Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Східний календар в останні роки став особливо популярним серед жителів України і багатьох європейських країн, і ми пропонуємо вам дізнатися більше про те, коли настає Новий 2023 рік за східним календарем, яка тварина стане новим покровителем і що обіцяє гороскоп на рік прийдешній.

Китайський Новий Рік

Для жителів України, Європи і Америки Новий Рік традиційно настає 1 січня, але в багатьох інших країнах місцеві календарі встановлюють зовсім інші дати для цього свята.

Важливо! Китайський (східний) Новий рік настане 22 січня 2023 року, коли завершиться повний місячний цикл після зимового сонцестояння.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Щоб дізнатися, коли настане 2023 рік за східним (китайському) календарем, досить визначити наступ другого молодика після зимового сонцестояння, що припадає на 21 грудня 2022 року.

Так, останнім днем 2023 року по східному літочисленням буде 8 лютого 2024 року по григоріанським календарем, а вже 9 лютого в Китаї святкуватимуть прихід Нового Року.

Символ 2023 року

У китайському календарі щороку має свого покровителя з тваринного світу. Всього таких покровителів 12 – 6 з них з давніх часів жили пліч-о-пліч з людиною, а ще 6 прийшли з міфології і нерозривно пов’язані з культурою Китаю.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Якщо в звичному для нас григоріанському календарі відраховують десятиліття і століття, то в календарі Китаю відраховують цикли. Першим тваринам циклічного 12-річного кола є Щур. Про причини такого вибору є безліч красивих легенд. Одна з них свідчить, що саме в такому порядку прийшли до Будді на свято 12 запрошених ним тварин. І перше місце дісталося Щура завдяки винахідливості і кмітливості. Свиня ж, як самий повільний представник, отримала 12 місяць.

Але є в східному календарі і довший цикл – 60 річний, адже у кожної тварини, представленого в календарі, є 5 стихій: вогонь, вода, метал, земля і дерево. Таким чином, унікальне поєднання покровителя і його стихії трапляється раз в 60 років.

Важливо! Так, 2023 рік стане роком Водяного Кролика для жителів Китаю, хоча в деяких країнах, також живуть за східним календарем (наприклад, В’єтнам) місце Кролика займе Кіт.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

При цьому, тлумачення гороскопів для року майбутнього у всіх країнах будуть близькі, так як характеристики Кролика, Зайця і Кота практично збігаються.

Традиції святкування

Коли в Китаї настає Новий Рік, народ святкує цю подію 15 днів поспіль і 2023 рік Кролика теж не стане винятком. У Піднебесній торжество називають Чуньцзе (Свято Весни або Весняний Фестиваль).

Багатьом роботодавці надають довгі канікули для того, щоб люби могли відвідати родичів, що живуть далеко і зустріти свято в колі найрідніших і близьких людей, як того вимагає традиція.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Саме тому в період новорічних свят в країні виникає таке явище, як чуньюн (весняна міграція). Все спочатку поспішають виїхати до родичів, а в кінці періоду відпусток – повернутися в свої міста і селища.

Також серед традицій, які дотримуються в кістайських сім’ях і сьогодні, варто відзначити :

 • спільну зустріч Нового Року всією великою родиною за загальним столом ;
 • прикраса будинків і вулиць червоними паперовими ліхтариками (по наданню ці ліхтарики повинні вказати душам предків нехай до їхніх домівок для возз’єднання з сім’єю на одну ніч) ;
 • дарувати дітям гроші в красивих червоних кнвертах (хунбао) ;
 • запускати феєрверки (вони покликані відлякувати нечисту силу від будинків людей, які святкують прихід весни).

Завершує свято гучне свято на вулицях міста з танцями, яскравими перфоменсами і знаменитим ходою дракона, побачити яке щорічно бажають мільйони туристів з різних країн.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Оскільки за традицією не можна бути самотнім, коли настане Китайський Новий Рік, в 2023 році традиційно затребуваною послугою в Китаї буде оренда сім’ї. При чому, «фальшиву» сім’ю замовляють собі не тільки самотні чоловіки і жінки, а й ті, хто хоче уникнути тиску за свою холостяцьку позицію з боку родичів, яких їм належить відвідати на свята.

Новорічні заборони і прикмети

Щоб бути щасливим, щасливим і здоровим, коли за східним календарем настане 2023год Кролика, в Китаї вважають, що категорично не можна в день свята (а також ще мінімум 3 дні після настання Нового Року) :

 • купатися (змиваєте здоров’я) ;
 • робити прибирання (виметае достаток) ;
 • брати і давати гроші в борг ;
 • плакати, сумувати, скаржитися на життя (вважається, що це великий гріх).

Генеральну прибирання прийнято робити напередодні Свято Весни. При цьому, за традицією з дому вимітають не тільки пил і бруд, а й все те, що може притягувати негативну енергію – рваний одяг, надколоти посуд, непотрібні речі. Вважається, що непотрібне необхідно віддати незаможним, і таке благодіяння обов’язково зарахується.

Новий рік в інших країнах

Свої дати для святкування Нового Року є не тільки в Китаї. Так, в 2023 році у жителів планети буде відразу кілька можливостей для святкування Нового Року :

 • Південнокорейський – 22 грудень 2023 года ;
 • Тайський (Ван Сонгкран) – 13 квітень 2023 года ;
 • Індійський (Вайсакі) – 14 квітень 2023 года ;
 • Мусульманський – 18 липень 2023 года ;
 • Єврейський (Рош-аша) – 15-17 вересня 2023 року.

Коли настає Новий 2023 рік за східним календарем | настане за китайським

Новий рік 2023