Що являє собою світлодіодний дюралайт?

Багато перед Новим роком намагаються прикрасити територію будинку, дачі красивою контурної підсвічуванням, використовують світлодіодний дюралайт для створення написів і декорацій (рис. 1).

Сама ідея ховати світловий шнур від вологи в прозору трубу не нова. Але тільки дюралайт LED дозволив зробити це на практиці. Тепер можна без особливої праці пластикові трубки, в яких знаходиться стрічка дюралайт, зігнути в будь-які фігури (рис. 2).

Зміст

 • 1 Що таке дюралайт
 • 2 Монтаж дюралайта
 • 3 Висновок по темі

Що таке дюралайт

Світлодіодна стрічка — це діоди, зібрані на платі розміщені на довгих шнурах. Такий світлодіодний шнур складається з декількох магазинів ламп. Кожен з них підключений до шини живлення. Схема підключення паралельна.

Що являє собою світлодіодний дюралайт?

Малюнок 1. Декорування будинку дюралайтом.

Технічні характеристики:

 • захист — IP44;
 • ресурс — 100000 годин;
 • переріз — кругле або овальне;
 • ізоляція — ПВХ;
 • стійкість до дії ультрафіолетових променів і до вібрації;
 • споживана потужність — 25 Вт на кожний погонний метр.

Дюралайт ділиться на типи:

 • фиксинги;
 • чейзинги.

Фіксинг — дюралайт, в якому лампи підключені до єдиної шині живлення. Світлодіодний шнур має 2 виводу живлення. Це нейтральний висновок і канал харчування. Всі лампи горять одночасно. Контролювати яскравість світіння можна тільки за допомогою спеціального контролера (рис. 3).

Чейзінг — це теж варіант дюралайта. Але він більш масивний. Світяться елементи підключені до декількох різних каналах. Застосування чейзинга дозволяє використовувати різного типу гірлянди, біжать вогні, світломузичні пристрою. Світлодіодний шнур чейзінг ширше, ніж фіксинг. Для установки його потрібні більш широкі канали.

Що являє собою світлодіодний дюралайт?

Малюнок 2. Світлодіодні фігури.

Можна на ринках і в магазинах зустріти гнучкий неон. Він зовні може походити на дюралайт. Але цей матеріал не дає достатньої інтенсивності свічення, хоч і світить дуже рівномірно. З його допомогою можна окреслити деякі контури об’єкта, які в умовах темряви будуть видні.

Читайте також:
Гласс (Скло) фільм 2019 | трейлер, дата, актори

Світлодіодний Дюралайт цілком може дати досить потужне світло, який чудово видно вночі і вдень. Висока ступінь захисту дюралайта дозволяє використовувати його на вулиці і в будинку. Він не боїться ні води, ні механічних впливів, не ламається і не рветься від вітру. Гнучкість забезпечена оболонкою з ПВХ.

Спосіб монтажу дюралайта дуже простий. Його технічні характеристики підходять для створення рекламних вивісок. Світлодіодна стрічка застосовується для прикраси фасадів, стель, сходів. З неї можна формувати різні декоративні елементи, розвішувати його на гілках дерев. Для цієї мети краще застосовувати фіксинг. В установці він простіше, коштує дешевше, не нагрівається під час роботи. Світлодіодний дюралайт буває плоским і круглим. Це дає можливість монтувати різними способами.

Світлодіодний Дюралайт монтується, а потім підключається до мережі 220 В з допомогою контролера, який легко ховається. Чейзінг краще використовувати там, де потрібно змінювати колір або використовувати біжучу доріжку. З лампами розжарювання в трубках неможливо змінити їх колір, зі світлодіодами ця задача вирішується досить просто.

Світлодіодна стрічка може застосовуватися при температурі навколишнього повітря в межах від -40 до+70°С. Всі елементи кріплення для дюралайта можна придбати в магазинах. Це різноманітні перехідники, дроти, живильні елементи.

Монтаж дюралайта

Що являє собою світлодіодний дюралайт?

Малюнок 3. Контролер для дюралайта.

Для роботи з монтажу знадобляться:

 • гострий ніж (бокорізи);
 • дюралайт у потрібній кількості;
 • адаптер і шнур живлення;
 • коннектор;
 • контакти силові;
 • кріплення;
 • водонепроникний клей;
 • заглушки.

Світлодіодний Дюралайт ділиться на відрізки, довжина яких не менше 1 м. Місця можливого розрізу відзначені на трубці з ПВХ. Процес виконання роботи по монтажу:

 • шнур ріжеться на шматки необхідної довжини ножем або бокорезами;
 • з’єднати коннектори зі світлодіодами (рис. 4);
 • заізолювати місце з’єднання.
Читайте також:
Знаменні і пам'ятні дати на 2021 рік: календар по місяцях

Що являє собою світлодіодний дюралайт?

Малюнок 4. З’єднання коннектора зі світлодіодами.

Різати шнур потрібно на твердій поверхні. Зріз робиться рівним, щоб дроти не разлохматились. Конектор — це невелика пластинка з пластику. У неї вставлені штирі з металу. Вони при монтажі вставляються до упору в шнур. Конектор зазвичай вже встановлений на провід живлення.

Місце з’єднання потім закривається оболонкою і кожухом. Додатково можна проклеїти його, щоб захистити від вологи. Після всіх робіт зі з’єднання проводів можна закріпити світлодіодний дюралайт спеціальними кріпленнями. Вони повністю охоплюють шнур і кріпляться шурупами або саморізами.

Світлодіодний трижильний дюралайт можна згинати з радіусом 5-6 діаметрів. Не можна лише псувати його оболонку, оголювати проводу або монтувати в місцях, де оболонка може перетертися. Якщо погіршилися технічні характеристики при пошкодженні ділянки, він вимагає заміни.

Висновок по темі

Світлодіодна стрічка дюралайт може використовуватися в приміщенні для підсвічування перегородок, шаф. На кожному метрі розташовано 72 світлодіода.

Світлодіодна стрічка може містити кілька ліній з джерелами світла.

Монтується вся система дуже просто і швидко. Фіксинг працює постійно, світ його не можна змінити. Чейзінг — це свого роду хамелеон, який світиться різними кольорами.

Технічні характеристики дозволяють застосовувати дюралайт як декорації вивісок, для прикраси фасадів будівель. З нього складають фігури тварин і птахів.

На нього не діє ні вода, ні механічні навантаження. Він абсолютно безпечний і економічний. При роботі система не нагрівається, це дає їй можливість працювати без людського контролю. Світиться дюралайт синім, червоним, жовтим, зеленим і білим кольором.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021