Літня Універсіада 2019 в Неаполі: історія змагань з видів спорту

Універсіада — спортивні змагання серед студентів різних країн світу, які проводяться раз на 2 роки, починаючи з 1968 року. До цього, з 1959 року, вони проводилися щорічно з чергуванням зимових та літніх видів спорту. «Університетські гри» відбулися у 1905 році в США, а в 1919 р. була створена Конфедерація студентів.

До 1939 року були проведені 8 змагань — спортсмени із західних країн не брали участь у міжнародних змаганнях. Після 1947 і до 1962 року організацією Універсіад став займатися UIE, в даний час засновником є FISU. Стати учасником можуть всі громадяни країни від 17 до 28 років, що навчаються або закінчили ВНЗ не раніше одного року до початку змагань.

Учасники

Місцем проведення перших літніх міжнародних ігор в 1970 році серед студентів був обраний італійський Турин. На них вперше з’явився головний символ — білий прапор і був обраний гімн на честь переможця. На відміну від олімпійських, переможців даного заходу з будь-якої країни вшановують Гімном студентів «Gaudeamus». Восьма Універсіада проходила через 5 років у столиці Італії — Римі. Місцем проведення 30-й (XXX) Літньої Універсіади був обраний Неаполь.

Літня Універсіада 2019 в Неаполі: історія змагань з видів спортуЗа право проведення ювілейних ігор боролися Будапешт й Баку, однак Азербайджан зняв свою кандидатуру в кінці 2013 року. Пізніше від проведення відмовився і Будапешт, так як буде готуватися до чемпіонату світу 2021 року з водних видів спорту. Брюссель запропонував провести змагання в Бразилії, однак і ця кандидатура виявилася не придатною, з-за відмови мера бразильської столиці. У травні 2016 року право провести літню Універсіаду 2019 року отримала Італія.

Відкриття ігор 2019 року відбудеться 3 липня і триватиме до 14 липня, У програмі заходів змагання по 18 літніх видів спорту. Крім Неаполя молодих спортсменів будуть приймати інші італійські міста області Кампанія, серед яких: Кастелламмаре-дель-Гольфо, Кава-де-Тиррени, Казерта та ін. протягом одинадцяти днів в Універсіаді будуть змагатися кілька тисяч спортсменів з європейських і західних країн. Про свою участь вже заявили студенти з США, Марокко, Куби, Японії та Норвегії.

Читайте також:  Меню на Новий рік 2019, рецепти з фото на рік Свині

Спортивні об’єкти

Літня Універсіада 2019 в Неаполі: історія змагань з видів спортуЦеремонії відкриття і закриття проходитимуть у спорткомплексі Stadio San pietro a Patierno (Неаполь). Для проведення багато дисциплінарного спортивного заходу в розпорядженні учасників будуть кілька сучасних спортивних споруд, розташованих у різних містах. Змагання пройдуть на стадіонах в Кава-де-Тиррени, Ночера-Инферьоре, Черкола і Пагані. Ряд з них були спеціально побудовані для проведення таких масштабних спортивних подій.

Футбольні матчі і тренування підуть на спортивних об’єктах в Кава-де-Тиррени, Еболі, Аверсу, Казория, а також Монтесаркьо і Торре-Аннунціата. Тренування і виступи з художньої гімнастики проведуть в Неаполі. Змагання з волейболу та інших видів спорту пройдуть у спорткомплексах та на стадіонах Palazzeto dello Sport, PalaCoscioni і Palazzeto dello Sport.

Заходи

Літня Універсіада 2019 в Неаполі: історія змагань з видів спортуСпортсмени розіграють комплекти медалей в 17-ти видах спорту:

  • Легка атлетика. У боротьбі за медалі виступлять спортсмени в дисциплінах: спортивна ходьба, стрибки у висоту, довжину, з жердиною, метання ядра, диска, молота, списа та ін.
  • Футбол. В програму літніх ігор включені жіночий і чоловічий турніри.
  • Гімнастика. Спортивна, художня і аеробіка.
  • Стрільба з лука. Буде розіграно кілька комплектів нагород, у тому числі в дисциплінах: з олімпійського та складовому луку в особистому та командному заліку серед чоловічих та жіночих команд.
  • Баскетбол та волейбол. Чоловічі і жіночі команди.
  • Водне поло, плавання. Одиночні та командні змагання, синхронне плавання.
  • Вітрильний спорт і віндсерфінг. Не є обов’язковими і пропонуються оргкомітетом.
  • Теніс. Одиночний і парний розряд, настільний теніс.
  • Регбі-7. Чоловічі і жіночі турніри.
  • Тхеквондо, дзюдо. Чоловіки і жінки категоріях: вага до 100 кг та в абсолютній категорії.
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021