Лякаючим або втішним буде прогноз курсу євро (EUR) на 2019 рік

Економіка 2019

Лякаючим або втішним буде прогноз курсу євро (EUR) на 2019 рік

Навіть далекі від економіки люди періодично цікавляться курсом валют. Для банкірів, підприємців та осіб, пов’язаних з фінансами, це питання вкрай актуальне. Ще одним великим пластом зацікавлених у даних за курсом євро та іншої валюти — це біржові маклери і інвестори в різних областях. Такі інвестиції на перспективу росту валюти вимагають знання прогнозів її зростання. Це не рятує від помилок, але дозволяє мінімізувати їх масштаби. У 2019 році буде трохи складніше — прогнози на курс євро (EUR) надто суперечливі.

Взаємозв’язок курсу євро і долара

Ще кілька років тому євро (EUR) практично паралельно долара змінював свою вартість відносно рубля. Зараз це явище не так виражено, але ще зберігається. При зростанні курсу долара, ціна євро теж стрімко збільшується, хоча і не завжди в тому процентному відношенні.

Фінансові аналітики припускають, що і в найближчі декілька років зв’язок курсів євро і долара по відношенню до рубля буде зберігатися. Виходячи з цього можна визначити, що будь-який стрибок $ викличе аналогічну відповідь європейської валюти. З іншого боку, вже неодноразово було помічено, що європейська валюта стала не так сильно відрізнятися від американської у відсотках. Це ставлення регулярно змінюється, але припущення, що долар обжене євро — невірні.

Оптимістичні прогнози курсу євро

Агентство прогнозування економіки (АПЕ) передбачає, що вартість євро до курсу рубля почне падати в кінці 2018 року. У 2019 році продовжиться зниження ціни, хоча це не говорить про зміцнення рубля. За прогнозами фінансистів цієї компанії, у весняні місяці вартість євро скласти менше 60 рублів. Влітку 2019 року аналітика АПЕ припускають курс 62-64 рубля. Максимальний річний курс очікується в листопаді і грудні — 65-67 рублів за 1 євро.

Промсвязьбанк теж дотримується аналогічного прогнозу. Фахівці припускають, що на початок 2019 року курс європейської валюти буде 58,56 рублів. Перші 6 місяців аналітики прогнозують плавне зниження. На їх думку, до червня вартість євро опиниться в районі 53 рублів. Далі очікується поступове збільшення ціни. На листопад і грудень 2019 року за прогнозом аналітиків банку курс буде коливатися від 68 до 69 рублів.

Крім сприятливих варіантів, які прогнозують курс європейської валюти, є і не настільки райдужні. Ряд аналітиків припускає, що вартість євро буде більше. Деякі з них упевнені, що зростання ціни валюти відбудеться стрімко, досягнувши непристойно високих значень.

Песимістичні прогнози вартості євро

Фінансовий аналітик Степан Демура висловлює припущення про надзвичайно високої вартості долара і євро до кінця 2019 року. На його думку, курс долара буде близько 500 рублів, а євро (EUR) понад 600. Він припускає, що таке можливо за пані Набіулліна і її роботи в якості глави Центробанку. Степан висловився на тему штучної девальвації рубля, а курси європейської та американської валют лише будуть відповідною реакцією на цей процес.

Є і не настільки песимістичні варіанти зростання курсу євро. Максим Орєшкін, міністр економічного розвитку, не настільки категоричний у висловлюваннях. За його прогнозами курс євро буде дещо більше, ніж заявляють інші аналітики, але вартість цієї валюти не стане рости так стрімко. Він передбачає, що європейська валюта на початок 2019 року буде в районі 70-71 рубля. Орєшкін вважає, що протягом року різких стрибків не відбудеться, хоча припускає поступове зростання вартості. До кінця 2019 року, на його думку, євро буде коштує близько 74 рублів.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022