Новий рік в шкільних стінах: який він?

Є свої особливості у того, як святкують Новий рік в школі. Святкові заходи проводяться на протязі всієї передноворічного тижня і для кожного віку мають свої відмінності і правила.

Так, для дітей молодшого шкільного віку святкування близька за форматом до ранків, які проводяться в дитячих садах, а діти середніх та старших класів вже можуть самостійно складати сценарій свята і вести підготовку зі своїм класним керівником.

Зміст

 • 1 Підготовка до свята
 • 2 Святкові заходи для молодших класів
 • 3 Новорічні святкування середніх і старших класів

Підготовка до свята

За усіма святковими заходами стежить адміністрація школи, вона ж і регламентує порядок і час їх проведення. Ще до початку святкового тижня всі діти беруть участь в оздобленні школи і своїх класів до Нового року.

Новий рік в шкільних стінах: який він?Молодші класи працюють, немов маленькі помічники Діда Мороза, виготовляючи з кольорового паперу ліхтарики і різного роду гірлянди для прикраси шкільної ялинки та актового залу. На уроках праці їх навчають роботі з ножицями, і малюки із задоволенням вирізають сніжинки і клеять їх на вікна.

Часто в класі проводять конкурси на кращу новорічну поробку або малюнок.

Що стосується середніх і старших класів, то першим ділом вони готують святкову стінгазету з привітаннями від їх класу, адресованими всім учням та вчителям школи. Серед стінгазет також проводиться конкурс на саму красиву і оригінальну.

Хлопці намагаються всім класом обговорюють і фантазують над святковими завданнями. Такі роботи не просто вносять святкову атмосферу в стіни школи, а згуртовують колективи, дозволяючи проявити себе у творчому завданні кожному.

Читайте також:
Смс на Старий Новий рік 2018 цікаві варіанти

Святкові заходи для молодших класів

Новий рік для школярів початкових класів більше схожий на ранки, до яких вони так звикли в дитячих садках, але вже є свої відмінності:

 • По-перше, вони самі своїми руками готують прикраси для свого класу і ялинки.
 • По-друге, вони беруть участь у загальному шкільному заході і не завжди як глядачі, іноді від класу діти ставлять танець або співають пісню.
 • Вже ці маленькі зміни дозволяють їм відчути себе частиною такого великого колективу, як школа. Новий рік для дошкільнят та молодших школярів ще об’єднаний вірою в чудеса і магія. Діти із задоволенням беруть участь в карнавалі, де кожен приходить у костюмі казкового героя або мультиплікаційного персонажа.

  І звичайно ж, всі на святі отримують подарунки у вигляді мішечків з солодощами. В нинішній час відповідальність за придбання подарунків беруть на себе все частіше батьківські комітети, але й іноді навчальні заклади отримують солодкі подарунки від міських місцевої влади або спонсорів.

  Крім загальної шкільної ялинки, школярі святкують Новий рік своїм класом. З будинків приносять солодощі та напої і дружним колективом святкують.

  Новорічні святкування середніх і старших класів

  Новий рік в шкільних стінах: який він?Як середні, так і старші класи вже беруть активну участь у спільних шкільних заходах. Шкільний Новий рік проводиться, як правило, в просторому актовому залі, де є велика сцена і глядацькі місця.

  Школярі готують від своїх класів творчі привітання у вигляді театральних мініатюр, гумористичних сценок, танців і пісень. Іноді старшокласники із задоволенням ставлять новорічні вистави у вигляді казки для молодших класів. Кожен колектив прагне бути кращим і оригінальним у своїх привітаннях.

  Адміністрацією на кожен колектив відведено певний час, і хлопцям потрібно включити всю свою фантазію і вкластися в час, донести емоції і проявити творчий потенціал.

  Читайте також:
  Кращі російські фільми 2018 року

  Шкільний карнавал — це один з довгоочікуваних свят для дітей. Класний керівник ознайомлює школярів з планом заходи.

  Далі серед хлопців розподіляються завдання: хтось має художні здібності і бере на себе оформлення та прикрашання залу, комусь дістається написання сценарію, розподіляються ролі і завдання для кожного учня, щоб кожен мав можливість себе проявити. Вчителі таким чином покладають на них певну відповідальність і дають можливість відчути, що їхня думка важлива і приймається до уваги.

  Якщо це карнавал, свято не обходиться без маскарадних костюмів. Старші хлопці придумують костюми або елементи новорічних нарядів, все це носить жартівливий характер. Як правило, діти з великим задоволенням прагнуть кожен внести свою лепту у створення свята в школі.

  Під час загального шкільного заходу проводять веселі конкурси, в яких кожен може взяти участь і неважливо, скільки років дітям, вони з задоволенням відгадують загадки, беруть участь в естафетах і веселяться від душі.

  Призи та подарунки готуються окремо і заздалегідь, це можуть бути олівці, авторучки, блокноти, повітряні кулі або жартівливі подарунки у вигляді морквини або цукерки, бубликів або свистка. Можна підійти і до вручення подарунків з гумором і в жартівливій формі дати назву кожній призу.

  Крім того, у старших класів є ще один захід, куди не йдуть початкові класи. Це шкільна дискотека, де підлітки танцюють і веселяться в колі своїх однолітків. Даний захід — це окрема прерогатива старшокласників, до якої вони готуються і одягаються нарядно. Під контролем класних керівників середні та старші класи можуть влаштувати чаювання з солодощами своїм колективом.

  На святі також можуть проводитися вікторини та конкурси серед однокласників і обов’язково звучить музика з танцями. Для класних святкувань хлопці іноді готують цікаві і оригінальні привітання, приміром, відеоролики або презентації з фото з кожним однокласником і коментарями або музичним супроводом, виділяючи його індивідуальність.

  Читайте також:
  День здоров'я в 2019 році: дата і історія міжнародного свята

  Такі презентації залишаються надовго в пам’яті, і після закінчення школи буде весело і радісно переглянути їх знову в досить дорослому віці.

  Вчителі також можуть підготувати музичний сюрприз для своїх учнів, нерідко учительський колектив розучує танець під сучасну музику або співає популярні пісні на святі. Таким чином вони стають ближче до своїх учнів, і довірчі відносини будуються простіше.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021