День слов’янської писемності і культури 2019 року – дата, заходи

День словянської писемності і культури 2019 року   дата, заходи

Це православне свято, коли люди шанують Кирила і Мефодія, найчастіше його позначають Днем слов’янської писемності. У 2019 році дату відзначать вже в 34-й раз. Звеличуються 2 святих брата, дата є навіть у церковному календарі. Якщо порівнювати з іншими церковними святами, число не пов’язано з Великоднем, який щорічно припадає на 24 травня, в 2019 році це четвер. Поява особистої писемності передбачало певне значення для більшості слов’ян.

Не секрет, що знання прийнято передавати з покоління в покоління, нині лист доступно записати і правдоподібно донести до всіх людей. Завдяки цьому, більшість сучасних європейських країн відзначають День слов’янської писемності, під ідентичним найменуванням свято є і в РФ.

Зародження свята

Кирило і Мефодій відомі, як на Заході, так і на Сході. Вони були християнськими проповідниками, які створили старослов’янську абетку. Так як основним завданням у даному випадку, вважали проповідування християнської віри, вчення Месії на європейській території, виступили авторами церковно-слов’янської мови. Слід взяти на замітку, що в православ’ї брати вважаються рівноапостольними, але в цілому Кирил був на 12 років молодше Мефодія. У богослужінні, першочергово, згадують старшого брата, так як йому покладено найвищий сан.

День словянської писемності і культури 2019 року   дата, заходи

Зародження свята

Народилися чоловіки у Фессалоніках (Візантія), хоча суперечки про їх національності актуальні донині. За мирським традицій Мефодій – це Костянтин, він отримав гідну освіту, побудував кар’єру, але одного разу прийняв рішення стати монахом. Що стосується Кирила, а саме Михайла, спочатку він розумів, що піде в церкву. Служба Всевишнього у грецькому монастирі принесла свої плоди – брати написали абетку, і назвали її кирилицею.

У Кирила мали добру освіту, знав кілька мов, зміг внести зміни в абетку греків, на її підставі брати і створили індивідуальний мову. Більш того, від їх руки з’явилася, як кирилиця, так і глаголиця, чоловіки постійно проповідували і навчалися, переводили на свою мову важливі для суспільства книги. Серйозний внесок у культуру європейців був оцінений по достоїнству, відтепер Кирило і Мефодій – покровителі всього світу, їм присвячено чимало свят.

Читайте також:
Детальний східний гороскоп для Кролика на 2019 рік

Святкування в РФ

Росіяни почали офіційно вшановувати день пам’яті братів ще в 19-му столітті, тоді Святійший Синод призначив точну дату, і вона стала щорічною. Про просветителях не забували навіть у радянський час. Ще в 1985 році свято назвали Днем слов’янської культури і писемності, під найменуванням він був актуальним до 2010 року, після трохи змінилися слова. З 1986 до 2010 року стабільно вибирали столицю свята, щорічно захід проводили в нових російських містах. Вперше свято відбулось у Мурманську, після у Волгограді, і так далі. Вже в 2009 році чиновники вирішили перенести все в російську столицю.

День словянської писемності і культури 2019 року   дата, заходи

Святкування в РФ

Свято виходить багатогранним, починається з літургії у соборі, після проводиться хресний хід до площі, безпосередньо до пам’ятника братам, всі люди покладають принесені квіти. Церковна хода змінюється світським, основна роль відведена культурним організаціям. У Москві організовують багато програм, де беруть участь бібліотеки і музеї, школи, загалом, всі, хто має відношення до освіти і культури. Передбачено кілька концертів на сценах виступає молодше покоління та народні колективи. В бібліотеках проводять літературні заходи, паралельно з короткими музичними номерами. У кіно показують фільми документального характеру, з просвітницьким змістом.

З’їжджаються гості з-за кордону, справа в тому, що Кирило і Мефодій займалися просвітництвом не тільки в сучасній Росії, вони бували в Греції і Болгарії, Македонії, Хорватії та інших країнах. При цьому саме Болгарія стала першою державою, про дату, це було в 19-му столітті. На даний момент захід актуально для всієї Східної Європи. У РФ традицію відновили в 80-х роках, і пройшло ще трохи, поки день отримав офіційний статус. На жаль, це не вихідний, але проводяться заходи, пов’язані з певними темами, християни відвідують святі місця, багато моляться. Нерідко організовуються тематичні виставки, концерти, збори.

Читайте також:
ОГЕ з хімії в 2019 році: про підготовку та проведення
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021