Як святкують Новий рік в Англії?

«Новий рік» по-англійськи звучить як New year. А привітання з Новим роком у перекладі на англійську — Happy new year, тобто «Щасливого Нового року». Тим, хто цікавиться Великобританією, звичаями і культурою англійців буде цікаво дізнатися, як вони справляють це свято.

За традицією в Сполученому Королівстві спочатку святкують Різдво 25 грудня і вже потім — Новий рік. Тому новорічна ніч і 1 січня для багатьох не вважається таким вже великим святом, щоб святкувати його окремо. Чимало й таких, хто ігнорує його і всю новорічну ніч спить як зазвичай. Залежно від смаків, звичок і традицій багато його святкують з тим чи іншим розмахом.

Віруючі англійці розрізняють Різдво і Новий рік. Різдво вважається релігійним святом, центральним заходом якого вважається церковна служба. Новий рік — свято світський, на якому не гріх наїстися до відвалу, випити й добре погуляти.

Зміст

  • 1 Новорічні вечірки
  • 2 Новорічні заходи
  • 3 Ірландці і шотландці

Новорічні вечірки

Як святкують Новий рік в Англії?Найчастіше влаштовують вечірку або сімейний вечерю. Залежно від запрошених, святкування може бути як з акцентом на кулінарної складової, так і з упором на розважальні заходи.

Як і в Росії, гуляння розпочинаються ввечері 31 грудня і можуть тривати до ранку 1 січня, в залежності від можливостей гуляють. Період новорічних гулянь (переклад на англійську) — new year eve.

Стіл часто накривається за принципом шведського столу: м’ясні страви, салати, закуски, пиріжки, випічка до чаю. Традиційними стравами англійської кухні вважаються: запечена свиняча голова, пудинг і пиріг з передбаченнями. Виставляють безліч алкогольних напоїв: джин, віскі, вино, пиво.

Одна з англійських традицій — велика чаша пуншу, з якої напій розливається всім гостям. Пунш зазвичай готують самі господарі з вин, соків, алкоголю, води, кожен по своєму фамільного рецептом.

Читайте також:  Місячний календар на Травень 2019 року

Ближче до півночі слухають радіо або телевізор, щоб опівночі зустріти перші хвилини Нового року під бій годинника Біг-Бена і традиційну пісню Роберта Бернса. Звучать тости і поздоровлення. «З Новим роком» англійською буде Happy new year.

Англійці не звикли проводити новорічні свята за телевізором, так як більшість телеканалів передають шотландські святкування, приділяючи мало уваги традиційним англійським.

Новорічні заходи

Як святкують Новий рік в Англії?Для тих, хто не звик у новорічну ніч сидіти вдома, готелі та танцювальні клуби улаштовують новорічні танцювальні вечори, на які запрошують музикантів різних популярних груп. Англійці люблять відвідувати бали-маскаради, устраивающиеся у вікторіанському стилі всередині старовинних палаців.

Центральне міське захід Лондона проходить на Пікаділлі-Серкус: у новорічну ніч навколо статуї Ероса збирається безліч англійців, співають і вітають один одного з Новим роком.

Схоже дія розгортається і на Трафальгарській площі з її знаменитим фонтаном, який частенько хтось потрапляє. Опівночі міська влада влаштовують салюти і феєрверки. «Зустрічати Новий рік» на англійській мові — to see the year old out.

Багато років тому, з тих пір, як Новий рік став широко відзначатися, 1 січня зробили вихідним днем для всієї Великобританії. Це дозволяє тим, хто любить погуляти до ранку, як слід виспатися перед роботою. 1 січня у даному значенні у перекладі на англійську — new year day.

Як святкують Новий рік в Англії?Новорічні листівки і подарунки не в моді. Серед британців більш популярні «Новорічні резолюції» — обіцянки самому собі кинути палити, зайнятися спортом або схуднути. Хоча, як і в інших країнах, ці обіцянки виконуються набагато рідше, ніж даються.

У пресі новорічною традицією стали публікації, присвячені громадянам Великобританії, які відзначилися у минулому році. Друкують списки тих, кому присвоєно державні нагороди, в тому числі і вища нагорода Англії — титул лицаря.

Читайте також:  Новий Рено Дастер 2018 модельного року. Дата виходу, технічні характеристики, фото, тест драйв, початок продажів в Росії

Ірландці і шотландці

У жителів Ірландії під Новий рік незаміжні дівчата під подушку кладуть гілку омели. Вважається, що в новорічну ніч до них уві сні прийде майбутній чоловік, якого неодмінно треба цілуватися під омелою, щоб шлюб був довгим і щасливим.

А тим, хто вже зв’язаний узами шлюбу, гілочки омели під подушкою допоможе залучити удачу на свою сторону.

Шотландці в новорічну ніч влаштовують свій традиційний фестиваль вогню — Хогманай. Всі учасники свята несуть смолоскипи, розмахують ними, багато хто ще і жонглюють.

Згідно з стародавніми віруваннями вікінгів, предків шотландців, вогонь очищає душі шотландців, щоб починається рік вони зустрічали з чистими душею і серцем.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021