Тяжіння 2 — очікуваний фільм 2019 року

У березні 2017 року Федір Бондарчук офіційно оголосив про те, що буде знімати продовження “Тяжіння”.

Федір Бондарчук і “Тяжіння”

Російське кіно – словосполучення емоційно забарвлене. Якщо ми говоримо про авторські фільмах – позитивно забарвлене. Андрій Звягінцев, Олексій Учитель, Павло Лунгін, Валерія Гай Германіка – режисери, які отримували визнання від міжнародного журі Каннського кінофестивалю. Особливістю їх фільмів є те, що масовий глядач їх не бачив – в широкий кінопрокат вони не виходили. Навпаки, російське кіно, яке йде в кінотеатрах і рекламоване з кожного праски, викликає багато питань в частині смаку, бюджету, сюжетів і сенсу. Частенько глядач плюється і сидить в кінотеатрі до кінця тільки тому, що заплатив за квиток.

Тяжіння 2 — очікуваний фільм 2019 рокуФедір Бондарчук працює в небезпечному жанрі – він знімає російські блокбастери. Режисер хоче зробити, щоб було, як у Голлівуді, але по-російськи. Його фільми відрізняються сюжетністю (всі кудись біжать, щось роблять, за щось борються), масовістю (Федір любить багатолюдні зйомки), високими бюджетами і яскравими спецефектами. Не завжди його картини заслуговує похвали, але він вперто гне свою лінію.

У 2017 Бондарчук випустив у прокат “Тяжіння”, і, здається, зірки зійшлися вдало для цього фільму. Незважаючи на певний скепсис глядачів картина при бюджеті в 380 мільйонів рублів, заробила 1 мільярд. Успіху сприяли кілька чинників:

 • режисер грамотно розподілила гроші – у фільмі є і хороші актори, і симпатичні спецефекти;
 • обрав актуальну тему – ксенофобія та її наслідки;
 • зняв жанровий фільм – фантастичну мелодраму, орієнтовану на підліткову аудиторію.

Розглянемо кожний фактор окремо. З акторського складу варто відзначити Олега Меньшикова, який грає армійського полковника – батька головної героїні. Олександр Петров знову в своєму улюбленому амплуа – зображує неприємну, але чарівну особу на ім’я Артем. Ірина Старшенбаум, яка грає головну героїню, не блищить, але і відверто не халтурить. В цілому, за акторською командою цікаво спостерігати. Хоча сам Бондарчук скаржився, що відносини між Старшенбаум і Петровим заважають актрисі грати – у фільмі у неї інша любовна лінія.

Читайте також:  День доброти в 2018 році. Якого числа

Федір Бондарчук любить, щоб його фільмах були видовищні сцени: вибухи, бої, комп’ютерна графіка. Але іноді бюджету не вистачає, і тоді з’являються рожеві танки, як в “Залюдненому острові”. Цього разу режисер не схибив і все точно розрахував: візуальними ефектами займалася російська компанія «Main Road Post», комп’ютерна графіка була зроблена на рівні. Деякі глядачі скаржилися, що спецефекти виглядають нереалістично, мовляв, на “Аватар” не схоже. Але ніщо в світі не “Аватар”, крім “Аватара”.

Тяжіння 2 — очікуваний фільм 2019 рокуНатхненний заворушеннями в Браїлів, фільм несе в собі потужний антифашистський заряд. Дуже натурально показана істерія, яка нагнітається в ЗМІ, поведінка натовпу, перехід від ідеї “праведної помсти” до ідеї “бий чужих”. До речі, у деяких критиків при вигляді орд гопників на екрані, засвербіла великодержавна пиха: мовляв, ну ось, знову нас показують, як російських дикунів. Претензія несправедлива, хоча б тому, що у натовпу немає національності – вона і в Африці натовп, і веде себе завжди приблизно однаково.

Трейлери і реклама в ЗМІ анонсували фільм, як фантастичний бойовик. Звичайно, нам показали самі смачні шматочки зі спецефектами намагалися завчасно не видати особу та зовнішній вигляд прибульця, тому що це кіно про любов.

Обережно, спойлери!

“Тяжіння” як мелодрама

Тяжіння 2 — очікуваний фільм 2019 рокуКорабель прибульця Хэкона здійснює аварійну посадку в Москві, зруйнувавши декілька будинків. Гинуть люди – 232 людини. Влади вирішують не допустити ескалації конфлікту, оскільки прибулець не проявляє агресії і намагається полагодити свій транспорт. Місце падіння оточують військові.

Старшокласники, в їх числі головні герої Юлія і Артем, зажурені й розгнівані загибеллю подруги, пробираються в зону, що охороняється, і знаходять там прибульця. А він, у свою чергу, знаходить неприємності. Вигляд інопланетянина, показаний в трейлерах – це всього лише екзоскелет. Всередині сидить цілком симпатичний хлопець, близький по анатомії до землянам. Він постраждає в бійці, випаде з скафандра, скафандр потягнуть агресивні школярі, йому перельет свою кров головна героїня, вона ж вижене його з дому втришия. Інопланетянин познайомиться з російською поліцією, поверне з допомогою Юлії один зі своїх високотехнологічних артефактів, і молоді люди закохаються один в одного.

Читайте також:  Пророкування Ванги на 2018 рік для Росії, України та світу

Жителі Чертаново, подзадориваемые Артемом, почнуть бунт, зметуть оточення, прорвуться до корабля, але будуть зупинені ботами-захисниками корабля. Ніхто не постраждає, крім Хэкона, який закриє свою земну кохану від пострілів власним тілом. Взагалі інопланетянин безсмертний – тобто, не потрапляй під кулі – і живи вічно. Але заради любові відмовишся і від безсмертя.

У сюжеті фільму немає явних логічних дір, мотивація героїв зрозуміла, жарти смішні. Більшість критиків зійшлися на тому, що Бондарчук зняв нормальне кіно. Для російського фантастичного фільму – це комплімент.

Продовження буде

Тяжіння 2 — очікуваний фільм 2019 рокуРежисер зізнавався, що сценарій для другої частини вже написаний. Саме закінчення фільму увазі продовження. Бюджет сиквела – 645 мільйонів рублів. Сюжет тримається в строгому секреті. І це зрозуміло, тому що якщо Бондарчук хоче зняти ще один нормальний фільм, видати його сюжет заздалегідь було б смерті подібно. Але ми можемо будувати про нього обґрунтовані припущення:

 • Для початку, ми напевно зіткнемося з темами “любов і вибір” і “любов на тлі швидкої розлуки”. Якщо Хэкон воскресне, комусь з молодих людей доведеться назавжди залишити свою батьківщину – небудь Юлії полетіти з Землі, або Хэкону тут залишитися. А йому тут не раді.
 • Ми можемо побачити улюблений прийом російських сценаристів – “злого” Хэкона. Після смерті йому отшибет пам’ять або людяність, або і те і інше, і Юлії доведеться зупиняти колишнього коханого.
 • Бюджет фільму натякає, що в ньому будуть спецефекти, а щоб було куди їх прилаштувати, повинен бути конфлікт. Ми можемо побачити розгніваних родичів прибульця – може бути, вони безсмертні телепати, відчувають смерть побратима, як різкий біль. Вони можуть прилетіти мстити дикунам за загибель молодого вченого.
 • У фільмі йшлося, що земляни і раса Хэкона – гілки одного дерева. Але про те, хто “стовбур” дерева – промовчали. А наші спільні предки можуть виявитися злими. Це дозволить ввести в сюжет нову різновид інопланетян, а гопникам з Чертанова, нарешті, перетворитися в гордих ополченців.
 • Читайте також:  Хрещенські морози в 2018 році. Якого числа починаються, скільки тривають

  Точна дата прем’єри ще не названа, відомий тільки рік – 2019. Почекаємо – побачимо.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021