Диспансеризація 2019 | які роки народження потрапляють, таблиця

Починаючи з 2013 року, згідно з наказом Моз, по всій території Росії проводиться безкоштовний диспансерний медогляд громадян, що мають поліс медичного страхування. Федеральна програма спрямована на виявлення порушень у здоров’ї і виявлення вікових патологій з метою своєчасного лікування на ранніх стадіях і зниження смертності росіян. Щоб заздалегідь подбати про безпеку організму, рекомендуємо розповісти про профілактичному заході рідним і знайомим, а також уточнити, громадяни якого року народження потрапляють під диспансеризацію в 2019 році.

У чому сенс диспансеризації і кому рекомендується пройти її

Лікарями встановлено, що виникнення різних патологій здоров’я та загострення хронічних захворювань притаманні певним віковим групам людей. Якщо в критичні роки проходити медичні обстеження і здавати аналізи, можна вчасно виявити зароджуються патогенні процеси і почати лікування, не допустивши серйозних проблем і летального результату.

Подібна практика планового обстеження існує в багатьох країнах світу, а в Російській Федерації вона почала впроваджуватися ще у часи СРСР. У 1968 році Всесвітня організація охорони здоров’я розробила спеціальні правила проведення скринінгу (масового обстеження), які діють і сьогодні. Основні з них — доступність, періодичність і необхідне лікування.

Кожні три роки потрібно кілька днів витратити на відвідування профільних фахівців, щоб переконатися у відсутності істотних збоїв в роботі внутрішніх органів або вчасно почати лікування тільки що виявлені. Процедура не є примусовою для всіх груп дорослого населення, тому до цих пір багато хто нічого не знають про це лікувально-профілактичному заході і вчасно його не проходять.

Роки народження, потрапляють під планову диспансеризацію в 2019 році, наведені в таблиці нижче.

Читайте також:
Ford Kuga 2018 року вся інформація і фото

Диспансеризація 2019 | які роки народження потрапляють, таблиця

Всі особи, що досягли 18-річного віку, вважаються дорослими і вже з цього віку можуть проходити скринінг кожні три роки. Цей часовий інтервал є оптимальним для спостереження за загальним станом здоров’я людини. На ранніх стадіях багато важкі хвороби протікають безсимптомно і їх неможливо виявити самостійно щодо зміни самопочуття. Але якщо обстежуватися з метою профілактики, то результати аналізів та інших досліджень вчасно вкажуть на осередки посталих проблем.

Завдяки продуманому підходу до диспансеризації вдається на початкових фазах виявити такі небезпечні хвороби, як діабет, онкологічні процеси, патології серцево-судинної системи, дихальних шляхів, порушення в органах кровообігу, мозкової діяльності і багато інших.

Крім цього, кожні 2 року можна проходити профілактичне обстеження, яке являє собою скорочену програму скринінгу. Ветерани Великої Вітчизняної війни та діти огляд проходять щорічно.

Статистика останніх років показала, що диспансеризація вже приносить позитивний ефект — знизилася рання смертність і кількість людей, які отримують інвалідність внаслідок загальних захворювань.

Турбота про здоров’я громадян є пріоритетним напрямком розвитку російської держави, тому населення повинне проявляти свідомість і не відмовлятися від своєчасного відвідування медичних установ.

Що входить в безкоштовне обстеження

Планова диспансеризація проходить у два етапи у лікарському закладі за місцем проживання. На першому з них потрібно звернутися в кабінет медичної профілактики або до свого дільничного терапевта, який:

 • заповнить вашу анкету;
 • встановить, чи ви входите в групу підвищеного ризику (наявність надмірної ваги, зловживання курінням, алкоголем або наркомісткими препаратами);
 • проведе ваші антропометричні виміри (зріст, вага, обсяг грудної клітки тощо);
 • призначить необхідні аналізи і флюорографію;
 • визначить загальний серцево-судинний ризик;
 • зробить електрокардіограму, якщо ви чоловік старше 35 років або жінка старше 44;
 • призначить УЗД, якщо ви досягли 39-річного віку при первинному зверненні та кожні шість років при подальших;
 • у цьому ж віці або старше відправить вас до профільного фахівця для вимірювання внутрішньоочного тиску.
Читайте також:
Холодне серце 2 – мультфільм 2019 року: огляд, дата виходу

Диспансеризація 2019 | які роки народження потрапляють, таблиця

Крім цього, жінкам від 21 року до 70 років обов’язковий огляд у лікаря-гінеколога і мамографія для обстеження молочних залоз аж до досягнення 75-річного віку. Також терапевт направляє всіх пацієнтів старше 50 на консультацію до лікаря-невролога.

Початковий етап диспансеризації дозволяє визначити групу здоров’я, до якої ви належите. В першу входять ті громадяни, які в цілому здорові і не потребують постійного спостереження; у другу — мають тенденцію до розвитку захворювань і в третю — вже хворі.

На другому етапі медогляду лікарі, яких потрібно пройти, визначаються залежно від показань на першому етапі. Для оглядів і проведення докладних консультацій можуть бути рекомендовані ЛОР, хірург, кардіолог, уролог та інші вузькі спеціалісти. Також можливе проведення поглиблених лабораторних та інструментальних досліджень, передбачених за планом на диспансеризацію.

Після проходження всіх досліджень і лікарів, пацієнт отримує «паспорт здоров’я» та рекомендації не тільки щодо підтримання здоров’я і життєвих сил, але також і направлення на лікування, якщо воно необхідне.

Для того, щоб пройти диспансеризацію, при собі потрібно мати:

 • паспорт громадянина РФ;
 • страховий номер індивідуального особового рахунку (СНІЛС);
 • поліс ОМС (обов’язкового медичного страхування).

Диспансеризація 2019 | які роки народження потрапляють, таблиця

Важливі моменти:

 • Готуючись відвідати диспансеризацію в 2019 році, потрібно враховувати, що вона іноді триває до трьох робочих днів. Не всі роботодавці згодні відпустити співробітника хоча б на день, але ви повинні знати, що закон на вашому боці і відмовити в диспансерному огляді, якщо його проходить ваш рік народження, начальник не має права. Ви можете звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання і отримати лікарняний лист на час, який вам необхідно витратити на відвідування всіх кабінетів.
 • На прийомі у терапевта вам можуть призначити додаткові аналізи, за які запропонують заплатити. Майте на увазі, що ви не зобов’язані цього робити. Якщо дослідження необхідні для точного встановлення діагнозу під час планової діагностики, витрати на них повинні покриватися з бюджету, виділеного на диспансеризацію вашої вікової групи.
 • Якщо у вас немає постійної прописки, вам не мають права відмовити у безкоштовній диспансерної допомоги, тому звертайтеся в поліклініку за місцем свого фактичного проживання.
 • Свій перший візит на скринінг плануйте на ранні ранкові години і не снідайте перед походом в поліклініку. Відразу ж приготуйте і візьміть з собою баночку з ранковою порцією сечі в обсязі не більше 150 мл Виявивши таку передбачливість, ви зможете відразу ж здати необхідні аналізи і швидше отримати результати.
 • Деякі лікарі і медсестри халатно ставляться до виконання своїх обов’язків і прагнуть обмежитися формальним заповненням паперів. Не дозволяйте таким людям нехтувати вашим здоров’ям і вимагайте проведення повного комплексу обстежень, які вам належать за федеральною програмою і полісом ОМС.
 • Читайте також:
  Toyota Land Cruiser Prado 2019 року | новий, фото, ціна

  Диспансеризація 2019 | які роки народження потрапляють, таблиця

  Чому важлива диспансеризація

  Плановий медичний огляд фінансується за рахунок коштів федерального бюджету і обходиться державі доволі дорого. Але це набагато дешевше, ніж лікування запущеного захворювання або виплати по інвалідності. В своєчасному зверненні до лікарів повинен бути зацікавлений і сам громадянин, оскільки тривала тяжка хвороба або втрата працездатності можуть обернутися крахом своїх надій і прагнень.

  Профілактика повинна стати нормою життя і звичкою дорослого росіянина, тому що саме вони є гарантією здоров’я та активного довголіття сучасної людини. Не потрібно чекати, поки хвороба проявить себе — діяти на випередження і не допускайте її появи у вашому організмі.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021