Прогноз цін на паладій на 2021 рік: скільки буде коштувати курс

Ще недавно про скромний паладій не знало переважна більшість людства. Тепер будь-який користувач мережі відвідує економічні сайти або інтернет-портали банків стикається з показниками курсу цього металу. Дивним є те, що за останні кілька років цей курс виріс до неймовірних висот. Людям цікавий прогноз цін на паладій на 2021 рік, т. к. зараз не тільки модно вкладати гроші в метали, але ще і вигідно це робити.

Формування ціни на паладій і прогнози банків

У 2019 і 2020 роках паладій почав своє стрімке сходження до перспективних для інвестування металів. Лише за неповний 2019 рік вартість цього металу зросла на 700 доларів, зробивши його дорожче золота. Однак курс паладію на цьому не зупинився — вже до середини першого кварталу 2020 року вартість зросла на 75%.

Прогноз цін на паладій на 2021 рік: скільки буде коштувати курс

Цікаво знати! Зміна екологічних вимог у Європі та інших державах збільшило потребу в паладії, т. к. він використовується в католицьких фільтрах, нейтралізуючих вихлопи автотранспорту. Одночасне зменшення видобутку металу в Південній Африці лише прискорило зростання цін.

Для російської економіки стрибок курсу на благо — основним постачальником паладію є компанія «Норільський нікель», що дозволяє більш активно поповнювати бюджет РФ. З іншого боку нескладно передбачити що буде з вартістю цих автокаталізаторів — вони виростуть в ціні. Однак російські та зарубіжні банки впевнені в подальшому зростанні вартості металу, хоча більшість фінансових установ вважає, що курс вже не буде збільшуватися настільки значними темпами.

Фахівці «ВТБ Капіталу» вважають, що поки існує дефіцит металу, його вартість буде незмінно зростати. На поточний момент недолік металу досить виражений — вже є потреба в майже 2 млн унцій паладію. Однак аналітики банку пам’ятають і про проект «Арктик Паладій» від Норильського Нікелю. Якщо платиноїди цього проекту почнуть видобувати ефективніше і швидше, то зростання цін трохи зупиниться. Однак у 2021 році ця ситуація навряд чи станеться, що обіцяє курсом паладію подальше зростання. При цьому прогнози ціни за унцію на 2021 рік різних фінансових організацій мають виражені відмінності:

  1. BofA — 2625$.
  2. Банк ABN Amro — 1612$.
  3. «ВТБ Капіталу» — 2128$.
  4. LBMA 2020 Precious metals — 2116$.
  5. Bank of America Merrill Lynch— 1987$.
Читайте також:  Мультфільм Таємна життя домашніх тварин 2 (2019): сюжет і дата релізу

Не всім людям потрібно знати принцип формування цін і думка банків. Деяких інвесторів просто цікавить скільки буде коштувати метал через певну кількість часу. При цьому не знаючи факторів, що впливають на ціну паладію, а також не беручи до уваги аналітичні доводи, складно інвестувати в що-небудь.

Думка сторонніх аналітиків і компаній

Прогноз цін на паладій на 2021 рік: скільки буде коштувати курс

Для будь-якого інвестора поточний курс також важливий, як і прогноз вартості. Однак у довгостроковій перспективі не всі особи, які отримують будь-який метал в силах оцінити навіть приблизні перспективи. Це стосується новачків, які вирішили самостійно спробувати вкласти кудись засоби без сторонньої допомоги.

Увага! Незважаючи на райдужні прогнози експертів і реально існуючий дефіцит металу, в 2021 році може очікуватися якесь падіння попиту з відповідним зниженням цін. З-за спалахнула навесні 2020 року пандемії економіка всього світу буквально обрушилася, автомобілів стали купувати менше, отже, паладію для фільтрів буде витрачатися не так багато.

З іншого боку в 2019 році також спостерігалося скорочення автомобільного ринку. Однак з-за нових екологічних стандартів зменшення продажів машин не позначилося на кількості придбаного метал, т. к. дизелі програли бензиновим двигунам, а саме в останніх використовується паладій у фільтрах, нейтралізуючих вихлопи.

Компанія Johnson Matthey, що є одним з основних дистриб’юторів платини та інших металів супутньої групи, зазначила, що це початок зростання, т. к. в майбутньому варто чекати додаткового посилення екологічних вимог до викидів, вироблених транспортними засобами. Це здатне навіть при зниженні попиту на автомобілі призвести до зростання потреби в паладії з-за перегляду конструкцій вихлопних фільтрів.

Аналітичний експерт блогу Mining Technology Д. Кейсі вважає, що висока вартість паладію, зумовлена дефіцитом пропозиції, хороша тільки для поточних продавців і здобувачів. Як інвестиційного інструменту цей небезпечний метал — основний попит лише в автопромисловості, знаходження адекватного аналога призведе до різкого падіння цін на паладій.

Читайте також:  Трансформери 7 (2019): опис блокбастера і дата релізу

Зведені показники зміни курсу по місяцях

Прогноз цін на паладій на 2021 рік: скільки буде коштувати курс

Початківців і досвідчених інвесторів цікавить не просто вартість металу на кінець року, а динаміка цін протягом декількох місяців. Таку інформацію краще всього вивчати за табличних значень. При цьому важливо не забувати, що в таблиці наведено лише один з численних прогнозів, а не якась гарантована ціна за кожен місяць. Більш того, конкретних значень вартості металу немає — вказані лише щомісячні процентні зміни курсу. Також варто звернути увагу на те, що дати розбиті на 2 групи: з 1 по 15 число і з 16 до кінця місяця.

Орієнтовні зміни паладію в 2021 році у відсотках
МісяцьЗміни на початок місяцяКоливання ціни на кінець періоду
Січень-2,38-1,19
Лютий-3,57+0,85
Березень+2,04-2,72
Квітень+0,68-2,55
Травень+2,04-4,93
Червень-2,04+0,51
Липень-4,59+1,53
Серпень+2,55-4,76
Вересень+0,85+2,72
Жовтень+1,36-0,85
Листопад+3,74+3,23
Грудень+1,02+2,55

Важливо не забувати, що великі вкладення у паладій вже зараз мають очевидні ризики. Якщо із-за дефіциту цього металу його вартість продовжить швидко рости, то виробники будуть змушені замінити паладій в автокаталізаторів платиною, здатної виконувати аналогічні функції. Отже, в такій ситуації попит на нього знизиться, що призведе до швидкого зниження цін. Негативний графік курсу може продемонструвати і знаходження нового родовища, і підвищення ефективності видобутку на старих шахтах. У кращому випадку це зможе стримати зростання цін, в гіршому — обрушити вартість за унцію на кілька сотень доларів вниз.

Прогноз цін на паладій на 2021 рік окремо по місяцях буде більш точним, ніж на весь цей період. Інвесторам варто завжди пам’ятати, що довгострокові прогнози завжди мають ризик виявитися недостовірними з-за великої кількості факторів, що впливають помножених на місяці і дні. При цьому загальна тенденція навіть у довгостроковому прогнозі бачимо, залишається тільки стежити за поточними змінами вартості металу.

Читайте також:  Модні жіночі зачіски в 2019 році

Схожі матеріали:

  • Прогноз цін на нафту 2021
  • Прогноз цін на золото 2021
  • Прогноз курсу долара 2021
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021