Посадочні дні в лютому 2023 року | місячний календар, таблиця

В останній місяць зими холоду ще не відступають, але збільшується довжина світлового дня, сонце стає тепліше, тому приходить пора вирощування розсади садово-городніх культур. Терміни посадки, сівби безпосередньо залежать від погодних умов, сортових особливостей, цілей вирощування. Багато при цьому орієнтуються на фази руху місяця, і вибрати сприятливі посадочні дні в лютому 2023 року допоможе місячний посівний календар.

Особливості сівби в лютому

Місяць підходить для вирощування рослин, які пізно дозрівають і повільно ростуть, т. е. з тривалим періодом вегетації. Інформація про це вказана на упаковці. Садити рано дозрівають культури немає сенсу, оскільки набрав чинності саджанець не можна буде висадити на гряду – не дозволить температура повітря і грунту, а «пересиділа» розсада погано адаптується після пересадки.

Посадочні дні в лютому 2023 року | місячний календар, таблиця

Важливий і клімат місцевості – лютневий сівши можливий там, де клімат теплий і саджанці на відкриту грядку можна висадити вже в кінці березня-квітні. У Підмосков’ї зима пізно здає свої позиції, тому розсадою в лютому займаються тільки ті, у кого є можливість висадити її в теплицю, парник. У північних широтах сівши в цей місяць виправданий лише при наявності обігрівається теплиці.

При розрахунку посівних термінів необхідно врахувати кілька факторів :

  • тривалість періоду вегетації (у кожної культури вона своя) ;
  • вік саджанця, коли його можна пересадити в грунт ;
  • вимоги до температурного режиму ;
  • де буде вирощуватися рослина: в теплиці, парнику, на відкритій гряді ;
  • коли передбачається збирати урожай ;
  • період проростання насіння ;
  • клімат місцевості.

Як визначити приблизний термін сівби: з передбачуваної дати висадки саджанців на відкриту гряду (теплицю) відняти дні подращіванія сіянців і дні, за які насіння проклюнеться і дасть повні сходи. Повні сходи – це розпрямився паросток, розкриті сім’ядольні листочки. Це базовий розрахунок. Його можна коригувати з урахуванням конкретних умов, місячного календаря.

При ознайомленні з характеристиками культури слід звернути увагу на наступний момент – чи потрібна стратифікація. У деяких випадках вона необхідна, щоб створити умови, близькі до природних. Якщо її ігнорувати, то можна не дочекатися сходів або вони будуть слабкими, нежиттєздатними.

Що можна сіяти

Визначившись з цілями посадки (на вживання в їжу навесні, влітку, на заготовки, зимове зберігання), з термінами, приступають до посівних робіт, вибравши відповідний день по посадковому календарем 2023 року.

Посадочні дні в лютому 2023 року | місячний календар, таблиця

Базилік

Насіння базиліка проростають довго і для прискорення схожості їх 30 хвилин витримують в гарячій воді (+50 ° С) під кришкою. Потім замочують в стимуляторі зростання (за інструкцією). Через 7-8 тижнів саджанці готові до висадки на гряду. Культура теплолюбна, тому висаджують під плівку або в теплицю.

Суниця садова

Повноцінний суничний кущик можна отримати до кінця травня, якщо провести посадку в I декаді місяця. Перші сходи з’являться приблизно через місяць. Розсадним способом зазвичай вирощують елітні сорти суниці.

Томати

Для сівби в лютому підходять пізні сорти, у яких період вегетації триває більше 100 днів. Найчастіше, це високорослі різновиди. До пересадки на відкриту гряду вони будуть готові через приблизно 2 місяці після появи повних сходів.

Якщо плановане час пересадки початок травня (в теплому кліматі – відкрита гряда, середня смуга – теплиця), то насіння без замочування, т. е. сухі, сіють в III декаді. На проростання виділяють приблизно 6-7 днів.

Перець

Одночасно з томатами садять солодкий перець. На постійне місце його пересаджують через 55-65 днів після того, як входи зміцніють. Сухе насіння проростають 10-12 днів. Прискорить процес замочування в розчині стимулятора, наприклад, Епіна.

Баклажани

Приблизно стільки ж часу знадобиться для зростання саджанців баклажанів, їх теж сіють ближче до кінця місяця. Коренева система у них чутлива до пошкоджень, тому садять відразу в індивідуальні ємності по два насіння в кожну. Слабкий паросток потім видаляють.

Ріпчаста цибуля

Лук-репку можна вирощувати з насіння, і часом головки виростають крупніше, ніж з сівки. На розсаду сіють в кінці лютого. Для цих цілей годиться не кожен сорт, тому спочатку потрібно ознайомитися з інформацією про рослину.

Для вирощування розсадних способом можна взяти наступні сорти: Exhibition, Red Baron, Восторг, Еллан.

Проростання йде нерівномірно, паростки на вигляд слабкі, але за 2-2,5 місяця зміцніють, наберуть сили. Культура стійка до низьких температур, тому в грунт висаджують вже тоді, коли вночі +8 … + 10 ° С. Заморожування до -8 ° С молодим рослинам не страшні.

Лук-порей

У порея вегетаційний період теж тривалий, і розсадний спосіб дозволяє виростити товсті соковиті «ніжки», які в прохолоді відмінно зберігаються протягом півроку. Насіння висівають в ящики з поживним грунтом у II-III декаді місяця.

Селера

Листові різновиди сіють пізніше прямо на гряду, а для отримання черешків і коренів садять розсаду в II-III декаді лютого. Для початкового етапу розвитку характерний повільне зростання, тому до пересадки саджанці будуть готові через 2,5 місяця після появи сходів.

Насіння краще обробити стимуляторами росту, оскільки сходять вони довго – близько трьох тижнів. Перед обробкою їх протягом півгодини витримують в термосі з гарячою водою (+45 ° С). Щоб не проводити пікірування, садять по два насіння відразу в окремі стаканчики. Коли сіянці трохи підростуть, слабкий видаляють.

У лютому можна зайнятися розсадою бегонії, гвоздики садової, геліотропа, лаванди, лобелії, лев’ячого позіху, пеларгонії, петунії, сальвії, фіалки Віттрока та інших кольорів з тривалим вегетаційним періодом.

Посадочні дні в лютому 2023 року | місячний календар, таблиця

Місячний календар посадок на лютий 2023 року

У календарі на 2023 рік враховані фази руху місяця, вказані дні, коли краще проводити посадочні та інші садово-городні роботи. Потрібно врахувати, що рослини, плоди яких розвиваються під землею, сіяти, садити, пересаджувати рекомендується в період убування місяця, а такі культури як огірки, томати, баклажани, листову зелень – в період зростання.

Фаза місяцяДата
Убуває6-19
Новий20
Зростаючий1-4, 21-28
Повний5

Несприятливими для посівних, посадочних робіт вважаються дні Повної і Нової Місяця, тому в цей час краще зайнятися підготовкою грунту, ємностей, заготівлею насіннєвого матеріалу.

Таблиця посадочних днів в лютому 2023 року

КультураСприятливі дні (сів, посадка)
Лук на ріпку, часник8, 9, 12, 15, 17
Баклажани1-3, 14, 18, 21-26
Солодкий перець, багаторічні квіти2, 3, 14, 18, 21-26
Петрушка, кріп, цибуля на зелень2, 3, 14, 18, 21-26
Різні сорти салатів2, 3, 14, 18, 21-26
Тепличні сорти огірків, шпинат1, 3, 14, 18, 21-26
Томати1, 3, 14, 18, 21-26
Однорічні і багаторічні квіткові рослини2, 3, 14, 18, 21-26
Клубневі, цибульні квіткові рослини8, 9, 12, 15, 17

Якщо правильно вибрати терміни, врахувати вимоги культури до умов вирощування, то до моменту висадки в грунт саджанці досягнутий оптимальних розмірів і без проблем перенесуть пересадку.

Новий рік 2023