Посадочні дні в квітні в 2023 році | місячний календар, таблиця

У квітні грунт звільняється від снігу, верхні шари прогріваються, тому на відкриті грядки починають сіяти холодостійкі культури, яким не страшні поворожки. Можна зайнятися розсадою овочевих культур і квітів, у яких короткий вегетаційний період (25-40 днів), щоб в кінці травня-початку червня висадити розсаду в грунт. Терміни сівби, посадки, пересадки залежать від погоди, сортових особливостей, цілей вирощування (вживання в їжу влітку, заготовки, зберігання). Вибрати посадочні дні в квітня 2023 року допоможе місячний посадковий календар і таблиця сприятливих для посадки днів.

Що посіяти на відкриту грядку в квітні

Якщо земля прилипає до лопаті, то час посадочних робіт ще не настав і варто почекати. Коли піде зайва волога, грунт на глибині 5 см прогріється до +3 … + 5 ° С, можна сіяти стійкі до холодів культури. Для теплолюбних час настане при прогріванні грунту до + 15 ° С. Там, де в квітні ще холодно, овочі і зелень сіють в теплицю.

Посадочні дні в квітні в 2023 році | місячний календар, таблиця

Морква

Морква, посіяна в III декаді, дасть ранній урожай для використання влітку. На тривале зберігання закладають коренеплоди, посаджені до середини травня. Глибина закладення – 1,5-2 см, проміжок між насінням – 3-7 см, ширина міжряддя – 15-20 см. Щоб прискорити проростання (всходи з’являються через 2-3 тижні), насіння замочують, гряду накривають плівкою, спанбондом.

Редис

Грядку споруджують на місці бобових, картоплі, томатів, огірків. Після ріпи, брукви, капусти садити не рекомендується. Літні сорти сіють з середини квітня до кінця травня, для осіннього врожаю – в III декаді липня-I декаді серпня. Насіння замочують в стимуляторі зростання (за інструкцією) або у воді. Глибина закладення – 1,5-2 см, інтервал між насінням – 3-5 см, ширина міжряддя – 20-30 см. Гряду мульчують торфом.

Горох, боби

Пророщені насіння бобових висаджують в III декаді, виділяючи для них окреме місце або борозни по периметру інших посадок. Попередниками і сусідами можуть бути огірки, гарбуз, картопля, капуста. На легких грунтах горох закладають на глибину 3 см, на важких – 5 см, інтервал між рослинами – 5 см. Боби закладають глибше – на 6-8 см, інтервал – 10-12 см. Ширина міжряддя в обох випадках – 45-50 см.

Посадочні дні в квітні в 2023 році | місячний календар, таблиця

Рідка

Друга половина квітня, коли НЕ жарко – найкращий час для посадки редьки. Влітку соковитий коренеплід вже можна вживати. Для зимового зберігання сівши проводять у другій половині липня – першій половині серпня. Насіння заглиблюють на 1,5-2 см, маючи в своєму розпорядженні їх по три штуки з інтервалом 15-20 см. Проміжок між борознами – 30 см. Через 1-1,5 тижні сіянці проріджують – залишають найміцніший.

У регіонах з ранньою теплою весною редьку саджають на початку квітня. Заморожування до -5 ° С їй не страшні.

Ріпа

Ріпу, посаджену в квітні, використовують влітку, для закладки на зберігання сіють ще раз – в червні. Ділянка вибирають на легких суглинках без застою вологи. Глибина закладення – 1-2 см, ширина міжряддя – 20 см, відстань між рослинами після проріджування – 10-12 см.

Селера

Раннеспелие листові і черешкові сорти селери вирощують безрассадним способом. Посівні роботи проводять після 20 квітня. Для прискорення проростання насіння замочують. Глибина закладення – 0,5-1 см. Кореневі різновиди вирощують через розсаду.

У квітні, якщо не встигли зробити в березні, можна посіяти пряні трави (петрушка, кріп, пастернак), цибуля-чорнушку.

Розсада в квітні – що можна садити

Для квітневого сівби підійдуть культури, розсада яких встигає досягти оптимальних розмірів до кінця травня-початку червня. Пізніше висаджувати розсаду у відкритий грунт немає сенсу. Терміни сівби вираховують так: з передбачуваної дати висадки в грунт віднімають дні зростання розсади і дні, відпущені на проростання насіння. Посадочні дні вибирають за місячним календарем 2023 року.

Посадочні дні в квітні в 2023 році | місячний календар, таблиця

Кавуни, дині

Якщо посіяти розсаду баштанних в квітні, то урожай дозріє на 2-3 тижні раніше, ніж у посіяних у відкритий грунт. Шкірка у насіння дуже щільна, тому насіння замочують, пророщують. Садять в окремі стаканчики, щоб не пошкодити тендітні стебла і коріння при пікіровці.

Баклажани

Для квітневого сівби підбирають сорти з коротким періодом вегетації. Сіють в загальні або індивідуальні ємності. Для кожного сорту потрібно правильно розрахувати терміни посадки, щоб розсада встигла зміцніти до перенесення в грунт.

Капуста (всі види)

Сівши ранніх сортів проводять в кінці березня, среднеспелих – з 15-25 квітня до 1-3 травня, позднеспелих – з 1 по 15 квітня. Насіння висівають набряклими, щоб зійшли швидше. Капустну розсаду зручніше вирощувати в теплиці або в парнику, оскільки спеку вона не любить. Глибина закладення – 1 см. У саджанця, готового до пересадки, має бути сформовано 4-5 справжніх листя.

Посадочні дні в квітні в 2023 році | місячний календар, таблиця

Кабачки, патіссони

Протягом місяця можна поетапно висаджувати насіння різних сортів. Терміни залежать від цілей вирощування – для раннього вживання молочних плодів, на заготовки, зберігання. Садити краще по 1-2 насіння відразу в індивідуальні ємності, щоб не пікірувати – після пікірування рослини погано відновлюються. Слабкий паросток потім відщипують.

Огірки

Щоб отримати ранній урожай огірків, розсаду садять до 18 квітня. Насіння на 5-7 хвилин поміщають в воду, спливли видаляють, а осіли на дно пророщують у вологій тканини. Насіння висаджують відразу в індивідуальні ємності на глибину 2-2,5 см.

Перець солодкий

Ультраскоростиглі сорти саджають до 15 квітня в окремі стаканчики, щоб не травмувати коріння при пікіровці. Можна вирощувати розсаду в теплиці. Насіння висаджують пророслими, глибина закладення – 1-1,5 см.

Томати

Скоростиглі томати, посаджені в квітні, дадуть перші плоди вже в кінці червня-початку липня. Сухе насіння закладають в грунт на глибину 1 см і накривають ємність плівкою. При t = 25 ° С сходи з’являться через 1,5 тижні.

Квіткові та декоративні рослини, розсаду яких можна садити в квітні: аквілегія, агератум, астра однорічна, амарант, оксамитци, жоржин однорічний, геліотроп, рік, іпомея, кларкія, кохія, маргаритка, лобелія, лобулярія, петунія, сальвія, цинния.

Місячний посадковий календар на квітень 2023 року

Багато садівники-городники при проведенні основних робіт орієнтуються на фази руху місяця. Вважається, що сіяти, садити, пересаджувати рослини, що дають плоди над землею, потрібно на зростаючу місяць, коренеплоди, цибульні – на спадну місяць.

Таблиця посадочних днів на квітень 2023 року

КультураСприятливі дні (сів, посадка)
Огірки, томати, гарбуз, кавуни, дині, кабачки, баклажани, кукурудза, соняшник, листові культури1-3, 7, 14, 18, 21-26, 30
Квіткові і декоративні рослини1-3, 7, 14, 18, 21-26, 30
Коренеплоди, цибульні8, 12, 13, 15, 17, 18, 24-26, 30
Полуниця, суниця1-3, 7, 14, 18, 21-26, 30
Бобові1-3, 7, 14, 18, 21-26, 30

Несприятливі дні – 6 (повнолуння), 20 (новолуння). У ці дні не рекомендується виконувати посівні і посадочні роботи – краще присвятити їх інших справах. Наприклад, зайнятися підготовкою грунту і ємностей, прополкою, профілактикою інфекцій на садових рослинах та ін.

Новий рік 2023