам’ятається віршик дуже легко і швидко.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021