Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Бадьорі хрусткі огірочки популярні у росіян і в свіжому, і в солоному вигляді. При цьому про «страшних китайських» огірках всі говорять з якимсь переляком, намагаючись купувати овочі на місцевих ярмарках або вирощуючи самостійно. В останньому випадку необхідно знати коли садити огірки на розсаду в 2021 році, адже від правильного вибору термінів може залежати обсяг врожаю та його якість.

Особливості вирощування огірків

Багато досвідчені городники лякають початківців дачників якоюсь особливою складністю вирощування огіркової ліани з такими смачними зеленцями. Насправді знання кількох нюансів дозволяє отримати непоганий урожай корнішонів. Навіть просто воткнутое в сприятливий час в землю насінину при повній відсутності агротехніки здатна виростити кілька огірочків.

З іншого боку всі дачники повинні знати, що огірок вимогливий до родючості грунту. Навіть під час вирощування розсади саджанець бажано двічі удобрити. Сіяти насіння в «порожню» грунт безглуздо — навіть при подальшому належному догляді рослина вже не зможе дати багатий урожай. При цьому важливо пам’ятати про здатність огірків накопичувати велику кількість нітратів. Необхідно максимально активно удобрювати рослини в період початкової вегетації, а потім підгодовувати їх суворої схемою, уникаючи надлишок азотної органіки і мінералів.

Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Увага! Необхідно пам’ятати, що не варто занадто рано висаджувати бджолозапильні сорти огірків навіть в теплу грядку, укрываемую на ніч. Навіть якщо укриття і тепла грядка дадуть комфортну для рослини температуру, то бджоли ще можуть не почати років внаслідок холодної погоди. Тоді огірки залишаться не опыленными. Для ранньої висадки більше підходять гібридні сорти.

Теж можна сказати і про огірочки, висаджуються у теплицю. Навіть якщо купувати особливий бджолопакет, то можна і не дочекатися вильоту комах через невідповідну погоди. Тому при плануванні ранньої висадки в грунт або теплицю варто віддавати перевагу гібридним сортам.

Відмінність сортів і важливість своєчасного посіву

Стандартно огіркову розсаду готують до висадки в грунт за 25-30 днів без урахування часу на проростання насіння. При цьому краще розсаду «недотримати», ніж чекати, коли підійде час висадки поки рослини будуть переростати. Огірок не любить пересадок, тому бажано не турбувати земляний ком рослини. Якщо ж розсада переросла, то коренева система в горщику буде надмірно ущільнена, що згодом позначиться на приживання рослини і його врожайності.

Читайте також:  Мультфільм Різдвяні пригоди (2019 р.)

Окремо варто приділити час вибору сорту як за термінами дозрівання, так і по використанню отриманого врожаю. На багатьох сортах вказана не тільки скоростиглість, але і можливість засолювання чи іншої переробки вирощених зеленцов. Однак безпосередньо ранні і суперранні сорти огірочків цікаві лише промисловцям, жителям північних регіонів і тим, хто хоче отримати перший урожай в найкоротші терміни.

Рядовим дачникам краще вибирати сорти огірків, що відрізняються не тільки по виду та способу використання, але і за термінами дозрівання, і по типу запилення. Тоді можна дійсно отримати гідний урожай, розтягуючи плодоношення, а не стикаючись з величезною масою зеленців в короткому часовому періоді. Це важливо враховувати, т. к. плодоносити деякі сорти починають вже 37-40 дня.

Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Варто знати! Для підсумкового врожаю не так важливо коли був проведений посів насіння. Більше значення має своєчасна прибирання зеленцов. Якщо корнішончики зривати рідко, то вони будуть виростати великі, при цьому сама рослина почне скидати інші молоді зав’язі.

Наявність великої кількості гібридних сортів і швидка швидкість росту огіркової ліани при правильній агротехніці зробили неважливим час посіву насіння у випадку з тепличним вирощуванням. Забезпечення рослини теплом і світлом дозволяє отримувати чудові врожаї в будь-який час року. Однак найчастіше терміни посіву цікавить саме дачників, а не промислові тепличні господарства.

Орієнтовні строки сівби огірків в різних регіонах

Деякі городники так і не навчилися правильно підбирати дати для висадки огірків. Часто боячись поганий схожості вони садять рано, сподіваючись пізніше повторно посіяти в разі невдачі. З-за цього відбувається витягування і переростання розсади. Іноді в таких випадках дачники раніше висаджують рослини в грунт або теплицю, чим погіршують ситуацію — з-за низької температури повітря і ґрунту розсада «завмирає» повністю зупиняючись в розвитку до настання максимально сприятливого періоду.

Мова йде не про відносно відповідних умовах, а про оптимальних, тобто якщо через 3 дні буде потепління, достатню для скромного розвитку огірочків, але дещо прохолодне, то раніше висаджені рослини продовжать чекати більш високих температур. Однак якщо в цей момент висадити іншу розсаду, то вона «перетерпить» невелику прохолоду, незабаром давши швидкий приріст. Перша ж буде чекати повноцінного тепла і лише потім почне зростати.

Читайте також:  Повний гороскоп на 2019 рік для чоловіків і жінок Скорпіонів

Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Цікаво знати! Багато городників забувають, що отримати перші зеленці можна приблизно через 40 днів після посіву, тому повністю залишитися без урожаю огірків практично неможливо. У разі загибелі розсади чи інших причин можна просто посадити насіння в грунт навіть в червні-липні, отримавши хоча б не великий обсяг врожаю.

Окремо варто підкреслити «скороспілість» самої розсади — на відміну від томатів огіркової розсаді не потрібно попередньо зростати 2 місяці. У разі пізнього посіву огірочки можна пересаджувати в грунт через 25 днів. Це дозволяє в більшості регіонів садити насіння і в кінці травня, знаючи, що великий урожай все одно буде.

Втім, очевидно пізні посіви позбавляють дачників великої кількості врожаю. Також їм доводиться обійтися і без ранніх корнишончиков, зібраних на власній ділянці. З іншого боку, усім ясно, що для посіву огірків підходить вся календарна весна. Питання в тому, що строки посіву для теплиць і грунту відрізняються навіть в одному регіоні. Зміщення строків також відбувається на півдні і півночі одного і того ж регіону. Тому необхідно звірятися з архівами погоди, досвідом сусідів і своїми торішніми записами.

Точні дати передбачити не можна, особливо при тепличному вирощуванні, т. к. від розташування парника, від наявного опалення, і навіть від наявності поблизу вітрозахисного споруди залежить підсумковий період висадки рослин. Тому багато городники використовують інтервальний метод посадки огірків, саджаючи по декілька насінин щотижня, починаючи з березня. Часто саме такий підхід дозволяє вибрати максимально сприятливі дні, що підходять для посіву будь-якої культури.

Посів насіння на розсаду за місячним календарем

Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Фермери-промисловці вже давно не звертають уваги на всілякі прикмети, цикли і городні ритуали. Для більшості городників місячний календар є обов’язковим посівним «консультантом». Дачникам зазвичай немає потреби знати посівний календар для огірків на лютий. У багатьох регіонах оптимальним строком для посіву огірків є квітень, хоча південні області можуть висадити насіння вже в березні.

Місячний календар на березень 2021 року
ДатиДозволені роботи
02-05.03Підготовка насіння, обробка розсади
06-07.03Робота з грунтом, розпушування, внесення мінеральних добрив
12-14.03Посів, внесення добрив, підготовка насіння, полив
15-16.03Розпушування, підготовка грунту, пересадка, полив
17-18.03Передпосівна підготовка насіння, внесення органіки, посів і обробка розсади
22.03Робота з грунтом, полив внесення органіки
23-24.03Підготовка насіння, сівба
25-28.03Посів і пересадка, розпушування, полив
Читайте також:  Новий рік 2018 в Карелії - куди сходити

У багатьох регіонах березень не є кращим місяцем для дачників — до моменту готовності огіркової розсади її просто нікуди буде висаджувати. Для посіву і пересадки краще не вибирати такі дати: 9-11, 19-21 і 25-26 березня.

Місячний календар на квітень 2021 року
ДатиДозволені роботи
01,03,05.04Підготовка насіння, робота з грунтом,
обробка розсади
08-09.04Посів і пересадка, розпушування, внесення добрив
13-14.04Посадка, внесення органіки
16.04Робота з грунтом, обробка насіння і розсади
18-20.04Пікірування, пересаджування, робота з грунтом
23.04Посів в теплицю, пересадка в грунт, внесення
мінеральних добрив
24-26.04Передпосівна підготовка, обробка розсади
28.04Посів, пересадка, внесення органічних настоїв

Квітень є оптимальним місяцем для посіву різних культур. Більшість днів є придатними або нейтральними для більшості сільгоспробіт. Щодо негативних днів для посіву варто виділити 3,4, 15-17, 22 і 30 числа. Також бажано уникати робіт у теплиці 11-12 квітня.

Посадка огірків на розсаду в 2021 році: коли садити, місячний календар

Місячний календар на травень 2021 року
ДатаДозволені роботи
01.05Передпосівна обробка, замочування насіння,
обробка розсади від хвороб і шкідників
02.05Пересадка, посів, розпушування
03-04.05Пікіровка, робота з грунтом, обробка розсади
05-06.05Посів насіння в теплицю, пересадка
розсади в теплицю
08-09.05Пікіровка, внесення добрив, розпушування
12-17.05Пересадка, посів, робота з грунтом,
передпосівна підготовка
24-26.05Пересадка, пікіровка, внесення добрив
27.05Пікіровка, робота з грунтом

Відверто небажаних дат у травні немає. При цьому можна враховувати убуваючу Місяць, хоча і в таку фазу в городній справі теж знайдеться робота. У будь-якому випадку, навіть при не самому вдалому виборі травневого дня для посіву огірків якийсь урожай зросте.

Унаслідок можливості цілорічного вирощування і різниці строків посіву в різних регіонах точно передбачити коли садити огірки на розсаду в 2021 році неможливо. Однак якщо застосувати певні знання агротехніки і дані з архівів погоди в конкретних областях, то можна самостійно виявити найбільш відповідні періоди посіву насіння будь-якої культури.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021