Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

Починаючи з 2013 року в Росії проходить масштабна програма періодичної диспансеризації населення старше 21 року. У 2019 році відбудеться черговий етап цієї програми, в якій візьмуть участь мільйони росіян.

Основною метою загальної диспансеризації є раннє виявлення проблем зі здоров’ям і хронічних хвороб на початку їх розвитку. Такий постійний контроль допомагає знизити можливі ризики і значно зменшити показник смертності, особливо в молодому віці. Побічним результатом такого масового моніторингу є виявлення найбільш поширених проблем зі здоров’ям у різних вікових груп і набір статистики на основі отриманих даних.

Основний принцип програми

Для кожної вікової групи існує свій перелік найбільш ймовірних захворювань, що виявляються медиками. На підставі цього переліку готується список загальних та вузьких спеціалістів, які мають всебічно обстежити кожну людину, що підлягає диспансеризації.

Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

Система діагностування дозволяє виявити більшість патологій, які успішно виліковуються на ранніх термінах, що нерідко дозволяє пацієнтам запобігти важкі стани, аж до інвалідності або смерті.

Особливу увагу звертають на відхилення від норми в роботі серцево-судинної та бронхолегеневої систем, на будь-які пухлини і освіти, порушення роботи ендокринної системи, які в 20% випадків стають причиною передчасної смерті людини.

Вікові категорії

Під дію програми потрапляють не всі громадяни Росії, а тільки народжені в певні роки починаючи з 1998. «Крок» віком обстежуваних становить 3 роки.

Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

Обмеження для людей, старших за 100 років, не існує. Вони можуть пройти диспансерний скринінг за загальними правилами.

Диспансеризація дітей

Скринінг, здійснюваний щодо здоров’я дітей, має свої особливості. Кожна дитина, починаючи з віку 1 рік, має право на диспансеризацію, яка проводиться в Росії щорічно.

Читайте також:  Що приготувати на рік Свині 2019 - прості рецепти з фото

Вік дітей, які можуть пройти розширене обстеження даного типу, становить: 1, 3, 6, 7, 10, 14, 15, 16, 17 років. Це пов’язано з піками вікових захворювань саме у ці періоди.

Цей захід проводять у рамках дитячої поліклініки, де дитина обслуговується дільничним терапевтом. Всі дії відбуваються у відповідності з наказом Моз РФ №134 2012 року, який наказує правила і вимоги до проведення медичних скринінгів.

У 2019 році для первинної диспансеризації в поліклініки повинні бути запрошені діти таких років народження: 2018, 2017, 2016, 2013, 2012, 2009, 2004, 2003,2002.

Диспансеризація передбачена як для працюючих громадян, проходять періодичні профогляди, так і для людей, які не мають постійної або офіційної роботи.

Будь-яка людина, що відправляється на диспансеризацію, має право пройти її безкоштовно, що визначено Федеральним Законом про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації. З цієї причини всі аналізи та інші обстеження в рамках програми оплачується з державної скарбниці.

Як дізнатися про початок диспансеризації

Проходження повноцінного обстеження в рамках програми є правом будь-якої людини. Дізнатися вичерпну інформацію про його терміни і графіку можна, звернувшись в місцеву поліклініку до дільничного терапевта, медсестрі або безпосередньо в реєстратуру.

Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

Людина має право повністю відмовитися від участі в програмі або не обстежитися у певного фахівця. Відмова потрібно оформити на бланку з затвердженою формою за підписом особи, котра відмовляється від запропонованого медичного обстеження. Такий бланк нададуть безпосередньо в медустанові.

Етапи програми

Всі етапи диспансеризації в 2019 році не змінюються і залишаються стандартними. Під час її проходження при собі необхідно мати паспорт, СНІЛС і страхової медполіс.

В першу чергу відбувається основне обстеження, яке включає в себе такі кроки:

 • Відвідування терапевта, визначає перелік необхідних оглядів у вузьких фахівців і діагностичних процедур. Терапевт заповнює анкету ризиків, де вказуються індивідуальні фізичні параметри (зайвий або недостатній вагу), шкідливі звички (вживання алкоголю, паління, вживання наркотиків), особливості харчування.
 • Відвідування вузьких фахівців.
 • Обов’язкові аналізи (загальноклінічні аналізи крові та сечі, калу, біохімічні характеристики крові).
 • Інструментальні методи дослідження (флюорографія, УЗД тазу і черевної порожнини).
Читайте також:  Календар Місячного циклу в червні 2019 року: зміна фаз Місяця

Додатковими заходами обстеження для певних категорій населення є:

 • огляд гінеколога зі здачею мазка на аналіз – для жінок;
 • ЕКГ – для людей 1983 року народження і старше;
 • внутрішньоочний тиск – для людей 1977 року народження і старше;
 • консультація невролога – для людей 1968 року і старше.

Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

Якщо основне обстеження виявило якісь патології або порушення в досліджуваних органах, то пацієнта направляють на другий етап диспансеризації – додаткове обстеження.

Тривалість

У кожному медзакладі складається затверджений графік, в якому зазначені дати, відведені для диспансеризації. На проходження всіх вузьких спеціалістів та інструментально-лабораторних аналізів відводиться 3 робочих дні.

В залежності від переліку фахівців і діагностичних процедур, призначених лікарем, на основне обстеження досить виділити 6-7 годин.

У тому випадку, якщо у людини є результат флюорографії, проведеної менше року тому, його необхідно взяти з собою і надати терапевта – це ще скоротить проходження обстеження.

Результати і медичний висновок

Кожного, минулого диспансерне обстеження в 2019 році, віднесуть до однієї з трьох груп:

 • I група – категорія громадян, у яких не виявлено хронічних патологій або ризику їх появи;
 • II група – люди, у яких не виявлено захворювань, але досить високий ризик їх розвитку (певні характеристики в аналізах);
 • III група – люди з діагностованими хронічними патологічними процесами (гіпертонія, злоякісні пухлини, збої інсулінового обміну тощо)
 • Останній групі рекомендується термінове розширене обстеження і подальше лікування.

  Диспансеризація 2019: які роки народження потрапляють | проходять

  З пацієнтами двох перших груп терапевт веде усну бесіду, ознайомлює їх про стан здоров’я і при необхідності дає рекомендації про те, який тип живлення необхідний конкретній людині, у яких фізичних навантаженнях він потребує і як організувати режим праці та відпочинку.

  Читайте також:  Новорічні тости для друзів

  За підсумками диспансеризації в 2019 році кожна людина отримає Паспорт здоров’я із зазначенням висновків і рекомендацій.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021