Малюємо новорічну ялинку гуашшю: секрети майстрів

Зазвичай, напередодні новорічних свят вся родина збирається будинку для того, щоб насолодитися спорідненим єднанням напередодні початку нового життя. У такій обстановці кращим розвагою може стати спільна творчість, пов’язане з тематикою свята. Наприклад, можна взяти фарби і пензлі і спробувати зобразити ялина.

Надалі цей малюнок може послужити прикрасою інтер’єру або подарунковим постером для родичів. Тут ми розповімо, як намалювати ялинку гуашшю, хоча і аквареллю, з певними обмеженнями, користуватися теж можна.

Зміст

 • 1 Інструментарій для створення ялинки
 • 2 Починаємо малювати ялинку
 • 3 Нехай ялина буде зеленою і яскравою
 • 4 Прикрашаємо ялинку правильно

Інструментарій для створення ялинки

Малюємо новорічну ялинку гуашшю: секрети майстрівВам знадобиться:

 • Полотно.
  Для того, щоб малюнок не розкис від фарби, і ялина вийшла «живий», краще взяти цупкий аркуш паперу. Оптимальна величина — А3, оскільки такий розмір дозволить доповнити малюнок будь-якими деталями і написами фарбами, і не буде виглядати незграбно.
 • Олівець і гумка.
  Непрофесійним художникам завжди необхідно попередньо намалювати контур майбутнього творіння, а потім вже працювати з гуашшю або аквареллю. Олівці повинні бути з простим грифелем, щоб не створювати колірного дисонансу.
 • Кисті.
  Потрібно мати набір хоча б з трьох кистей: тоненькою, середньої і толстой, для того, щоб було легше малювати різні деталі.
 • Фарби.
  Краще всього вибирати дитячі набори гуаші, так як вони стовідсотково будуть нешкідливими. Для аматорських творінь достатньо шести варіантів кольорів в комплекті, але обов’язково, щоб там була присутня біла фарба, так як з її допомогою створюються відтінки і робляться акценти.
 • Ємність для змішування фарб.
  Якщо в будинку немає професійної палітри, як неї можна використовувати глибокі маленькі мисочки або порожні коробочки від гуаші.
 • Ємність з водою.
  Гуаш має властивість швидко висихати, тому споліскувати пензлик треба навіть тоді, коли малюєш одним кольором. При використанні декількох різних фарб пензлик треба ретельно промивати, а воду регулярно міняти, щоб не було негарних розлучень на малюнку.
 • Читайте також:  Особливості «національного» Нового року

  Далі ми поетапно розпишемо, як намалювати ялинку за допомогою гуаші. Ви можете адаптувати ці кроки і для малювання аквареллю.

  Починаємо малювати ялинку

  Малюємо новорічну ялинку гуашшю: секрети майстрівПокладіть або прикріпіть перед собою аркуш паперу так, щоб він був добре освітлений, навіть під час малювання. Візьміть олівець і проведіть кілька тонких ліній у формі конуса на обраному ділянці.

  Для того, щоб ялинка виглядала об’ємною, потрібно заздалегідь означити її серцевину, місце, звідки розходяться гілки. Розділіть конус навпіл горизонтальною лінією, а потім проведіть ще дві – по одній з кожного боку. У вас повинен вийти наступний малюнок олівцем: великий конус, усередині якого знаходиться довгастий трикутник з лінією посередині.

  Далі візьміть ємність для змішування фарб і налийте туди зеленої гуаші, потім додайте трохи чорного кольору так, щоб його пропорція складала один до трьох. Умочіть тонкий пензлик в отриману суміш і її кінчиком намалюйте на внутрішньому трикутнику ламану зигзагоподібну лінію, знизу вгору. Лінія повинна звужуватися до кута перетину сторін.

  Використовуючи ту ж пензлик і ту ж суміш фарб, що і на попередньому етапі, зробіть безліч невеликих мазків по контуру зигзагоподібної лінії. Слідкуйте за тим, щоб композиція не виходила за межі великого конуса. В результаті у вас повинен вийти малюнок ялинки з обрисами внутрішніх гілок.

  Нехай ялина буде зеленою і яскравою

  Малюємо новорічну ялинку гуашшю: секрети майстрівВізьміть чисту зелену фарбу і добре промийте тонкий пензлик від попередньої суміші. Поверх вже існуючого малюнка нанесіть напівкруглі лінії знизу вгору. Це треба зробити так, щоб середина цих ліній проходила чітко по вертикальній стороні, що розділяє конус, а кінці були загнуті вгору і злегка виходили за межі олівцевого малюнка. Ці лінії повинні доходити тільки до початку верхівки ялинки, так як вони є контуром для зовнішніх гілок. Далі будемо поетапно малювати гілочки.

  Читайте також:  Гороскоп на 2019 рік Терези: жінки та чоловіки

  Візьміть середню пензлик чистою і зеленою фарбою нанесіть мазки на напівкруглі лінії, таким чином, щоб більша їх частина знаходилася під, а не зверху лінії. Верхівка повинна залишатися незайманою.

  Налийте в ємність для змішування білу фарбу і додайте туди зелену, також один до трьох, але на користь світлого відтінку. Візьміть тонкий пензлик і отриманою сумішшю нанесіть тонкі мазки по осі ялинки, трохи зачіпаючи зовнішні, зелені, гілки. Пройдіться таким чином до самого верху. Однак кількість світлих мазків на верхівці має бути мінімальним.

  У результаті повинно вийти глибоке і багатопланове зображення ялинки з пухнастими гілками. Якщо вам здається, що бракує обсягу, спробуйте виділити чисто білими мазками всю композицію, завдавши їх широким пензликом навколо дерева.

  Просушіть малюнок в горизонтальному положенні, щоб тони не змішувалися, для якнайшвидшого висихання можна використовувати фен. Ялина майже готова, і можна готуватися поетапно її прикрашати.

  Прикрашаємо ялинку правильно

  Якщо картинка призначена в якості презенту родичами або друзям, можна, використовуючи широкий пензлик і порожні місця, написати яскравими фарбами побажання і позначити ініціали художників.

  Для того, щоб зрадити творіння ще більш святкового вигляду, можна покрити ялина зверху спеціальним прозорим клеєм з блискітками. У цьому випадку краще не використовувати пензлики для малювання, так як клей може негативно вплинути на їх структуру.

  Якщо малювання ялинки стало дійсно захоплюючим і приємним процесом для всієї родини, можна продовжити творчий експеримент, спробувавши вдати хвойний ліс, або створити безліч різних мініатюр в якості лицьової сторони вітальних листівок.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021