Рамадан в 2019 році: дати початку і завершення посту, історія і традиції

У мусульманському календарі налічується небагато свят і урочистих подій, які мають особливе значення для життя кожного віруючого. Священний місяць Рамадан — один з тих небагатьох свят, традиції та обряди якого вважаються найбільш важливими і вагомими для всіх представників ісламського світу. Тривалість Рамадану становить 29 або 30 днів. Дев’ятий місячний місяць починається з світанку в день, що йде після молодика. Щорічно наступ місяця зрушується — настає раніше на 10 або 11 днів. Рамадан в 2019 році розпочнеться 5 травня і триватиме до вечора 3 червня.

Посаду протягом місяця є обов’язковим для кожного віруючого і входить в число п’яти приписів шаріату, що утворюють основу ісламу. До них відносяться:

 • шахада;
 • намаз;
 • ураза;
 • закят;
 • хадж.
 • Головна мета свята — зміцнення духу, сили волі і демонстрація віри кожного мусульманина. Головною суттю є очищення від усіх пороків і пристрасних бажань, можливість заробити право на вічний Рай. Протягом всіх днів людина очищається і утримується від вчинення всіх заборонених дій. Це допоможе віруючому навчитися контролювати свої думки, емоції і вчинки, переосмислити цінності, змінити звички, а також зміцнити віру і збагатитися духовно.

  Історія свята

  Рамадан в 2019 році: дати початку і завершення посту, історія і традиціїУ відповідності з положеннями ісламу, в цей місяць пророку Мухаммеду через посланця Джібріля, особливо наближеного до Аллаха ангела-мукаррабуна, був посланий Коран (духовні одкровення). У 610 році пророк Мухаммед усамітнився для релігійних богослужінь у печері Хіра, розташованої недалеко від Мекки. Під час однієї з молитов Аллах послав йому святе письмо, яке пізніше стало називатися Кораном.

  Місяць Рамадан — річниця початку ісламського заклику. Саме тому в Корані він згадується з особливою повагою. У цей період усі мусульмани ведуть особливо насичену релігійне життя. Найбільш концентрованої вважається Ніч Приречення, яка є символом перетворення життя цінне благодатне буття.

  Читайте також:
  Куди повісити гірлянду в кімнаті, квартирі та будинку на Новий рік

  Згідно з переказами, щорічно Джабраїл читав пророка одкровення з Корану, однак в цей рік він був прочитаний двічі. З тих пір збереглася традиція читання Корану у всі дні місяця. Пост призначений як головне зобов’язання для кожного віруючого, щоб точно виконати всі накази Аллаха. Крім цього існують і інші традиції та обряди, якими кожним мусульманин повинен слідувати беззаперечно.

  Традиції та обряди

  Рамадан в 2019 році: дати початку і завершення посту, історія і традиціїПеред здійсненням посту щодня кожен віруючий повинен вимовити ният — намір. Воно є обов’язковою умовою та має виходити від самого серця і душі. Намір вважається дійсним, якщо вимовляється щодня. Без поважної причини не можна переривати посаду протягом священного місяця. Однак існують певні винятки, які звільняють від нього.

  Не обов’язково дотримуватися:

  • не мусульманам;
  • неповнолітнім дітям;
  • людям похилого віку і хворим людям;
  • вагітним і корящим жінкам можна тримати після того, як повністю відновлять своє здоров’я;
  • жінкам після народження дитини і під час менструації.

  За всі гріхи, вчинені під час Рамадану, віруючі несуть заборгованість перед Аллахом. За навмисне або ненавмисне порушення з поважних причин, всі мусульмани повинні будуть заповнити пропущені дні. Заборгованість погашається додатковими днями або оплатою нужденним у вигляді грошей або продуктів. Його можна тримати в будь-який день до настання наступного священного місяця.

  За традицією прийом їжі дозволяється тільки два рази протягом доби, пропуск одного з трапез вважається неприпустимим. Сухур і іфтар — обряди, пов’язані з вживанням їжі, які також мають свої особливості:

  • Сухур — прийом їжі настання світанку. Перед трапезою молитва фаджр. Його потрібно зробити до настання світанку, інакше піст вважається перерваним і виникає певна заборгованість.
  • Час вечірнього розговіння іфтару настає відразу на заході. Небажано відкладати прийом їжі на більш пізній час. Для розговіння використовують воду і кілька фініків, щоб очиститися. Після вечірнього прийому їжі також вимовляється молитва.
  Читайте також:
  Гороскоп на 2019 рік Лев | жінка, чоловік, східний

  Правила й заборони

  Рамадан в 2019 році: дати початку і завершення посту, історія і традиціїПротягом світлового дня мусульмани повинні присвятити час роботи, молитвам і релігійним роздумам. Крім цього, весь вільний час потрібно читати Коран і займатися благодійністю. Протягом дня прийнято здійснювати 5 стандартних молитов, а після заходу читається ще й таравіх. Молитва-намаз зазвичай читається з приходом ночі. Зазвичай її читають відразу після п’ятої молитви.

  Забороняється приймати їжу, пити воду і алкоголь, палити та слухати музику в громадських місцях досить голосно для оточуючих.

  До порушує гріхам також відносяться:

  • статевий акт;
  • прийняття ліків через ніс і вуха;
  • навмисна блювання.
  • Не порушують посаду:
  • ін’єкції (уколи);
  • купання, якщо вода не потрапляє в ротову порожнину;
  • проковтування мокротиння та слини;
  • хиджама — донорство і кровопускання.

  Дати початку та завершення

  Рамадан в 2019 році: дати початку і завершення посту, історія і традиціїПерші десять днів символізують милість Аллаха, друга декада — очищені душі від гріха, а останні уособлюють порятунок від геены. Найбільш священними вважаються останні 10 днів. У цей час більшість віруючих намагаються перебувати в мечетях, що символізує самотність пророка Мухаммеда. У ці ж дні всі очікують настання Ночі Приречення долі.

  Вона є найважливішою в році для кожного сповідує іслам. Вважається, що саме в цю ніч Джебраил передав пророку Мухаммеду Коран. Так як точна дата достеменно невідома, мусульмани відзначають її кілька разів: в непарні дні останньої декади місяця. Вважається, що саме в цю ніч Аллах становить долю людини на весь найближчий рік.

  Закінчується Рамадан триденним святом. Урочистості розпочинаються з намазу в мечеті, після приступають до святкової трапези. Після відвідин мечеті обов’язково потрібно відвідати могили своїх предків і роздати милостиню всім нужденним.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021