Останні зміни та новини ЗНО 2019 року

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це найважливіший іспит для всіх українських випускників. Він проводиться у вигляді тестування, за результатами якого кожен школяр отримує сертифікат для вступу в обраний ВУЗ. Якщо майбутній абітурієнт здасть всі предмети ЗНО на «відмінно», то він зможе стати студентом, не здаючи вступних іспитів.

Багато вважають, що тести – це не самий об’єктивний спосіб оцінити знання школярів і що таке випробування є дуже стресовим для молодих людей.

Але факт залишається фактом: сертифікат з хорошими балами вже допоміг тисячам школярів без проблем вступити до ВУЗУ. Крім того, знаючи про майбутнє ЗНО , майбутні випускники більш серйозно ставляться до навчання і намагаються займатися як можна пильніш.

Враховуючи важливість результату ЗНО для майбутнього школярів, не дивно, що і вони, і їхні батьки постійно відстежують останні новини, пов’язані іспитом. І це правильно, адже у Міносвіти щороку готують чергові новації, покликані підвищити об’єктивність випробування. Яким же буде ЗНО в 2019 році?

Зміст:

  • У чому користь ЗНО?

  • Основні зміни ЗНО 2019 року

  • Скорочення кількості «хвиль» зарахування

  • ЗНО для людей з проблемами зору

  • ЗНО для магістрів

  • Відео-новину

У чому користь ЗНО?

Введення ЗНО – це головна зміна в українській системі освіти, яка є ще й найбільш обговорюваним і спірним. Головною метою його розробки є уніфікація і підвищення об’єктивності оцінки знань школярів, а також скорочення рівня маніпуляцій з боку шкіл і Вузів.

Тестові завдання розробляє спеціальна комісія, і вони є єдиними для учнів по всій країні. Таким чином, більше не можна сказати, що до школярів в одному регіоні відносяться більш лояльно, ніж в іншому.

Випускники здають іспит в незнайомому для себе місці, наприклад, в іншій школі, під наглядом незалежних спостерігачів. При цьому кожен учень повинен пред’явити документ, який підтверджує його особу.

Останні зміни та новини ЗНО 2019 року

Пакет з тестами комісія отримує безпосередньо перед початком випробування і відкриває його в присутності школярів, щоб виключити можливість будь-яких підтасовок.

Іспит проходить згідно строгим правилам, наприклад, випускникам не можна мати при собі мобільні пристрої, навіть вимкнені. Якщо учня зловлять на спробі списати, то його видалять з кабінету, а результат тесту анулюють.

Все це робить ЗНО прозорим і незалежним випробуванням, в якому немає місця перевищення повноважень з боку вчителів. Якщо іспити за радянським зразком дозволяли педагогам допомогти конкретній випускнику отримати потрібну оцінку або, навпаки, знизити бал нелюбимого учня, то зараз це виключено.

У свою чергу школярі отримують реальну оцінку своїх знань, яка не залежить від ставлення вчителя. Крім того, сертифікат про успішну здачу ЗНО дозволяє відразу вступити до ВУЗУ.

до змісту ↑

Основні зміни ЗНО 2019 року

Останні зміни та новини ЗНО 2019 року

до змісту ↑

Скорочення кількості «хвиль» зарахування

У 2019 році планується скорочення «хвиль» зарахування з трьох до однієї. Раніше зарахування відбувалося в три етапи, на кожному з яких абітурієнти отримували додаткову можливість пройти на бюджет.

Приміром, якщо на безкоштовну форму навчання потрапляють лише 30 осіб, а випускник виявився на 31-му, то у нього був шанс, що якщо хтось з вищестоящих в переліку не подасть свої документи, то його ім’я потрапить у список щасливчиків під час другої «хвилі». У 2019 році зарахування буде проходити в один етап.

Під час подачі документів до ВНЗ абітурієнтам необхідно буде вказати 15 спеціальностей або навчальних закладів, відзначивши їх відповідною позицією: 1 – вищий пріоритет, 15 – останній. Пріоритети кожен школяр може вказати двома способами: або 5 Вузів на 3 спеціальності в кожному, або 1 спеціальність в 15 різних університетах.

Останні зміни та новини ЗНО 2019 року

Згідно з новими правилами, після єдиної обробки даних всіх кандидатів на вступ, всі випускники отримають перелік Вузів, в які вони можуть потрапити. Звичайно, можлива ситуація, коли після прийняття документів залишаться бюджетні місця, але потрапити на них можна буде тільки у тому випадку, якщо бали наступного у списку учня визначать, як прохідні.

до змісту ↑

ЗНО для людей з проблемами зору

У 2019 році здати ЗНО нарівні з усіма випускниками зможуть люди з проблемами зору. У Міносвіти серйозно підійшли до проблеми рівноправності громадян з обмеженими можливостями і анонсували, що в 2019 році процедуру проведення головного іспиту адаптують під потреби учнів з порушеннями зору і слуху.

Так, слабозорі школярі отримають можливість виконувати тести у зошитах з збільшеним шрифтом, а особам із порушеннями слуху нададуть додатковий час на вирішення завдань. Крім того, листи з тестами пристосують до потреб тих, хто навчався з використанням шрифту Брайля.

до змісту ↑

ЗНО для магістрів

Останні зміни та новини ЗНО 2019 року

Ще однією важливою зміною стане введення ЗНО з іноземної мови для бажаючих вступити на магістратуру, незалежно від обраної спеціальності. З 2019 роки для отримання ступеня магістра доведеться складати тести з німецької, французької, англійської або іспанської мови на вибір. Зарахування бакалаврів буде здійснюватися за результатами цього випробування.

Для впровадження цієї новації в 2018 році ЗНО проведуть для майбутніх магістрів за спеціальностями «журналістика», «соціальні та поведінкові науки», «право», «міжнародні відносини», сфера обслуговування» та «гуманітарні науки».

Це нововведення, на думку Міносвіти, підвищить престижність ступеня і дозволить її отримати людям з дійсно високим рівнем знань.

до змісту ↑

Відео-новину


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Напис З Новим 2019 роком своїми руками: як зробити, скачати
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021