Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

У православному календарі Різдво займає найпочесніше місце. Це свято 2019 року чекає кожен віруючий християнин і готується до неї заздалегідь. При цьому підготовка включає не тільки прибирання будинку або закупівлю продуктів для урочистої трапези, але і дотримання посту.

Постити, значить, не просто відсунути на задній план ряд мирських задоволень, а постаратися відмовитися від гріховних думок і досягти гармонії з собою і навколишнім світом.

Різдвяний, або як його ще називають, Пилипівський піст має багату історію і багато традицій, більшість з яких збереглося і до наших днів. Дати його початку і закінчення завжди незмінні: оскільки Різдво є «фіксованим» торжеством, і період посту також рік від року залишається таким же. Так, його старт традиційно припаде на 28 листопада, а повернутися до звичного режиму можна буде 7 січня.

Зміст:

 • Трохи про історію поста

 • Календар харчування

 • Перший етап посту

 • Другий етап посту

 • Третій етап посту

 • Відео

Трохи про історію поста

Зародився Різдвяний піст ще в далекі біблійні часи: перша згадка про цей період утримання датується IV століттям нашої ери. Примітно, що коли цей пост тільки з’явився, не було чіткий правил, що стосуються його дотримання. Так, деякі люди відмовлялися від скоромної їжі тільки на тиждень, а ті, хто вважали себе більш побожними – на десять днів або довше.

Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

Такий стан справ нікого не бентежило, і церква довгий час не вводила ніяких правил з цього приводу. Тільки в 1166 році ситуація змінилася і в церковний календар були внесені істотні корективи: починаючи з зазначеного року належало християнам постити перед Різдвом протягом 40 днів. Наші предки дуже відповідально ставилися до постів і слідували всім вказівкам церкви, а остання в свою чергу ретельно стежила за послухом пастви.

Зараз часи змінилися, і постити чи ні – це особиста справа кожної людини. Більш того, церква більш лояльно ставиться до даного питання, дозволяючи поблажки в плані харчування людей, які тяжко працюють або страждають складними хворобами.

Багато священики наголошують, що піст не повинен полягати лише у відмові від улюблених ласощів, адже в цьому випадку він перетворитися на просту дієту. Головний сенс цього періоду полягає в покаянні, намаганнях стати краще і чистіше перед собою і Богом. Під час посту важливо багато часу проводити в молитвах, читанні Біблії, роздумах.

до змісту ↑

Календар харчування

Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

Кожна людина, збираючись постити, задається питанням: як правильно харчуватися в цей період, щоб не порушити церковні догми. Варто відзначити, що Різдвяний піст передбачає досить складну схему вживання їжі, яку важливо ретельно вивчити до настання його початку. При цьому головні заборони залишаються незмінними: ніяких страв з м’яса, молока і похідних продуктів.

Щоб було простіше розібратися в правилах харчування, весь «пісний» період ділять на три етапи:

 • перший починається 28 листопада і триває аж до 19 грудня;
 • другий стартує з 20 грудня і закінчується 1 січня;
 • третій бере початок 2 січня, а його кінець збігається з закінченням посту – 6 січня.
 • Кожен з цих періодів передбачає свої обмеження, які необхідно враховувати, бажаючи в точності дотримати всі правила Різдвяного посту. Далі, більш докладний опис всіх етапів.

  до змісту ↑

  Перший етап посту

  Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

  Початковий етап посту є самим простим у виконанні, адже в цей період можна вживати багато продуктів, які далі будуть заборонені.

  Такі поблажки можна пояснити тим, що до свята залишається ще багато часу, а суворість посту підвищується з наближенням свята. Крім того, людині може бути непросто відразу перейти на дуже обмежене меню і дотримуватися такого режиму харчування всі 40 днів. Занадто різкий перехід негативно позначається на здоров’ї, до того ж, він тільки підштовхує до вживання заборонених продуктів.

  Так, починаючи з 29 листопада, всі середи і п’ятниці припускають сухоїдіння. Це означає, що всі продукти, які вживаються в їжу, не повинні проходити ніякої термічної обробки. Є у згадані дні дозволено фрукти, овочі і хліб, спечений без інгредієнтів тваринного походження.

  По понеділках свій раціон можна урізноманітнити додаванням гарячих страв, але в них не повинно бути ні краплі рослинного або іншого масла. Їжу можна буде термічно обробляти, а значить, меню добре доповнять каші, тушковані, запечені або приготовані на пару овочі. Крім того, цілком можна побалувати себе борошняними виробами, але вони повинні бути пісними.

  В інші дні дозволено їсти будь-яку рибу, причому готувати її можна самими різними способами, адже допускається додавання в їжу рослинного масла. Відмінним гарніром до рибних смакотою стануть овочі, каші або навіть гриби.

  до змісту ↑

  Другий етап посту

  Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

  Наступний етап вже кілька суворіше і передбачає більше обмежень. Так, по середах і п’ятницях тим, хто постує людям слід, як і в попередній період, дотримуватися сухоїдіння. У понеділок можна готувати гарячі страви, проте в них можна додавати олію.

  В цей раз по вівторках і четвергах на столах не повинно бути риби. У меню дозволяється залишити гарячу їжу, при приготуванні якої допускається використання масла. Для трапез можна готувати ті ж каші, овочі, гриби, добре заповнять сили гарячі супи, а також пироги.

  Деякі послаблення можна буде дозволити собі у вихідні. У ці дні можна «легально» насолодитися стравами з риби, крім того, допускається випити червоного вина, щоправда, в невеликих дозах.

  до змісту ↑

  Третій етап посту

  Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

  Остання частина поста сувора і складна. Так, в цей час днів сухоядения вже три на тиждень: понеділки, середи і п’ятниці.

  Розбавити скромне меню гарячими поживними стравами можна буде по вівторках, четвергах, а також у вихідні. При цьому допускається використання рослинної олії.

  Про алкоголь та навіть червоному вині під час заключного етапу поста 2019 року потрібно забути. Церква суворо забороняє вживати міцні напої перед Різдвом.

  Останній день посту – 6 січня – Святвечір. У цей день слід влаштувати трапезу, для якої дозволено приготувати гарячі страви, приправлені олією. Крім того, за традицією, на стіл необхідно поставити особливе частування – сочиво. Воно являє собою солодку кашу з вареної крупи, в яку додають горіхи, сухофрукти та мед.

  Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

  Збираючись постити для підготовки до Різдва, важливо усвідомити, що відмова від скоромної їжі – це зовсім не головне. Це час необхідно присвятити, насамперед, молитви, прощення образ і роботі над своїми помислами і вчинками. Обмеження в харчуванні необхідні, щоб очистити думки від всього зайвого, приборкати тіло, проявивши покаяння і смирення.

  Якщо ви ведете дуже активний спосіб життя і при всьому бажанні у вас не виходить дотримуватися всіх правил посту, не варто насилувати себе. Також не відмовляйтеся від повноцінного харчування, якщо ви хворієте або просто відчуваєте слабкість. Піст не повинен погіршити ваше здоров’я або принести якісь інші проблеми. Відвідуйте церкву, творіть добрі справи, прощайте оточуючим їх проступки і до Різдва ваша душа буде чистіше.

  до змісту ↑

  Відео


  Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

  Читайте також:  Кращий стрілець 2 – фільм 2019 року: огляд, дата виходу, трейлер
  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021