Песах (Пасха) в 2019 році | якого числа

Песах – найважливіший і чи не найдавніше свято в єврейській історії. Відзначається в честь Виходу Ізраїлевих синів з Єгипту, він символізує свободу і здобуття незалежності гордого єврейського народу. Про традиції свята, його історії і про те, якого числа буде відзначатися Песах в 2019 році, читайте в нашій статті.

Дата свята

Історія свята Песах налічує не одне століття – рахунок йде не на століття, а тисячоліття. Тому відзначається він не звичного європейським календарем, а за місячним – першому календарем іудеїв. Святкується Песах після першого весняного повного місяця, на чотирнадцятий день місяця нісана, першого місяця в єврейському календарі. Як правило, в перерахунку на сучасне літочислення це друга половина березня-квітень.

Песах (Пасха) в 2019 році | якого числа

У 2019 році Песах (Пасха) відзначається з 19 по 27 квітня.

Свято починають відзначати увечері 19 квітня, в п’ятницю, і закінчують вночі 27 квітня, в суботу 2019 року.

  • Заборона на роботу 20-21 квітня і 26-27 квітня.
  • Дозволена робота 22-25 квітня, але з деякими обмеженнями.

Песах, або Пасха

Іноді – найчастіше в нашій країні – Песах називають єврейською Пасхою. Як кажуть самі юдеї, назву це не має до подій, описаних в релігійних текстах, жодного відношення. Існує теорія, що стародавній Песах колись ліг в основу християнської Пасхи, а традиційна вечеря седер став прообразом причастя. Проте на сьогоднішній день ця теорія не має офіційного підтвердження ані від вчених-релігієзнавців, ні від теологів.

Трохи історії

Песах не даремно називають святом свободи, адже відзначається воно в пам’ять про події, які призвели до звільнення іудейського народу. «Песах» в перекладі з івриту означає «пройшов мимо», «миновавший» — і назва ця має глибоке символічне значення.

Читайте також:
Повний гороскоп на 2019 рік для чоловіків і жінок Риб

Песах (Пасха) в 2019 році | якого числа

Пророк Мойсей зажадав від єгипетського фараона, щоб той відпустив всіх євреїв (іудеїв) з рабства. Фараон лише розсміявся на таке прохання, на що Мойсей пригрозив йому гнівом Бога. І тоді обрушилися на країну дев’ять страт єгипетських – дев’ять страшних лих, які стали причиною страху, хвороб і голоду серед єгиптян. Після кожного лиха Мойсей питав у фараона, згоден чи той відпустити іудеїв, але кожен раз чув у відповідь категорична відмова. І приходила нова біда – за перетворенням в кров всієї води в річках і криницях йшло нашестя жаб і жаб; слідом за появою величезної кількості мошок і інших комах – напад на худобу оводів; після мору худоби – виразки на тілі єгиптян; після страшних гроз з громом, блискавками і вогненним градом – навала величезних хмар сарани; після темряви єгипетської (прихованого за небокраєм сонця і настала з-за цього темряви на три дні) – смерть первістків. Остання «страта єгипетська» і стала тією подією, після якого фараон не погодився відпустити всіх рабів-іудеїв.

Перед вночі останнього лиха – смерті первістків, перше немовлят в родині – Бог звелів усім юдеям заколоти ягня, засмажити м’ясо, а кров’ю тварини помазати косяки дверей входу в житло. Зазначені таким чином будинку «страта» минула – Бог пройшов повз жител євреїв, покаравши лише єгиптян. І тільки після цієї страшної ночі юдеї отримали свободу – так розпочався Вихід.

Песах (Пасха) в 2019 році | якого числа

Традиції свята

На відміну від більшості сучасних (так і християнських) свят, ритуал святкування Песаха строго визначений, і відхилення від нього вкрай небажані. Це і регламентована ритуальна трапеза – седер, і читання спеціальних текстів, і заборона на роботу, і безліч інших деталей. Так, чи не головною традицією свята стала заборона на хамец – квасне. З причини цієї заборони для святкового вечері вибирається особлива посуд, яку не стосувалася неправильна квасна їжа. Тарілки та келихи повинні бути новими, або зберігаються в родині спеціально для Песаха.

Читайте також:
Модні сукні на Новий рік 2018 для дівчат. Новинки, фото

Хамец – в дослівному значенні «квасне», тобто всі продукти, в яких почався процес бродіння. У список хамеца потрапляє звичайний хліб (адже в тесті бродили дріжджі або закваска), макарони і тістечка, алкоголь і газовані напої – перелік заборонених продуктів досить значний. І в день напередодні свята (в 2019 році це ранок п’ятниці 19 квітня) від всього хамеца в будинку необхідно позбутися – спалити або продати людині іншої віри, причому продати навіть за символічною, низькою ціною.

Що ж можна вживати в їжу на Песах? В першу чергу мацу – прісний хліб, точніше, хлібні коржі прямокутної форми. За канонами на приготування маци потрібно всього 18 хвилин – за цей час тісто не встигає заграти, закваситься, а значить, такий хліб не потрапляє в список забороненого. Маца – це нагадування про ту поспіху, з якої древні іудеї збирали свій скарб напередодні Результату. Їм довелося збиратися настільки швидко, що заведена тісто не встигло «підійти» і його довелося випікати в лічені хвилини.

Дивіться відео про свято Песах:

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021