Книги-ювіляри 2019 року | ювілеї книг

У СНД 2019 рік планується зробити роком книги. Цю ініціативу підтримала більшість учасників засідання Ради з гуманітарного співробітництва та правління Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва, яке відбулося 5 червня 2017 року в посольстві Білорусі в Російській Федерації. Однак 2019 рік відрізняється не тільки цією знаменною подією, а й великою кількістю книг-ювілярів. У список увійшли художні твори відомих світових письменників для дітей та дорослих.

Зарубіжна література

Автори літературних праць 1 і 2 половини 20-го століття прагнули не тільки вибудовувати образи головних героїв, висвітлювати соціальні проблеми, але і давати читачам оригінальні сюжети своїх творів. Книги-ювіляри 2019 року наведено у списку нижче.

 • Почесне 100-річчя відзначатиме твір Едгара Райса Берроуза «Пригоди Тарзана в джунглях» (1919 рік). Збірник розповідає про ранні роки головного героя. Юний Тарзан, вихований мавпами, мислить, відчуває і бачить світ виключно як мавпа і навіть не підозрює, що є представником знатного роду Грэйстоков. Книга-ювіляр 2019 року є збіркою мало пов’язаних між собою оповідань.
 • 90 років святкуватиме книга того ж автора «Тарзан в надрах землі», видана в 1929 році. На цей раз головний герой вирушає в небезпечну експедицію в підземний світ під суворими арктичними льодами. Розповідь оповідає про легендарного Пеллюсидаре – світі, розташованому на внутрішній стороні полого Земної кулі і надає вплив на океани і земну сушу.
 • Твір Джорджа Оруелла «1984» у 2019 році святкуватиме своє 70-річчя. Книга є романом-антиутопією, що описує суспільний устрій, що нагадує тоталітарний режим. Головним героям доведеться зіткнутися з багатьма труднощами як особистих, так і соціальних аспектів, завойовувати шлях до свободи і вільнодумству. Роман отримав багато критики з боку Лівих кіл у західному світі і представників соціалістичних країн. Тим не менш, твір «1984» займає 8 місце серед 200 кращих книг за версією BBC, а в 2017 році стало бестселером у США.
Читайте також:  Модні жіночі зачіски в 2019 році

Книги ювіляри 2019 року | ювілеї книг

 • 65 років у 2019 р. відзначатиме легендарний твір Дж. Р. Р. Толкіна «Володар кілець» (видана у 1954 році). Одне з найвідоміших літературних творів в жанрі фентезі. Публікується у вигляді трилогії, часто в одній книзі. Роман-епопея переведений на 38 мов і екранізований знаменитим режисером Пітером Джексоном.
 • 60-ту річницю відзначатиме книга-ювіляр Станіслава Лема «Едем», написана в 1959 році. Це науково-фантастичний роман, який описує життя землян у незвичних соціальних умовах. Екіпаж, що складається з 6 чоловік, що терпить лихо і приземляється на планету Едем, де стикається з місцевим населенням – розумною цивілізацією двутелых. Їх уклад життя повністю відрізняється від земної, що створює незручності головним героям. Роман зачіпає багато соціальні проблеми нашого суспільства в частині доступу, зберігання і передачі інформації.
 • У 2019 році 5-я річниця виповниться зовсім молодому фантастичного роману американського письменника Енді Уіра «Марсіанин». Твір передавалося самвидавом з 2011 року, однак перша офіційна публікація відбулася в 2014р. Книга-ювіляр розповідає про астронавте Марці Уотни, який волею долі залишився на Марсі в повній самоті. Щоб вижити, головний герой застосовує всі свої розумові здібності в очікуванні рятувальної експедиції.

Книги ювіляри 2019 року | ювілеї книг

Вітчизняна література

Літературні роботи вітчизняних письменників відрізняються великою різноманітністю. Серед них кілька робіт жанрів фантастика, драма, дитяча література та інших. Книги-ювіляри 2019 року, представлені нижче, завоювали величезну аудиторію шанувальників і продовжують радувати нові покоління.

 • Своє 150-річчя в 2019 році відзначає відомий у всьому світі класичний роман Ф. М. Достоєвського «Ідіот» (закінчення написання – 1869 рік). Як характерно для літературних праць того часу, в цій книзі-ювіляра піднімаються соціальні проблеми людей, питання розуму, а також боротьба з соціальною несправедливістю. Роман отримав безліч світових нагород і користується визнанням навіть у сучасників.
 • 120 років виповнюється твору вітчизняного письменника А. П. Чехова «Дама з собачкою» (дата публікації – 1899 рік). Головні герої оповідання – Дмитро Дмитрович Гуров і Ганна Сергіївна фон Дидериц (та сама дама з собачкою). Незважаючи на те, що в обох є сім’ї, вони закохуються один в одного під час спільного відпочинку в Одесі. Навіть після розставання вони продовжують любити один одного і під час випадкової зустрічі в театрі домовляються відновити відносини.
Читайте також:  Ідеї для зустрічі Нового року 2019

Книги ювіляри 2019 року | ювілеї книг

 • 100-літню річницю відзначатиме збірка оповідань для позакласного читання Ст. Е. І Верхових «Світ в оповіданнях для дітей». Був перевиданий у 1919 році видавництвом Архангельського губернського земства. Матеріал призначений для школярів і студентів початкових училищ. Згідно з постановою Тимчасового уряду Північної області від 23.05.19, праці підлягають подальшому розповсюдженню, не вимагає згоди автора.
 • 95-ту річницю відзначатиме оповідання Булгакова «Ханський вогонь», вперше виданий в 1924 році. Події відбуваються на території «Ханської ставки — музею-садиби. На думку літературного критика Б. Соколова, в оповіданні використані образи багатьох персонажів майбутніх романів. Наприклад, особистість людини-тіні буде використана в романі, написаному 2 роки потому «Зойчина квартира». Книга-ювіляр багато в чому описує роздуми автора про долі людей в Росії.
 • 90 років виповнюється книзі А. Бєляєва «кінець світу», що вийшла в 1929 році. Це науково-фантастичний розповідь, ілюструє стан речей в тому випадку, якщо швидкість світла істотно знизиться. На думку автора, тоді людина міг би бачити з боку самого себе якусь мить тому. Це стосується і оточуючих предметів (проїжджаючий привид тільки що виїхав трамвая). До речі, таке судження є цілком обґрунтованим з боку наукових теорій про поведінку світла.

Книги ювіляри 2019 року | ювілеї книг

 • 55 років минає з дня першої публікації одного з найкращих романів вітчизняного письменника-фантаста І. А. Єфремова «Лезо бритви» (1964р.). Книга зачіпає багато аспектів естетики, соціального і особистого життя людини. В ній оспівується розум, його перемога над низинними почуттями, а також велич любові і справедливості. Також наведено цікаві випадки з медицини. Лезо бритви — це та сама тонка грань, між двома протилежностями, яка зветься красою. Саме на ній, на думку автора, стоїть весь світ.
 • Своє 10-річчя відзначає книга-ювіляр у жанрі фентезі письменника Олександра Бушкова «Ненавмисний король» (написана у 2009р.) Головний герой – Станіслав Сварог, що фігурує в більш ранніх літературних роботах автора, випадково стає королем. Але шлях монарха – це не тільки бали, достаток коштовностей та офіційні прийоми. Це ще і жорсткий шлях через кров і бруд, що Сварог змушений пройти.
Читайте також:  Кращі бойовики 2020-2021 року: список очікуваних і які вже вийшли

Пропонуємо прослухати аудіокнигу Михайла Булгакова «Ханський вогонь»:

Читайте також:

 • Ювілеї композиторів в 2019 році
 • Ювілейні дати і знаменні події в 2019 році
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021