Вознесіння Господнє в 2019 році: дата, історія та традиції свята

Вознесіння Господнє — одне з дванадцяти головних християнських свят, до якого всі православні віруючі належать до особливою повагою. Дата свята є рухомою і щороку змінюється у відповідності з церковним календарем. Здійснюється на 40-й день після святкування Пасхи і випадає на четвер 6-го тижня після Світлого Христового Воскресіння — в 2019 році Вознесіння Господнє відзначатимуть 6 червня.

В цей день згадують подію, яка сталася на Оливній горі. Саме туди Ісус Христос прийшов зі своїми учнями і, давши обіцянку про друге пришестя, вознісся на небо. Вознесіння — завершення земного служіння Господнього. Свято встановлено в пам’ять про те, що Спаситель дарує всім віруючим можливість воскресіння і вознесіння до Престолу Всевишнього.

Суть і подія свята

Вознесіння Господнє в 2019 році: дата, історія та традиції святаЗгідно з Писанням, Вознесіння Господнє відбулося на сороковий день після його воскресіння. Ця подія нагадує про те, що він закінчив свій земний шлях і потрапив в Рай, даруючи природі людської повне участь у вічному блаженстві і Божественного життя. Христос зійшов на небо у плоті і в своєму образі підніс всю людську природу, підготувавши таким чином усе єство людини до прийняття Святого Духа. Він пішов, щоб в тому ж вигляді, про що і дав обіцянку своїм учням, повернутися в день другого пришестя.

Протягом усіх сорока днів, які Господь провів на землі від часу воскресіння до вознесіння на небо, він лише зрідка з’являвся учням, а не перебував з ними постійно. Щоб учні повірили в його воскресіння, Він їв з ними, і продовжував передавати знання. Він викладав настанови про устрій Церкви, яку утворюють ті, хто істинно вірить. Незважаючи на це, під час одного з явищ на Гадлидейской горі все ж знаходилися ті, хто сумнівався, що він — Син Бога. Тоді Господь охрестив їх, і дав обіцянку невидимо перебувати поруч з усіма довіку.

Читайте також:  Карелія на Новий рік 2019

В останній раз Він розмовляв з учнями в Єрусалимі на сороковий день після свого воскресіння. Він ще раз навчав учнів проповідувати віру і дав обіцянку про своє друге пришестя. На згадку про цю подію віруючі стали відзначати свято, що отримав назву на честь Вознесіння Господнього.

Історія

Вознесіння Господнє в 2019 році: дата, історія та традиції святаСвяткування події було встановлено ще за часів святих апостолів. Так як Піднесення відбулося в період церковного року, що настає після Великодня, відзначається як Трійця (П’ятидесятниця), спочатку свята не поділяли. Вважається, що окремо стали святкувати після 381 року.

Урочисте з’єднання Ісуса Христа з Отцем і Святим Духом — світле свято, яке має особливе значення в житті кожного християнина. Дати і часу другого пришестя невідомі, так як точний термін може знати лише Отець Небесний. Свято триває протягом дев’яти днів (з перед святом і з святом). У цей період прийнято згадувати діяння і вчення Христа під час його земного життя і молитися.

Традиції

Вознесіння Господнє в 2019 році: дата, історія та традиції святаВознесенье вважається останнім весняним днем. Так як він завершує період святкування Світлого Воскресіння, в народі його нерідко називають «відданням Великодня». Напередодні ввечері всі православні віруючі відвідують храм, де проходить святкова служба. Відзначається він, як і інші важливі церковні торжества — священнослужителі одягаються в святкові одягу і читають вірші з Святого Письма.

У цей день не прийнято працювати, тому всі віруючі готуються до нього заздалегідь. Всі справи по дому потрібно завершити до вечора, а святкову трапезу приготувати напередодні. До Вознесіння випікають спеціальний хліб «драбинку», який освячується в храмі, після чого віддається біднякам. Господині печуть млинці Господу «на доріжку», а молоді дівчата відзначають свято веселими хороводами. Також прийнято цей день проводити в колі сім’ї та друзів.

  • У Вознесеньев день не можна сваритися і працювати, кидати сміття в будинку і на вулиці.
  • Небажано думати про сумне і поганому — в цей день краще згадати померлих родичів.
  • У цей день прийнято відвідувати своїх друзів і родичів, більше проводити часу в спокійній обстановці.
  • У цей день не прийнято відмовляти убогим і подавати милостиню всім, хто попросить. Вважається, що в цей день сам Месія може постукати в будинок під виглядом бідняка.
  • У свято Вознесіння подружні пари моляться про швидке зачатті, а майбутні матері просять здоров’я для своїх малюків, ідучи в поле.
Читайте також:  Сувеніри до Нового 2019 році своїми руками | новорічні майстер-клас

Прикмети

Вознесіння Господнє в 2019 році: дата, історія та традиції свята

  • Не можна ловити і лякати птахів, особливо солов’я. Згідно старовинній прикметі, в цей день птахи співають дзвінкіше, відзначаючи так останню ніч знаходження воскреслого Христа на землі. Хто зловить або підстереже солов’я, того чекають невдачі весь рік.
  • Трави і рослини вважаються цілющими, особливою лікувальною силою володіє і роса. Вважається, що зібрані в цей день трави не тільки лікують, але і допомагають зберегти красу і молодість.
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021