Пенсія в 2019 році: які нас чекають зміни у пенсійному віці?

Економіка 2019

Пенсія в 2019 році: які нас чекають зміни у пенсійному віці?

Рано це станеться чи пізно, але в житті людини настане період під назвою пенсійний вік. І у кожного цей вік настає в різний період. Наприклад, коли люди йшли на заслужений відпочинок у 50 років. Зараз же ця позначка наближається до 65. Давайте розберемося, які зміни до пенсії вступлять в 2019 році, що чекає майбутніх пенсіонерів і стануть вони взагалі пенсіонерами.

Пенсія до 2019 року

Мало кому відомо, але це факт – закон про пенсійний вік в Росії в останній раз був доповнений в далекому 1932 році. Це було ще за часів Радянського Союзу. За тими даними жінки могли піти на пенсію у 55 років, а чоловіки в шістдесятирічному віці. За час дії закону на пенсію встигло піти не одне покоління, а закон досі існує. Непорядок, чи не правда? Адже тривалість життя радянської людини була значно нижче, ніж у росіян тепер. Звичайно звичайні люди не хочуть вступу в силу нових законодавчих актів пов’язаних зі змінами у пенсійному віці, але треба визнати – вони неминучі. Адже відправляючи на пенсію працездатне населення, держава витрачає неймовірні кошти на виплату дивідендів. А враховуючи той факт, що більше половини людей після виходу на пенсію продовжують працювати, держава отримує ще й зростання безробіття. Адже пенсіонери займають місця працездатного населення.

Після розпаду Радянського Союзу практично у всіх країнах закон вступили зміни. Незмінним закон залишився в Білорусі та Росії. Але і в нашої сусідки закон нещодавно був доповнений. Тепер громадяни, які виходять на пенсію, можуть продовжувати працювати ще якийсь період, при цьому не отримуючи пенсію, а інвестуючи в майбутнє її отримання. Тобто громадянин, пропрацювавши додатково п’ять років, в подальшому отримає надбавку до суми пенсії.

Читайте також:  Фільм Доктор Стрендж і мультивсесвіт божевілля (2021): актори, дата виходу

У тому, який вік на даний момент є пенсійним, ми розібралися. тепер перейдемо до питань його підвищення в 2019 році.

Якою буде пенсія 2019 року?

Пенсія в 2019 році: які нас чекають зміни у пенсійному віці?

Уряд ще точно не визначився, з якого року почнеться підвищення пенсійного віку, але до 2020 воно точно відбудеться. І підвищення буде поступовим. Швидше за все, починаючи з 2019 року, вік виходу на пенсію чоловіків буде поступово збільшуватися до 65 років(з 60), а у жінок до 60(із 55). Кожен рік до пенсійного віку жінок буде додаватися по 6 місяців до досягнення 60. У чоловіків цифри дещо інші – за рік буде додаватися по три місяці. Тобто в 2019 році чоловіки зможуть піти на пенсію в 60 років і три місяці, а жінки в 55,5 років.

Таким чином, через десять років громадяни жіночої статі будуть виходити на пенсію в 60. А чоловіки підуть на заслужений відпочинок у 65 років аж через цілих 20 річних проміжків. Але ходять чутки, що жінки в кінцевому підсумку через ті ж 20 років теж почнуть виходити на пенсію разом з чоловіками, тобто в шістдесят п’ять років.

Зараз урядові бригади працюють над законом про підвищення віку для одержання соціальної пенсії. Планується, що вихід на соціальну пенсію у чоловіків буде можливий з 70 років, а у жінок з 68(за деякими відомостями з 69).

За словами голови Пенсійного віку, збільшення віку виходу на пенсію у громадян майже в два рази знизить навантаження на бюджет. Зараз на виплату пенсій у держави йде 2,5 відсотка від всього ВВП країни. До 2030 року планується зменшити цю цифру до 1,4 відсотка.

Читайте також:  Очікувані фільми Marvel 2018 року - найкраща підбірка. Чекаємо

Поки незрозуміло, що буде з самозайнятими громадянами та ІП. Але закон про збільшення їх виходу на пенсію зараз розробляється державними службовцями.

Також варто відзначити і те, що для держслужбовців готують окремий проект для збільшення віку для виходу на пенсійне забезпечення до 65 років. Але щоб закон набув чинності, за нього повинні проголосувати ці ж самі держслужбовці. Чи будуть вони це робити, дізнаємося протягом декількох років. З одного боку закон їм невигідний – доведеться довше працювати, з іншого боку – залишатися на робочому місці їм дуже навіть вигідно(зарплата, потрібні знайомства і т. д.)

Наслідки збільшення віку виходу на заслужений пенсійний відпочинок можуть бути плачевні:

 • По-перше, можливе збільшення безробіття. Адже люди пенсійного віку будуть займати все більше робочих місць, а молоді фахівці почнуть відчувати брак робочих місць. Не кожен захоче брати фахівця без досвіду роботи. А враховуючи, що населення Росії зменшується, при цьому відсоток людей старшого віку збільшується, працювати молодим людям буде взагалі ніде.
 • По-друге, в народі можуть початися різні обурення. Зрозуміло, що звичайні люди не захочуть йти на пенсію пізніше.
 • Ми змогли детально розібратися, яка пенсія очікує громадян в 2019 році, а також розглянули можливий вступ в силу нових змін. Будемо сподіватися, що влада предрассудительны і справді почнуть збільшувати вік виходу на пенсію поступово, а не різко, як, наприклад, було в Україні.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021