Малюємо ажурну ялинку у трафаретній техніці

Новорічні свята – це час ідеальний час для того, щоб розкрити і проявити свій творчий потенціал. Адже саме в цей період люди традиційно займаються прикрасою своїх будинків у тематичному стилі, і самим головним символом і популярним зображенням завжди була ялинка. Цю вічнозелену красуню ставлять будинку і прикрашають іграшками, намистом, гірляндами і мішурою. Без її зображення, мабуть, обходиться рідкісний святковий атрибут, так і просто побутовий предмет.

Малюнками ялинки прикрашають подарункові упаковки, листівки, вітрини магазинів і стіни будинків. Особливо радують око композиції і візерунки, головною деталлю яких є, знову-таки, ялинка. Якщо мати хороший трафарет, чудовий малюнок ялинки і навіть цілу композицію можна без зусиль створити самостійно.

Зміст

 • 1 Техніка трафарету: ажурна ялинка з візерунками
 • 2 Що робити із залишками і обрізками?
 • 3 Заготовки з ватману

Техніка трафарету: ажурна ялинка з візерунками

Ажурну ялинку з візерунками зробити нескладно. Трафарет тут — класичний контур з трьох трикутних ярусів, заповнений візерунками, на зразок тих, що створює іній. Такі деревця будуть чудово виглядати в якості віконної розписи, зображення на листівках і в якості малюнків на зовнішніх поверхнях. До того ж, після використання, трафарет сам може перетворитися на частину композиції. Але, про все по порядку.

Малюємо ажурну ялинку у трафаретній техніціНеобхідні матеріали:

 • щільний шматок картону;
 • гострий макетний ніж;
 • кілька листочків ватману;
 • відрізок лінолеуму;
 • скріпки;
 • степлер;
 • олівець;
 • лінійка.

Якщо є готова схема ялинки, це здорово.

Візьміть два аркуші ватману і складіть його вдвічі. Уявіть, що місце згину – це середина деревця, місце, звідки розходяться гілки, і, орієнтуючись на нього, намалюйте контур половини дерева: три трикутних ярусу. Всередині ярусів зобразіть візерунки. Це можуть бути хаотичні напівкруглі фігурки з завитками, або схематична композиція з ліній, або навіть дрібні зображення казкових персонажів. Головне, щоб внутрішні малюнки не стикалися між собою. Проте відстань між деталями наповнення не повинно бути занадто великим.

Читайте також:
Туреччина - відпочинок в 2018 році. Ціни, все включено

Покладіть на робочу поверхню шматок лінолеуму, а зверху ватман із зображенням ялинки. Візьміть канцелярський ніж і акуратно, не поспішаючи, виріжте всі внутрішні візерунки, починаючи з середини, поступово підходячи до країв. Якщо випадково перерізали паперовий проміжок, не засмучуйтеся, його можна підклеїти, підклавши відрізок паперу. Після того, як всі візерунки вирізані, пройдіться ножем по контуру ялинки. Отже, у вас повинно вийти дві ажурні ялинки з ватману.

Візьміть відрізок щільного картону, складіть їх стопкою один з одним, і міцно прикріпіть до них ялинку за допомогою степлера. Повторіть процедуру з вирізуванням візерунків і контурів. Контури для малювання ажурною їли готові! Притуливши картонний трафарет до будь-якої поверхні і, провівши зверху пензликом з фарбою або распрыскав її з аерозольного балончика, ви отримаєте зображення прекрасної ялинки.

Що робити із залишками і обрізками?

Малюємо ажурну ялинку у трафаретній техніціПісля того, як трафарет опинився у вашому розпорядженні, у вас також залишилися два контури ажурною ялинки з ватману і безліч паперових і картонних обрізків у формі різноманітних візерунків. Всі ці речі також можуть стати деталями святкового оздоблення.

І, оскільки всі вони досить однорідні, то цілком можуть скласти ідеальну композицію. Зберіть всі обрізки в одну ємність, і переберіть їх, залишивши тільки цілі і цікаві за формою. Наприклад: зірочки, ромбики, кружечки і так далі.

Розфарбуйте ці шматочки з обох сторін фарбами в тон тих, якими зроблені трафаретні зображення ялинок. Коли вони підсохнуть, за допомогою голки і ниток зробіть їм довгі петельки і розвісьте їх так, як вважаєте за потрібне.

Заготовки з ватману

Малюємо ажурну ялинку у трафаретній техніціОскільки матеріал цих заготовок не дуже щільний, вони не підходять для трафарету, зате дуже добре буде виглядати в якості окремої композиції.

Читайте також:
Відпочинок в Криму в 2018 році біля моря ціни без посередників в Криму недорогі гостьові будинки санаторії та готелі

Виріжте з ватману смужку, шириною 3 – 5 сантиметрів, з’єднайте кінці і склейте їх між собою. У вас повинно вийти досить широке паперове кільце. Виріжте з ватману невелику зірочку. Потім знову прикладіть її до паперу, обведіть по контуру і виріжте її. У вас повинно вийти дві однакові зірочки. Можете розмалювати їх жовтою або золотою фарбою.

Візьміть заготовки ажурною ялинки, вони повинні були вийти абсолютно ідентичними, з однаковими візерунками і рівними краями. Прикладіть верхівки ялинок і склейте їх за допомогою ПВА і заготовок у формі зірочок, так, щоб вони знаходилися на зовнішніх сторонах верхівки.

Склейте між собою нижні кути двох заготовок ялинки, не зачіпаючи інші кути і ребра. Відкладіть саморобку до тих пір, поки клей абсолютно не висохне.

Потім розширте пальцями простір між двома заготовками ялинки, і в такому положенні приклейте її нижню частину кільця з ватману. Повинно вийти витончене паперове деревце на підставці. Ажурна ялинка з паперу готова!

Всі вироби будуть ідеально виглядати на підвіконні. Можна, використовуючи спеціальну фарбу, нанести кілька зображень ажурною ялинки на скло, поруч поставити паперову виріб, а на ручки вікна і карниз розвісити те, що раніше було обрізками. Оптимальна гама кольорів для такої композиції: білий, сріблястий, фіолетовий, блакитний, синій, тобто класичні зимові відтінки. Природно, використовуючи трафарет, можна скласти власну картинку, орієнтуючись на свій смак і особливості інтер’єру.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021