Коли відзначають день Медика в 2019 році

Охорона здоров’я входить у число найбільш важливих галузей нашої країни. Кожен день в медичні установи звертаються мільйони людей з різними питаннями та проблемами. Всі вони сподіваються на допомогу представників, напевно, найважливішою професією у сучасному світі – медиків.

Працівники медичної сфери вдень і вночі стоять на варті здоров’я простих громадян. Вони готові надати допомогу у будь-якій ситуації, навіть коли їм самим в цей момент загрожує небезпека.

Чи це черговий лікар поліклініки, фельдшер швидкої допомоги або проста медсестра, всі вони свято шанують клятву Гіппократа, і готові віддати всі сили заради порятунку потребує. Тому кожна людина завжди з глибокою повагою ставиться до професійного медика, чесно виконує свої обов’язки.

Зміст:

  • Якого числа відзначають свято

  • Історія свята

  • Святкові заходи

  • Значимість свята

  • Відео

Якого числа відзначають свято

Офіційна назва цього урочистого дня в офіційних документах записано як «День медичного працівника», прості ж громадяни свято називають «Днем медика». Така традиція нараховує не один десяток років і відома ще з середини минулого століття.

День медичного працівника, як і більшість інших професійних свят, а в Російській Федерації їх близько 55, не має постійної дати. Кожен рік він визначається відповідно до загальновизнаних норм і зсувається в календарі. Прив’язане захід до конкретного дня тижня і місяця. Якщо брати точніше, то це третю неділю червня.

Коли відзначають день Медика в 2019 році

Таким чином, якщо провести нескладні розрахунки, то легко можна визначити, що в 2019 році дана подія відбудеться 16 червня. У цей день можна буде привітати сімейних лікарів, працівників вашої поліклініки, а також всіх знайомих і родичів, що мають яке-небудь відношення до медичної галузі.

Разом з вітчизняними медиками, своє професійне свято відзначатимуть і їх колеги з України, Казахстану, Білорусії та Литви. Схожа подія відбудеться і в Азербайджані, але на день пізніше. Так що якщо у вас є знайомі в цих країнах, зайняті у сфері охорони здоров’я, не забудьте привітати їх.

до змісту ↑

Історія свята

Людей, які займаються лікуванням, шанували в усі часи. Їм приписували містичні здібності і підозрювали у володінні таємними знаннями. Але, незважаючи на те, що ці лікарі допомагали ближнім позбавлятися від недуг, особливого дня для їх вшанування не існувало аж до другої половини XX століття.

Коли відзначають день Медика в 2019 році

Тільки в 1980 році в нашій країні спеціальним Указом Президії СРСР був затверджений повний список професійних свят, у якому знайшов своє місце і День медичного працівника. З того часу і до сьогоднішнього дня щороку в середині червня медики по всій країні беруть щирі вітання.

У новітній історії Росії торжество було включено в перелік пам’ятних дат в 1998 році, що підтвердило його офіційний статус.

до змісту ↑

Святкові заходи

День медика широко відзначається не тільки в професійних колах, але і на рівні всієї держави. До даного заходу причетні всі, хто коли-небудь звертався за медичною допомогою і отримав її на належному рівні.

До числа «винуватців торжества», приймають поздоровлення, можна віднести лікарів, санітарів, медсестр, лаборантів, інженерів медичного обладнання, біологів, хіміків, технологів та інших фахівців, чия робота пов’язана з турботою про здоров’я пацієнтів.

Коли відзначають день Медика в 2019 році

Перелік таких людей у нашій країні становить десятки мільйонів. Тільки молодшого медичного персоналу, що працює в клініках по всій Росії, налічується майже 2000 тис. осіб.

Починається свято кожен рік, як правило, з теплих слів привітання від керівників медустанов своїм підлеглим. У такому заході беруть участь чиновники від медицини, самі працівники і вдячні пацієнти, колишні і нинішні.

За особливі досягнення на професійній ниві деяким з медиків присуджуються високі нагороди: Заслужений працівник охорони здоров’я РФ і Заслужений лікар РФ.

Першої нагороди удостоюються люди, які присвятили більшу частину життя даній сфері діяльності, що мають високий рівень знань і відзначилися винятковим професіоналізмом під час своєї практики. Друга ж присуджується виключно лікарям, які мають більше 15 років трудового стажу і великий успішний досвід у боротьбі за здоров’я людей.

Заключним етапом заходу стає банкет або дружні посиденьки в колі колективу. Ну і, мабуть, найприємніша частина торжества – це грошова премія від держави, належна кожному «винуватця» торжества у зв’язку з настанням професійного свята.

до змісту ↑

Значимість свята

Коли відзначають день Медика в 2019 році

Всім відомо, наскільки важким є шлях кожного медика до можливості заслужено носити білий халат. Щоб повноправно називатися лікарем, чоловік зобов’язаний пройти шестирічний освітній курс, вивчаючи складні науки і регулярно проходячи практику в медичних установах.

Після здачі іспитів і отримання диплома вступити на інтернатуру, де важкими стараннями знаходиться спеціалізація. Далі йде тривале стажування в клініці заради сертифіката фахівця, що дає право на лікарську практику.

І навіть після всіх цих складних процедур, молодий фахівець зобов’язаний регулярно підтверджувати кваліфікацію, доводячи свою відповідність високим званням лікаря.

Таким чином, хороший фахівець медичної сфери цінується дуже високо і повністю заслуговує хоча б один раз в році отримати подяку від громади за свою діяльність.

до змісту ↑

Відео


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Модні тенденції манікюру 2019: новинки літа
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021