Коли День студента в 2019 році

Студентські роки це сама весела і безтурботна пора в житті кожної людини. Це по-справжньому золоті дні, що більшість учнів проводить за підручниками, а після вдало зданої сесії – у веселій компанії друзів.

Як часто ми з ностальгією згадуємо такі події з нашого життя, дивлячись на постійно зайнятих енергійних підлітків з ранку поспішають на пари. Але, на жаль, час швидкоплинний і невблаганно біжить вперед, несучи роки нашої юності в далекі спогади.

Сьогодні, точно також як і багато років тому, учні вітчизняних вищих навчальних закладів з великим нетерпінням чекають свій головний день 2019 року – День студента. Дане торжество завжди супроводжується нестримними веселощами і приємними враженнями, які залишаються на все життя.

У наших студентів два «професійних» торжества. Мало хто знає, що за фактом вітчизняні студенти щороку відзначають відразу два своїх «професійних» свята, це 17 листопада та 25 січня Тетянин день. Вони багато в чому схожі, але, тим не менш, існують кардинальні відмінності, насамперед у витоках традиції і сприйнятті студентським співтовариством.

Зміст:

  • Вшанування жертв фашистських репресій

  • День студента в Російській Федерації

  • День студента в наш час

  • Відео

Вшанування жертв фашистських репресій

Коли День студента в 2019 році

Свято учнів усього світу офіційно відзначається 17 листопада і традиції його святкування значно відрізняються від канонів, прийнятих в нашій державі. День студента у світовій практиці це, насамперед, церемонії вшанування пам’яті невинних жертв, молодих хлопців і дівчат Чехословаччини, полеглого від рук нацистів у далекі роки війни.

Тоді, на самому початку другої світової, а саме в кінці жовтня 1939 року в Чехословаччині, яка в ті часи знаходилася під окупацією німецьких військ, відбувся мітинг студентів та викладачів. Хода було приурочено до річниці утворення незалежної Чехословацької держави і зібрав кілька тисяч людей.

У той же день цей мітинг був розігнаний самим жорстоким чином. Не обійшлося і без жертв: постраждалим від нелюдського ставлення окупантів став молодий студент Ян Оплетала, життя якого обірвалося після численних травм.

Похорон полеглого студента були призначені на 15 листопада і зібрали сотні небайдужих людей, які не бажають терпіти нав’язану тиранію. Скорботна хода, спочатку планувалося як мирний марш, згодом переросло у криваві сутички з фашистами і спровокувало окупаційні війська на кардинальні заходи.

Коли День студента в 2019 році

Рано вранці 17 листопада німецькі військові здійснили штурм університету, де були заарештовані понад 1200 осіб. Всі ці люди вирушили до табору, де їх очікував важкий труд і нелюдське ставлення наглядачів.

Настільки жахливі події просто не могли залишитися непоміченими, тому в 1942 році на міжнародній зустрічі представників студентської спільноти у британській столиці, делегатами було прийнято одноголосне рішення вважати 17 листопада офіційним Дня студента.

З того самого часу студенти Вузів, у багатьох державах, у цей осінній день святкують «професійне» свято і згадують своїх колег, які стали жертвами безжального фашистського режиму.

до змісту ↑

День студента в Російській Федерації

Коли День студента в 2019 році

У нашій країні, як і в багатьох інших державах, що постраждали від фашистської агресії, також вшановують загиблих молодих людей 17 листопада і висловлюють свою солідарність загальним цілям всього студентства. Однак у Російської Федерації набагато популярнішим інша дата – 25 січня Тетянин день. Це споконвічно російська свято, під час якого учні веселяться і дякують свою святу заступницю.

Зародилася традиція відзначати свято студентства 25 січня ще в далекому вісімнадцятому столітті, коли імператриця Катерина Петрівна з легкої руки видала указ про створення університету на території столиці. Цей проект став неймовірно успішним і звів російську науку на новий щабель розвитку.

Незабаром, в архітектурний ансамбль будівлі було вирішено вписати церкву святої Тетяни Римської, яка завжди вважалася заступницею освіченого люду. З тих самих пір на території нашої країни День студента і Тетянин день стали одним цілим і всі молоді люди опановують науками приймають вітання 25 січня.

Не так давно, в 2005 році, свято вітчизняних студентів отримав офіційний статус. Президентом Росії був підписаний спеціальний указ про визнання 25 січня «Днем студентства в Росії».

до змісту ↑

День студента в наш час

Коли День студента в 2019 році

У наші дні свято студентства 25 січня проходить на офіційному рівні. У всіх вищих навчальних закладах влаштовуються урочисті заходи з різними церемоніями конкурсами та розважальними подіями.

Керівництво Вузів вітає найуспішніших студентів за досягнення у навчанні, спорті та громадському житті. Звідусіль звучать привітання з добрим напутнім словом та побажаннями успіхів у подальшій долі.

Що стосується традицій у ці знакові дні, то вони багато в чому відрізняються. 17 листопада Міжнародний День студентів не прийнято надміру веселитися. Це траурна дата, яка не дає забути про трагічність подій. Молоді люди в цей день беруть участь у церемоніях і демонструють підтримку принципам людяності, взаємодопомоги та взаємоповаги.

Ну а 25 січня студенти влаштовують справжнє свято. Веселощі у цей день обмежується лише правилами громадського порядку і особистими нормами моралі.

до змісту ↑

Відео


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Що приготувати на Різдво в Росії
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021