Індекс-дефлятор на 2017-2019 рік Мінекономрозвитку

У Мінекономрозвитку розраховують на подальше уповільнення інфляції, що відбивається на прогнозі індексів-дефляторов на 2017-2019 роки. Відновлення економічного зростання і стабілізація вітчизняної валюти забезпечать помірне зростання цін, що відповідає цілям Центробанку. Експерти відзначають вразливість російської економіки перед новими зовнішніми викликами.

Індекс-дефлятор переходить до зниження: прогнози Мінекономрозвитку на 2017-2019 роки

Російська економіка подолала негативні наслідки кризи, що позначається на стабілізації цін. Після зростання до 13%, темпи інфляції уповільнилися до 4%, що відповідає цільовим рівнем Центробанку. Надалі влади розраховують закріпити зростання цін на даному рівні, що стане основою макроекономічної стабільності.

Уповільнення інфляції пов’язане з впливом кількох чинників. Відновлення зростання нафтових котирувань призвело до істотного зміцнення вітчизняної валюти. У результаті відбулося зниження цін на імпортні товари. Крім того, російська економіка відновлює позитивні темпи зростання.

Індекс дефлятор на 2017 2019 рік Мінекономрозвитку

Зниження темпів інфляції відображається на дефляторах, рівень яких визначають представники Мінекономрозвитку. Дані коефіцієнти відображаються на порівнянні цін у різних періодах, що дозволяє спрогнозувати подальші темпи розвитку економіки. Крім того, дефляторы використовуються для індексації деяких тарифів, соціальних виплат і т. д.

На відміну від індексу споживчих цін, при розрахунку дефляторов використовується повний набір існуючих товарів і послуг. Ще одна відмінність від ІСЦ — даний показник відображає занижені темпи інфляції.

Прогнозні значення індексів-дефляторов на 2017-2019 роки засновані на сценаріях розвитку економіки РФ, розроблених експертами Мінекономрозвитку.

Пожвавлення економіки триває

Вітчизняна економіка збереже позитивні темпи зростання в середньостроковій перспективі, впевнені в МЕР. Незважаючи на збереження режиму санкцій та період низьких цін на енергоресурси, зростання ВВП досягне 2-3%. При цьому світова економіка зростатиме на 3,6%.

Ключовим фактором для російської економіки залишиться динаміка нафтового ринку. Прогноз МЕР припускає середню вартість бареля на рівні 40 доларів. Якщо нафтові котирування будуть перевищувати цей рівень, то уряд зможе відновити запаси Резервного фонду, які значно скоротилися за час кризи.

Для стійкого зростання вітчизняної економіки необхідно стимулювати розвиток несировинного експорту, підкреслюють представники МЕР. В такому випадку буде зменшено залежність від коливань цін на енергоресурси, яка є причиною циклічних криз.

Поліпшення макроекономічної динаміки призведе до нарощування інвестицій і відновлення зростання реальних доходів населення. Крім того, влада не прогнозують суттєвого ослаблення вітчизняної валюти.

В таких умовах зростання цін сповільниться до 3,8-4%, наголошують чиновники. Дана динаміка відбивається на прогнозах дефляторов на наступний рік.

Індекс дефлятор на 2017 2019 рік Мінекономрозвитку

Прогнози на 2018 рік: чиновники проти експертів

Враховуючи динаміку розвитку економічної ситуації, представники Мінекономрозвитку підготували прогнози основних цінових коефіцієнтів на 2018 рік:

  • індекс ІСЦ – 104,3;
  • індекс цін на промислові товари – 103,8.

У Центробанку також розраховують утримати інфляцію в межах 4%. Уповільнення інфляції дозволить регулятору продовжити зниження ключової ставки, що забезпечить здешевлення кредитних ресурсів. В результаті економіка отримає додатковий імпульс для розвитку.

Експерти не впевнені в стабільності цін у найближчій перспективі, що пов’язано з впливом кількох чинників. Перед виборами влада буде збільшувати витрати федерального бюджету, направляючи кошти на підвищення соціальних виплат. Надлишкова рублева ліквідність призведе до прискорення інфляції.

Крім того, під питанням залишається стійкість російської валюти в найближчі роки. Рубль зберігає залежність від тенденцій нафтового ринку, що створює загрози для стабільності валютного ринку. Також експерти відзначають істотний відтік капіталу, що відображається на динаміці валютних котирувань. Спекулянти реагують на зростання геополітичних ризиків і зниження ставки Центробанку, скорочуючи інвестиції в російські активи.

Обвал цін на нафту спровокує новий етап кризи для російської економіки. На відміну від 2014 року, в уряду немає значних фінансових резервів, які допомогли б стабілізувати ситуацію. При цьому вітчизняний бюджет втратить істотних надходжень, що призведе до зростання дефіциту. В таких умовах відбудеться девальвація російської валюти, що призведе до відповідного підвищення цін.

Відновлення зростання економіки дозволяє експертам Мінекономрозвитку знизити прогнози щодо індексів-дефляторам на найближчі роки. Інфляція в 2018-2019 роках скоротиться до 4%, що відповідає прогнозним рівнем Центробанку.

Уповільнення зростання цін призведе до підвищення реальних доходів населення. Також Центробанк зможе зменшити ключову ставку, що приведе до зниження вартості позикових ресурсів.

Зниження інфляції може опинитися під загрозою, якщо відновиться падіння цін на нафту. Крім того, в наступному році уряд буде збільшувати бюджетні витрати, що позначиться на динаміці цін.

Дивіться відео з прикладом підрахунку ВВП з дефлятором:

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022