День прикордонника в 2019 році: дата, історія та традиції свята

Державний кордон — умовний поділ територій одного соціального суспільства від інших. Охорона та захист внутрішнього простору дозволяє не тільки зберегти цілісність територій, але й уберегти громадян від небажаного вторгнення. Ще з глибокої давнини цю нелегку, але дуже важливу місію брали на себе самі сміливі і сильні воїни, які пізніше стали називатися прикордонниками.

У кожній країні світу існують спеціальні озброєні військові формування, які займаються охороною зовнішніх кордонів держави і підтримують відповідний режим у прикордонній зоні. У Російській Федерації ця місія покладена на прикордонні війська. Кожен рік з професійним святом вітають службовців та звільнених у запас військовослужбовців прикордонних служб по всій країні. 28 травня День прикордонника в 2019 році буде відзначатися не тільки в Росії, але і в деяких країнах СНД.

Всі прикордонники у святковий день неодмінно надягають зелений кашкет і збираються в міських парках культури і відпочинку. За традицією, всі службовці відвідують могилу Невідомому солдату, після чого приймають участь в урочистих заходах, військових парадах і концертах.

Історія

День прикордонника в 2019 році: дата, історія та традиції святаПершою відомчою структурою, професійно здійснює охорону кордонів Російської Імперії, був Окремий корпус прикордонної варти. Він був утворений в 1893 році й існував до Жовтневої революції 1917 року. Головне прикордонне управління СРСР було засновано 28 травня 1918 року, основний склад якого складали офіцери колишнього Управління Росії, які перейшли на службу в повному складі.

Офіційно свято почали відзначати з 1958 року. За роки існування служби склалася ефективна система охорони державних кордонів, яка продовжує активно розвиватися. У 1993 році структура перейменована в ФПС Росії, а з травня 2003 року перейшла у відомство ФСБ. У 2008 році прикордонні органи перейшли на контрактну основу і комплектуються тільки з професійних військовослужбовців.

Читайте також:  Чемпіонат світу з легкої атлетики 2019 року

Символи і знаки розрізнення

День прикордонника в 2019 році: дата, історія та традиції святаПрикордонник — військовослужбовець, який забезпечує недоторканність кордонів Російської Федерації. Люди цієї професії повинні володіти не тільки відмінними фізичними даними, але і високими моральними якостями. Військовослужбовці прикордонної служби відрізняються високим професіоналізмом і є одними з перших представників держави, які представляють країну на околицях її території.

Відмітними знаками прикордонника є: кашкет, берет і тільник з смужками, зеленого кольору смарагдового відтінку. Ці символи мають важливе значення для кожного військовослужбовця, що проходить службу в лавах прикордонних військ.

  • Світло-зелений колір верху папахи у офіцерів і рядових прикордонної варти був заснований ще в 1902 році, з 1911 року форму доповнила кашкет цієї ж забарвлення.
  • Бере є відмітним знаком військовослужбовців підрозділів особливого та спеціального призначення.

Ці символи є візитною карткою службовців та ветеранів служби на парадах і громадських заходах під час святкування Дня прикордонника.

Традиції святкування

День прикордонника в 2019 році: дата, історія та традиції святаЩороку 28 травня на території всіх прикордонних частин проводяться урочисті заходи. У цей же день з російськими службовцями свято відзначають прикордонники України, Білорусі, Таджикистану та Киргизії. На честь професійного свята проводяться побудови, на яких кращі військовослужбовці заохочуються відзнаками та державними нагородами. За традицією свято починається Хвилиною Мовчання, якою прийнято згадувати всіх військовослужбовців, загиблих на службі по охороні Державного кордону.

Незважаючи на свято, прикордонні наряди заступають на службу, продовжуючи охороняти повітряний і морський простір Російської Федерації. Протягом дня службовці зустрічаються з товаришами, відзначаючи свято з особливим розмахом. На центральних площах і вулицях міст прикордонники демонструють бойову міць і силу представників цього роду військ, влаштовуючи показові виступи та парадні ходи. У всіх містах-героях для військовослужбовців потроюються концерти та інші святкові заходи, які завершуються святковим феєрверком.

Читайте також:  Шрек 5 вийде в 2019 році і стане "переосмисленням франшизи"
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021