Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Як показала практика останніх років, кожен новий опалювальний сезон в Україні традиційно супроводжується цілою низкою проблем і неприємних ситуацій для простих громадян. Тарифи на газ, тепло і гарячу воду весь час прагнуть вгору, при цьому якість послуг стає тільки гірше.

Зношені мережі теплотрас, побудовані ще кілька десятків років тому, вже давно морально і фізично зносилися і не справляються з покладеною на них завданням. То і справа в інформаційних зведеннях з’являється сюжет про черговий прорив через зіпсовані ерозією старих труб.

Все це посилюється безвідповідальним ставленням місцевої влади, які приймають рішення про початок та закінчення опалювального сезону, не завжди збігаються з реаліями погодних умов. Дуже часто можна зустріти ситуацію, коли після відключення централізованої подачі тепла, на вулиці ще пару тижнів тримається холод, а в квартирах з-за цього стіни грибок вражає.

У світлі таких подій не викликає подиву той факт, що все населення України вкрай насторожено чекає настання нового опалювального сезону 2019 року і намагається всіма силами вберегти своє житло від зимової холоднечі.

Останнім часом серед влади все частіше піднімається питання про кардинальне реформування галузі житлово-комунального господарства. В цьому напрямку проводиться масштабна робота, але через занедбаність ситуації, всі прикладені зусилля здаються нікчемними в світлі глобальності проблеми.

Зміст:

  • Енергоспоживання і ситуація з видобутком власних енергоносіїв

  • Куди йде тепло?

  • Що станеться з тарифами в 2019 році

  • Коли початок і закінчення опалювального сезону 2019 року

  • Відео-новину

Енергоспоживання і ситуація з видобутком власних енергоносіїв

Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Судячи за останніми звітами Міністерства енергетики України, для нормального функціонування всіх галузей, країні щороку необхідно близько 30 мільярдів кубометрів газу. Левова частка з цієї цифри припадає на імпортне блакитне паливо, яке держава щорічно закуповує у своїх сусідів.

Тим не менше, в уряді чітко визначили шлях на збільшення власного видобутку і відмова в найближчому майбутньому від зарубіжних поставок. У Кабінеті міністрів заявляють, що вже через кілька років Україна зможе вийти на повне самозабезпечення, назавжди позбувшись від газової залежності.

Ні для кого не секрет, що сьогоднішні тарифи на житлово-комунальні послуги прямо залежать від ціни газу, що імпортується в Україну. Зростання вартості блакитного палива завжди супроводжується підвищенням плати за гарячу воду, тепло і т. д. Таким чином, перехід країни на власні енергоресурси вигідний в першу чергу кінцевому споживачеві комунальних послуг, адже їх тарифікація відчепиться від змін на світових ринках.

Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Ще одним важливим фактором, що прямо впливає на проведення опалювального сезону, є осложнившаяся ситуація з видобутком вугілля. Справа в тому, що значна частина теплової енергії в Україні генерується електростанціями, що працюють на газі і обогащаемом на Донбасі вугіллі.

Тепер, коли ця територія не підконтрольна українським офіційним властям, постачання звідти припинилися і для задоволення потреб населення уряду доводиться шукати альтернативні джерела.

до змісту ↑

Куди йде тепло?

Експерти стверджують, що кожен українець переплачує за послуги ЖКГ як мінімум в два рази. Причина тому криється в катастрофічної зношеності мереж та великі втрати при доставці тепла від генеруючого підприємства до кінцевого споживача. Всі ці розтрати полягають у тарифи, і населення, сама того не знаючи, платить свої гроші за обігрів вулиць.

Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Другою проблемою, що провокує втрати ресурсів, вважається недостатня теплоізоляція житлових будинків, коли тепло не затримується в квартирах і швидко розсіюється.

Цифри за цими показниками вражають, приблизно 10 мільярдів кубометрів газу втрачається через неефективне використання тепла. У грошовому вираженні даний показник досягає 2,2 мільярда доларів, що є колосальною втратою для української економіки.

до змісту ↑

Що станеться з тарифами в 2019 році

Зростання тарифів на житлово-комунальні послуги є, мабуть, самою хвилюючою темою для кожного жителя України. За останні роки абсолютно всі відчули важкий удар по домашньому бюджету, коли прийшли платіжки за газ і тепло. Ціни зросли в кілька разів, перевищивши навіть європейські, хоча рівень життя українських громадян і зарплати в реальному вираженні сильно знизилися.

Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Таким чином, уряд отримав значно збідніле населення, вимушена економити практично на всьому і постійно зростаюча кількість неплатників.

Судячи з останніх новин, нинішні тарифи, зафіксовані на рівні минулого року, незмінними залишаться недовго. Уряд планує вже в наступному році скорегувати їх показники у бік зростання, для виконання вимог міжнародних кредитних організацій. Рівень збільшення поки невідома, але судячи з заяв чиновників підняття тарифікації все-таки відбудеться.

до змісту ↑

Коли початок і закінчення опалювального сезону 2019 року

За традицією, в Україні опалювальний сезон починається після 15 жовтня, коли стовпчик термометра опуститься до + 8, і протримається на такому рівні не менше п’яти днів. Звичайно, для ряду об’єктів нерухомості будуть зроблені винятки, щоб не порушити їх звичний графік роботи з-за різкого похолодання. Інші ж громадяни не відчують тепла від своїх батарей раніше другої половини жовтня.

Коли починається опалювальний сезон в Україні 2019

Сезон закінчується, як правило, у квітні, коли морози відступають, і немає ризику критичного зниження температури. Хоча негативний синоптичний прогноз, іноді може продовжити його на пару незапланованих тижнів.

Така ситуація, часто веде до великих втрат бюджетних коштів, тому чиновники намагаються не балувати навесні населення, зайвими поставками тепла. Трапляється таке тільки в крайніх випадках, коли великі морози можуть пошкодити тепло-комунікаційну мережу, ремонт якої завжди коштує дуже дорого.

до змісту ↑

Відео-новину


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:
Лякаючим або втішним буде прогноз курсу євро (EUR) на 2019 рік
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021