Найдовший день в 2019 році буде в день літнього сонцестояння

Білі ночі, характерні для Пітера, більше схожі на нескінченний день. Це не зовсім так, але раз в рік в усьому світі дійсно є особливий день. Найдовший день в 2019 році або в якому-небудь іншому 12-місячному періоді завжди припадає на сонцестояння. Їх два — літній і зимовий. При цьому дні сонцестояння не збігаються в південному і північному півкулі — коли на одній стороні землі довгий день, на протилежному краю зовсім по-іншому.

Зв’язок сонцестояння і найдовшого дня

Найдовший день в 2019 році буде в день літнього сонцестоянняІснують певні дати зимового і літнього сонцестояння. Це явище відбувається двічі на рік — у червні та грудні. При цьому тільки в Північній півкулі червневе сонцестояння є літній, а грудневе зимовим. Для Південної півкулі діють протилежні правила — там саме на грудень припадає найдовший день. У Північній півкулі дата зимового сонцестояння характеризується найкоротшим днем і, відповідно, максимально довгої ночі. Це особливо помітно в населених пунктах високих широт. Теж відноситься і до літнього сонцестояння.

По суті момент літнього сонцестояння відбувається тоді, коли нахил осі обертання нашої планети приймає найменше значення в напрямку на Сонце. Це і дає додаткові години «освітлення». Аналогічно все відбувається і в зимовий період, тільки нахил осі є найбільшим.

Що стосується довжини дня, то вона максимальна на північ. Чим північніше перебувати в день літнього сонцестояння, тим довше світлий час доби. Поняття полярного дня теж пов’язано з максимальним «стоянням» нашого світила. На півночі в цей час зовсім не настає ніч — сонце просто не заходить. Особливо це помітно безпосередньо на полюсах. В інших же населених пунктах сонцестояння визначають або за датою, або по довжині дня.

Читайте також:  Сценка на Новий рік «Червона шапочка на новий лад для дітей

Дата найдовшого дня в 2019 році

Найдовший день в 2019 році буде в день літнього сонцестоянняСонцестояння не має строго певної дати. В залежності від року дата змінюється, а коливання становлять 1-2 дні. Зміни стосуються високосних років — дата та літнього і зимового сонцестояння зсувається на добу. Самі ж дати такі:

 • у червні — 20-21 число;
 • у грудні —21-22.

Найдовший день в 2019 році для Північної півкулі настане 21 червня. Рік не є високосним, тому дата максимальної довжини світлового дня не зрушується. На цій частині планети в день сонцестояння буде проходити пік астрономічного літа. Для Південної півкулі все навпаки, там у червні настає середина астрономічної зими.

Обряди і ритуали сонцестояння

Найдовший день в 2019 році буде в день літнього сонцестоянняЩе древні люди називали найдовший день у році солнцеворотом. В цю дату традиційно відзначалися свята ще з язичницьких часів. Уже в Стародавньому Єгипті поклонялися Сонцю. Також відомий свято Ярила і багато інших. Навіть в наші часи ще актуальне свято Івана Купали — після зміни календаря дата за новим стилем зрушилася, але майже вся слов’янська атрибутика залишилася.

Багаття та стрибання через нього лише один з ритуалів свята Сонця. В цей день проводять різноманітні обряди, ворожіння та інші містичні дії. Для багатьох важливими є сама дата — це важливий день для травників. Лікарські трави, зібрані в цю дату, за повір’ями володіють особливою цілющою силою.

Аналогічні свята є і в інших народів. Для прикладу можна навести кілька варіантів:

 • У латишів — Ліго.
 • У КНДР — Суриналь.
 • У Польщі — Соботки.
 • У фінів — Юханнус.
 • В Іспанії — день святого Хуана.
 • Особливої примечательностью і сходностью всіх видів цього свята є вогнища або вогонь в будь-якому вигляді. Також у всьому світі поширена легенда про чарівні насіння, плоди або квітки, зібрані в ніч літнього сонцестояння. За одним повір’ями можна знайти квітку папороті в місці з заритим скарбом, за іншими легендами ця рослина дає чарівні насіння, за третім — здатне захистити від нечистої сили.

  Читайте також:  Як намалювати Бика поетапно на Новий рік 2021

  Найдовший день в 2019 році не стане винятком — по всьому світі пройдуть гуляння та ігри. Молоді дівчата не забудуть про ворожіння — хтось буде ворожити з щирою вірою, інші в данина традиціям. Багато будуть просто насолоджуватися дуже довгим днем і відчуттям свята.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021