Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

В кінці 2019 року в Китаї зафіксовано коронавірусна інфекція, яка тепер поширюється по світу і вражає все більшу кількість населення планети. Продовжить лютувати коронавірус в 2021 році? Коли завершиться епідемія? Відповіді на ці та інші питання – у статті.

Загальна інформація про коронавирусе

Коронавірусна інфекція (COVID-2019, 2019-nCoV) – заразне інфекційне захворювання, збудником якого є вірус сімейства коронавірусів (всього налічується близько тридцяти семи видів таких мікроорганізмів).

Корисно знати! Вперше коронавірус був виявлений приблизно в 60-х роках минулого століття, і тоді вчені виділили його від чхаючої зараженого.

Передається коронавірусна інфекція повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхами: виділяються хворими віруси поширюються по повітрю (при кашлі, чханні, диханні) і вдихаються оточуючими, а також осідають на поверхнях, згодом потрапляючи на тіло здорового і проникаючи в організм через слизові оболонки очей та ротової порожнини. До навколишньому середовищі вірус малоустойчів: у відкритому просторі він живе близько двох діб, а у воді – до чотирьох днів.

Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

Клінічна картина неспецифічна, властива грипу та ГРВІ. Часті симптоми: підвищена температура тіла (від 37,5 до 39 градусів), сухий непродуктивний кашель (поступово він посилюється і стає виснажливим), першіння в горлі, риніт (закладеність носа та виділення з нього), нездужання. У важкій формі розвиваються задишка, утруднене або поверхневе дихання, неможливість зробити повний вдих. З-за дихальної недостатності можуть бути присутніми панічні атаки, тахікардія, коливання артеріального тиску.

Специфічна терапія відсутня, але певну ефективність мають противірусні та імуномодулюючі препарати широкого спектру дії. Також передбачається симптоматичне лікування та попередження важких ускладнень: нормалізуються дихальні функції, відновлюється нормальний склад крові, стабілізується температура.

Профілактика полягає в бар’єрної захисту органів дихання (надівається і змінюється кожні два-три години медична маска), виключення контактів з хворими, дотримання правил особистої гігієни, відмову від поїздок в країни зі спалахами і від відвідування людних місць, а також у зміцненні імунітету.

Статистичні дані про коронавирусе

Яка статистика? Китайська спалах коронавіруса – не перша в історії. Інфекція вже фіксувалася на планеті, причому в 21-му столітті і двічі. Таблиця дозволить порівняти дані за всіма трьома епідеміями:

Епідемія, періодВогнища поширенняСиндром (наслідки)Кількість та відсоток загиблих
2002-2003КНР і інші країни (приблизно 33, але точного списку країн немає із-за недостатності відомостей)Атипова пневмонія, що переходить в SARS (важкий гострий респіраторний синдром)Понад 770 зареєстрованих померлих осіб, близько 10% хворих (точний відсоток невідомий із-за відсутності відомостей про загальну кількість хворих)
2012Саудівська Аравія і ще 24 країни (переважно на Близькому Сході)Близькосхідний респіраторний синдром (MERS)Понад 600 осіб, що перевищила третину всіх хворих і досягла 35%
2019Китай (провінція Хубей) і ще близько 80 країнSARS (ТОРС) – важкий гострий респіраторний синдром, що призводить до зараження крові і шоку септическомуЗа даними на початок березня 2020-го: близько 3 300, що відповідає приблизно 3-3,5% хворих

Останні новини говорять, що в Росії на початок березня 2020-го року зафіксовано всього п’ять офіційних випадків захворювання: по одному в Москві, Тюмені і Забайкаллі, а також два в Казані. Дві людини повністю одужали. Контактували з хворими знаходяться на карантині.

Читайте також:  Вірші на Новорічний ранок у дитячому садку для дітей 6-7 років

Групи ризику

Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

Хто може заразитися вірусом? Практично будь-яка доросла людина. Діти, згідно з останніми дослідженнями та проаналізованими статистичними даними, коронавирусу не схильні, а серед підлітків випадки зараження поодинокі. Вчені пояснюють цей факт відсутністю в дитячому організмі особливого білка АПФ, спазмуючого судини і підвищує кров’яний тиск. Саме з АПФ зв’язується збудники коронавирусной інфекції для подальшого поширення по тканинам.

Найбільш схильні до зараження коронавірусом дорослі люди, і середній вік хворих – 40-42 роки. З найбільшою ймовірністю інфекція вразить людини з ослабленим імунітетом: імунна система просто не зможе протистояти первинної атаці, що призведе до поширення вірусу з організму.

До відома! Частота розповсюдження захворювання серед чоловіків і жінок приблизно однакова, тобто від статевої приналежності вона не залежить.

У молодих і здорових людей коронавірус в більшості випадків протікає в легкій формі і за симптомами схожий зі звичайною застудою. Важкі випадки інфекції фіксуються частіше у літніх та осіб, які мають серйозні хронічні супутні захворювання: цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, серцеву недостатність, ішемію.

Факти, які корисно знати про коронавирусе

Розглянемо кілька фактів про коронавирусе, знання яких буде корисним для всіх:

 • Діти не хворіють коронавирусной інфекцією. На щастя, за їх здоров’я і життя можна не побоюватися.
 • Літні і хворі люди гинуть частіше з-за стрімкого розвитку хвороби і її важких ускладнень.
 • Після зараження і повного одужання не виробляється специфічний імунітет. Це означає, що видужали цілком може захворіти повторно, і такі випадки відомі.
 • Летальний результат настає не від самого вірусу, а від наслідків його активності. До найнебезпечніших ускладнень відносяться ТОРС (важкий гострий респіраторний синдром) в результаті пневмонії, асфіксія (ядуха), зараження крові (сепсис) з-за екстремально низької концентрації кисню в ній, а також септичний шок.
 • У більшості хворих коронавірус протікає в легкій формі і схожий по клінічній картині зі звичайною застудою. Ймовірно навіть безсимптомний перебіг. Важка форма розвивається приблизно у чверті хворих, причому переважно у людей похилого віку і мають хронічні хвороби.

Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

 • Геном китайського коронавіруса не був відомий вченим. Це абсолютно нова ДНК, що з’явилася приблизно при з’єднанні вірусу, що мешкав в організмі кажана, з іншим видом, причому невивченим. Певно, незнайомий науці збудник був присутній у іншого тварини. А вірус передався людині, швидше за все, при контакті з носієм або при його вживанні в їжу.
 • Перші випадки зараження зафіксовані у китайському місті Ухань. Імовірно інфікування відбулося на місцевому ринку, на якому продаються різні дикі тварини, яких китайці вживають в їжу.
 • Заразитися від прийшла з Китаю або іншого вогнища коронавіруса посилки неможливо, так як вже через максимум два дні поза тіла носія збудник гине.
 • Людина заразний вже під час інкубаційного періоду – тимчасового проміжку від проникнення збудника в організм до перших явних проявів. А інкубація триває до двох тижнів, протягом яких заражений може поширювати інфекцію, не підозрюючи про це.

Детальний аналіз таких фактів і статистики дозволить зробити припущення про подальший розвиток ситуації з коронавірусом.

Читайте також:  Мода 2019 року: що буде модно носити навесні і влітку

Як йтимуть справи в 2021-му році

Що буде далі з коронавірусом? Може він продовжувати поширюватися по планеті в 2021-му році? Точних відповідей не може дати ніхто, так як на поширення та масштаби впливає безліч різних чинників, серед яких:

 1. Політика країн і прийняті урядами спрямовані на боротьбу із захворюванням рішення. Так, в Китаї завдяки жорстким заходам та їх неухильного дотримання вже вдалося домогтися спаду: пік минув, і кількості заражених зменшуються з кожним днем. Ефективну політику демонструють і інші світові держави: у Росії закриті або ретельно контролюються кордону, які прибувають з інших країн пасажири поїздів і літаків проходять огляди, а люди з підозрою на коронавірус поміщаються на обов’язковий двотижневий карантин. А ось в Італії заходи були прийняті занадто пізно, що спровокувало спалах і стрімке поширення захворювання.
 2. Швидкість розповсюдження хвороби. Так, ВООЗ вважає, що передача в великих світових мегаполісах здійснюється в прогресії 1:100, тобто один хворий заражає до ста здорових. Така контагіозність (заразність) обумовлюється високою щільністю населення у великих містах і неминучістю тісних контактів між жителями. Але російські епідеміологи вважають, що інтенсивність поширення не перевищує 1:22.
 3. Швидкість розробки вакцини. На створення препарату, який навчить людський імунітет розпізнавати і знищувати збудників, піде чимало часу, адже такий засіб має пройти багато випробувань перед надходженням у продаж.Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться
 4. Схильність вірусу до мутацій. Поки експерти відзначають, що вірус практично не мутує, а якщо і змінюється, то незначно: поліпшуються адаптаційні властивості (здатність до виживання у різних умовах), але ДНК зберігається. При збереженні генетичного коду збудника розроблена вакцина залишиться актуальною в 2021-му році.
 5. Кліматичні умови. У теплому і вологому середовищі віруси поширюються швидше і розмножуються активніше. А перепади температур повітря і інші різкі зміни погоди неминуче підривають імунітет людей. Так що ризики зараження можуть збільшуватися в міжсезоння та в сезони дощів, які є в деяких країнах.
 6. Профілактичні заходи. Деколи профілактика стає найбільш дієвим способом попередження розповсюдження захворювання. Якщо всі будуть захищатися і відповідально ставитися до здоров’я, то поширення коронавіруса сповільниться, а епідемія піде на спад.
 7. Дотримання карантину. По-перше, поки що не в усіх країнах з виявленими випадками коронавирусной інфекції вводяться карантини. А якщо хворі не ізолюються від суспільства, вони продовжують розповсюджувати захворювання серед інших людей. По-друге, карантинні умови повинні дотримуватися строго: потрібна повна ізоляція зараженого протягом двох тижнів.
 8. Свідомість хворих. Багато людей, замечающие тривожні симптоми, не звертаються до медиків, беручи за звичайну застуду небезпечний коронавірус. Але якщо всі потенційні заражені будуть своєчасно відвідувати лікарів і проходити обстеження, це дозволить діагностувати нові випадки та поміщати хворих на карантин, щоб уникнути контактів з оточуючими.

Прогнози на майбутнє складаються багатьма світовими вченими та медиками, і їх можна умовно розділити на оптимістичні й песимістичні. Нижче розглянуто два варіанти розвитку подій.

Сприятливий прогноз

Сприятливий прогноз на найближче майбутнє припускає, що вже до весни або на початку літа коронавірус піде на спад. Це може статися, якщо з’являться нові ефективні препарати, що прискорюють одужання і запобігають тяжкі наслідки, а також будуть прийматися активні та ефективні заходи по локалізації вогнищ та попередження розповсюдження вірусу на нові території.

Читайте також:  Нікола річний в 2019 році: якого числа настає, прикмети

Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

Близько трьох-чотирьох місяців піде на одужання заражених і проведення профілактичних заходів. Імовірно пік настане до кінця березня, коли кількість хворих перевищить мільйон. Але в 2021-му році нові випадки коронавіруса фіксуватися точно не будуть.

Розглянемо можливі (прогнозовані) дані по місяцях в таблиці:

Місяць 2020-го рокуКількість хворих у світі
БерезеньВід 100 тис. до 1,2 млн.
Квітень80-90 тис.
Травень500-600
Червень

Несприятливий прогноз

Коли закінчиться коронавірус з несприятливим прогнозом? ВООЗ і багато скептики припускають, що він продовжить поширюватися по планеті і фіксуватися в майбутньому 2021-му році. Цьому сприятимуть недотримання деякими країнами профілактичних і терапевтичних заходів, відсутність вакцини, недостатня ефективність існуючої лікування і активні переміщення людей по території Землі.

При найгіршому варіанті розвитку подій до літа зараженими можуть опинитися близько 65-70% населення планети (понад 5,1 мільярдів). Далі поступово кількість хворих буде скорочуватися: у липні – 1,2 млрд., у вересні – близько 160 млн., у грудні – 2 мільйони в середньому, на початку 2021-го – близько 300 тис., навесні – 5-10 тисяч. А припиниться епідемія тільки влітку 2021-го року.

Вакцина проти коронавіруса: коли вона з’явиться і почне використовуватися

Коронавірус в 2021 році: прогнози на майбутнє, коли закінчиться

Поки вакцини проти коронавіруса не існує. І хоча ВООЗ на початку 2020-го року вже заявила про активних розробках, було оголошено, що щеплення почнуть робити масово не раніше, ніж через 18 місяців. Тобто тільки через півтора року до середини 2021-го вакцина може виготовлятися і використовуватися медиками. Такий тривалий період охоплює не тільки створення, але і багатоетапні випробування на тваринах і на людях.

За деякими даними, в Гонконзі препарат вже розроблений, але він буде випробовуватися довгі місяці і точно не пройде офіційну реєстрацію раніше 2021-го року. У Росії вчені обіцяють розробити вакцину до третього кварталу 2020-го року, але випуск відбудеться, швидше за все, в середині або другій половині 2021-го.

Виникає логічне запитання: чи буде вакцина актуальною в 2021-му році, якщо вірус мутує? Збудник зазнає деякі зміни і адаптується до навколишнього середовища. Але мутації, за словами вчених, незначні і не змінюють ДНК. Так що вакцина на основі виділених існуючих штамів повинна залишитися ефективною в 2021-му році і пізніше, якщо тільки не будуть виявлені принципово нові види коронавірусів.

Ймовірність нових спалахів в 2021-му році

Може в 2021-му році початися нова спалах коронавіруса після припинення епідемії COVID-2019? Виключити таку ймовірність не може ніхто. Хоча глобальні епідемії інфекцій, що мають одні види збудників, у світі відбуваються з середньою частотою (раз в 5-10 років у середньому), все ж ризики є. По-перше, вже переможений коронавірус може «дрімати» в природі (в тому числі в первинному резервуарі, тобто в джерелі зараження, яким імовірно є дика тварина) і чекати свого часу.

По-друге, існує трохи менше чотирьох десятків мікроорганізмів сімейства коронавірусів. Можливо, заражені ними інші дикі тварини, контакти з якими людей цілком можуть відбутися в майбутньому, причому в доступному для огляду. Так що Земля і її населення не застраховані від спалаху нової в прийдешньому 2021-му році.

Поки точних даних про коронавірус в 2021-му році немає. Перевіряйте останні новини і відстежуйте актуальну ситуацію у світі.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021