Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Свято Рамадан — найважливіша ісламська традиція, якої дотримуються всі мусульмани, незалежно від місця їх проживання. Згідно з релігійним вченням, головною традицією урочистості є великий піст, який триває протягом усього місяця. Відповідно з ісламським місячним календарем, пост може тривати 29 або 30 днів — до настання молодика. Рамадан в 2021 році починається в понеділок, 12 квітня.

Початок і кінець священного місяця вираховується за місячним календарем, в деяких країнах дата може дещо зміщуватися. Пост зобов’язані дотримуватися всі здорові мусульмани, незалежно від їх місцезнаходження під час Рамадану. Саме тому перед початком урочистостей необхідно уточнювати, коли буде проходити священний місяць у кожному певному регіоні чи країні.

Крім відмови від їжі і пиття, є ряд обмежень і заборон, яких слід дотримуватися кожному віруючому. Цей період призначений для молитов і заняття благодійністю, відмови від шкідливих звичок і плотських утіх. Проте в деяких країнах є і свої особливі традиції та обряди, які супроводжують свято.

Що таке Рамадан?

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Священний місяць — це не тільки посада, а й свято. Головною метою Рамадану є зміцнення духу і волі, які дозволяють показати всю силу своєї віри. Протягом усього місяця мусульмани постять в світлий час доби, присвячуючи весь вільний час молитви і добрих справ.

Існує ряд заборон і обмежень, які необхідно дотримуватися всім здоровим людям. Завершується Рамадан святом розговіння. Крім основних традицій, у кожного народу є свої особливі обряди, унікальні для різних культур.

Як визначити дати початку священного місяця?

Дев’ятий місяць мусульманського календаря має особливе значення для кожної людини, що сповідує іслам. Щорічно дата початку свята зсувається на 10 або 11 днів вперед. Це відбувається із-за особливостей місячного календаря.

Важливо! При використанні мусульманського місячного календаря, дата свята є єдиною для всього ісламського світу. Однак при розрахунку дат за григоріанським календарем спостерігається розбіжність у 10-11 днів.

Свято починається в день новомісяччя, тому може визначається за положенням місяця. Початком Рамадану вважається час відразу ж після заходу сонця. У 2021 році він розпочнеться в понеділок 12 квітня.

Історія і суть свята

Священний місяць являє собою свято, який служить пам’яттю про виникнення головної книги одкровення Аллаха, названої Кораном. Вважається, що приблизно в 610 році, пророк Мухаммед від ангела Гавриїла став отримувати уривки з священної книги. Саме тому Рамадан є одним з найважливіших подій в житті кожного мусульманина.

Читайте також:  Якою буде 2019 рік. Передбачення за знаками Зодіаку

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Піст, який триває протягом усього місяця, розглядається як найкращий спосіб очищення душі. Цей період підходить для реалізації практик самообмеження і рефлексії. В пост мусульмани відмовляються від їжі і пиття в світлий час доби, від куріння і статевого життя, очищають створення від недобрих і нечистих думок.

Сенс посту — переосмислення життєвих цінностей і звичок, духовне збагачення і можливість навчитися контролювати свої емоції. Дотримуючись правил, кожен може укріпитися в своїй вірі, і позбутися від будь-якого негативу в житті.

Приписи та умови поста

Поведінка віруючого повинна відрізнятися покірністю і смиренністю. У Рамадан вимовляють спеціальні молитви і відвідують мечеть. В цей час мусульмани ще раз навчаються співпереживання всім, хто не має всіх необхідних благ, і менш щасливий у житті.

Головні складові поста:

  1. Сухур. Означає прийом їжі до настання світанку. У цей час рекомендується вживати легкі салати зі свіжих овочів, страви з круп і хліб з пророщених зерен. Основними складовими їжі повинні бути складні вуглеводи, які дають максимальне насичення. Після сухуру необхідно прочитати фаджр — предрассветную молитву.
  2. Іфтар. Так називається перша їжа, яку вживають відразу після заходу сонця. Зазвичай розговіння починається з фініків і води, після чого можна їсти овочі, крупи та м’ясні страви.
  3. Таравіх. Спеціальна молитва, яку читають одразу після заходу сонця.

Святковий пост має всього два приписи, які повинні дотримуватися всі віруючі мусульмани. Перший з них свідчить, що намір для дотримання посту має виходити з серця і бути добровільним.

Всі мусульмани перед початком посту повинні усвідомлено і з усією відповідальністю прийти до вирішення. Намір має бути чистим і щирим, що виходить із глибин душі.

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Другим приписом є дотримання заборон. Після ранкової молитви і до заходу сонця заборонено вживання будь-якої їжі і води. Також до заборон відноситься тютюнопаління та вступ у статеві відносини.

Починати постити можна лише при дотриманні правил:

  • віруюча людина повинна бути абсолютно здоровий, в тому числі і душевно;
  • під час посту повинен бути повнолітнім;
  • дотримання посту має бути щирим.

Винятки стосуються тих, хто знаходиться в тривалій поїздці або подорожі. Не повинні поститися і ті, хто має проблеми зі здоров’ям. Літні віруючі, яким складно дотримуватися посту, звільняються від зобов’язання з дотримання посту. Не можна постити жінкам після пологів, жінкам під час критичних днів.

Читайте також:  Audi Q8 2019 року: оновлена модель кросовера

Всі ті віруючі, хто з певних причин звільнений від необхідності посту, повинні принести пожертви бідним. Для тих, чию обмеження є тимчасовими, існує правило надолуження пропущеного посту. Як тільки людина зможе тримати піст, він повинен витримати його в будь-який час, навіть після закінчення Рамадана.

Як відзначають Рамадан в різних країнах світу?

Пост є головною і основною традицією, яка супроводжує святкування Рамадану у всіх країнах. Однак у кожного народу існує ряд і своїх національних та культурних традицій, які роблять свято особливим і незабутнім.

Індонезія

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Напередодні початку священного місяця мусульмани Індонезії практикують ритуали обмивання. Для проведення обряду використовується чиста вода з природних або штучних джерел. У минулому для обмивання спеціальні місця вибралися старійшинами і релігійними лідерами. Сучасні індонезійці можуть використовувати для проведення обряду будь-які озера і басейни, також допускається проведення ритуалу будинку.

ПАР

В останній день Рамадану з’являється нова місяць. Саме тому у всіх мусульманських країнах є обряди спостереження за небесним світилом. У ПАР існує унікальна традиція пошуку нового місяця.

Всі мусульмани країни їдуть в Кейптаун і святкують завершення Рамадану при появі місяця на небосхилі. Вона повинна бути добре видна неозброєним оком, тому вибираються горби і пагорби. Обряд проводиться спеціальними «спостерігачами за Місяцем», яких обирає Мусульманський судовий рада ПАР.

ОАЕ

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Ця традиція широко поширена не тільки в ОАЕ, але й інших країнах Перської затоки. Свято Хак аль-Лаила наголошується на 15-й день місяця Шабана, що передує Рамадану. В цей день всі діти ходять у гості сусідів і збирають солодощі, цукерки і горішки, обдаровуючи господарів традиційними піснями.

Цей обряд проводиться в перший день Рамадану, коли на небі з’являється молодий місяць. Діти виходять на вулиці і чекають заходу сонця, після чого сповіщають жителів про настання священного місяця.

Туреччина

Ще в часи Османської імперії жителі Туреччини в Рамадан прокидалися під звуки барабана. Спеціальний барабанчик сповіщав жителів міст і дрібних населених пунктів про сухуре. В сучасній Туреччині ця традиція також збереглася.

Барабанчики одягаються в національні костюми з феской і жилетом, прикрашеними традиційними орнаментами. Мешканці дякують їх пожертвами і кличуть до себе в гості, щоб розділити разом трапезу. Нещодавно барабанщики отримали спеціальні членські картки, які були введені владою країни.

В Росії

Як і мусульмани всього світу, віруючі в Росії з нетерпінням чекають початку Рамадану. Священний свято відзначає кілька мільйонів жителів Російської Федерації. Найбільші мечеті розташовані в Москві. Саме сюди приходять мусульмани для проведення ісламських обрядів у священний місяць Рамадан.

Читайте також:  Мультфільм «Суперсімейка 2» 2018. Дата виходу, дивитися трейлер російською

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

Найбільш поширеним звичаєм святкування Рамадану є запрошення читців Корану. Під час іфтару читці також допомагають проводити проповіді і можуть дати урок молодим людям. Столи для іфтару за традицією організовуються за рахунок благодійних організацій.

Єгипет

Дуже красива і яскрава традиція, яка супроводжує святкування Рамадану в Єгипті. Протягом усього місяця вулиці міст прикрашають яскравими лампами — фанусами, які символізують єднання і радість всіх віруючих.

Ця традиція виникла ще під час халіфат Фатімідів. Вважається, що вперше яскраві лампи були запалені в честь приїзду Аль-Муизза Лідініллаха в 968 році. Згідно з переказами, всі жителі входили на вулицю зі свічками, щоб освітити шлях правителя. А для того, щоб полум’я свічок не згасало від вітру, їх поміщали в спеціальні ящики.

З того часу традиція дещо змінилася, і для освітлення вулиць використовуються електричні лампи і світильники. Також вулиці прикрашають кольоровими гірляндами і оформляють ними вікна осель. Під час свята вони горять до ранку.

Пакистан

В останній день священного місяця в Пакистані відзначають жіноче свято. Напередодні Ураза-байраму все жіноче населення відзначає Чанд Раат. У цей святковий день всі жінки та дівчата відвідують місцеві базари й крамниці, купуючи яскраві браслети для прикраси рук і ніг. Особливим обрядом прикраси рук і ступень ніг візерунками із хни вони відзначають наближення нового місяця.

Ліван

Коли буде Рамадан в 2021 році: початок та кінець священного місяця

У Лівані та багатьох інших країнах Близького Сходу збереглася ще одна цікава традиція зустрічати свято пострілами з гармат. На заході кожного дня, коли сідає сонце, залпами з гармат сповіщаються всі жителі країни.

Традиція Мидфа аль-іфтар з’явилася в Єгипті приблизно 200 років тому. Вважається, що в перший день Рамадану османський намісник Хош Кадам вирішив випробувати подаровану йому гармату. В даний час завершення денного посту щодня відзначається гарматними залпами.

В кінці 80-х років минулого століття традиція ненадовго переривалася з-за подій громадянської війни. Проте вже до початку 2000-х років вона відновилася, і продовжує радувати всіх жителів Лівану кожен Рамадан.

Традиції святкування Рамадану існують і в інших країнах. У деяких ісламських державах він носить офіційний статус. Незалежно від місця, де живуть мусульмани, вони завжди з радістю чекають і зустрічають це свято, традиції дбайливо зберігаються і передаються з покоління в покоління.

Інші публікації:

  • Православні пости в 2021
  • Великий піст у 2021 році
  • Великдень у 2021 році
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021