Літні канікули 2019 року у школярів для Росіян | дати

Літо – період відпусток, час поїздок на курорти і санаторії. І щоб розпланувати сімейний відпочинок, щоб вже сьогодні можна було продумати майбутній дозвілля школяра, багато батьків хочуть заздалегідь знати, коли починаються літні канікули 2019 року.

Канікули за законом

Всі звикли вважати, що літні канікули – це цілих три місяці безперервного відпочинку, з червня по вересень. Але чи знаєте ви, що насправді за законом тривалість літнього відпочинку може бути на третину менше – всього два місяці? Саме стільки часу відводиться на перерву між двома періодами – навчальними роками. Правда, в законі вказано лише мінімальний термін, а вже в рамках цього значення кожний навчальний заклад встановлює свої дати початку канікул.

Так що номінально кожна школа може самостійно змінювати дату початку літнього відпочинку. Причина такої «вольності» — можливі форс-мажорні обставини. І якщо з ряду причин протягом року школа була закрита для відвідувань і навчання не проводилося досить тривалий час, то адміністрація навчального закладу має право скоротити тривалість літніх канікул.

Літні канікули 2019 року у школярів для Росіян | дати

Шкільний графік: норми і правила

Спираючись на розпорядження, накази та рекомендаційні листи Міністерства освіти перед початком навчального року шкільна адміністрація складає календарний графік, де в перших пунктах вказана дата початку навчального року і дати його закінчення для кожного класу.

Всі деталі, що стосуються майбутнього навчального року 2018-2019, в обов’язковому порядку прописуються в шкільному річному графіку. Це дати початку навчання, початку кожної чверті або триместру, розклад канікул і тривалість року в тижнях. Часто в графіках вказана дата останнього дзвоника – але це вже на розсуд адміністрації.

Читайте також:  Скільки днів в 2019 році? Рік 2019 – високосний чи ні?

Строки та терміни

Літні канікули 2019 року тривають три місяці – з 1 червня по 31 серпня включно. Теоретично перерва між 2018-2019 і 2019-2020 навчальними роками повинен бути саме таким. Але на практиці все дещо складніше. І в першу чергу це стосується дати початку і кінця канікул.

За традицією, першими на канікули йдуть першокласники. В учнів першого класу найкоротша тривалість навчального року – всього 33 тижні. Як правило, припиняють навчатися малеча вже 20-21 травня (понеділок-вівторок, передостанній тиждень місяця). Трохи довше вчаться другі-четверті і п’яті-восьмі класи – до 23-24 травня (четвер-п’ятниця, передостанній тиждень місяця).

Літні канікули 2019 року у школярів для Росіян | дати
У атестаційних класів – дев’ятого та одинадцятого – фактичний початок літніх канікул залежить від розкладу іспитів, ДПА. Підсумкова атестація проводиться Міністерством освіти і строки її встановлюються тільки державним органом. Школа має право лише скорегувати розклад занять, щоб допомогти старшокласникам у підготовці до іспитів. Як правило, ЄДІ і ОГЕ починаються в останній тиждень травня, в 2019 році – з 27 числа.

В цей же період – ближче до останніх травневих вихідних – у багатьох шкіл запланований і останній дзвінок. Частина навчальних закладів планує провести цей важливий захід вже 24-25 числа, деякі планують перенести його на 27 травня.

Таким чином літні канікули 2019 року у більшості школярів фактично почнуться з 25-27 травня і закінчаться 31 серпня.

Читайте також:

  • Весняні канікули 2018-2019 року
  • Осінні канікули 2018-2019 року
  • Випускний в Кремлі в 2019 році
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021