День матері в 2019 році: точна дата святкування

День матері в 2019 році: точна дата святкування

Це міжнародне свято, що звеличує всіх матерів, і актуальний для різних країн світу. Єдиною дати не існує, багато що залежить від національних особливостей, більше того, культури. У РФ в 2019 році День матері відзначать в крайнє листопадове неділю, 24-го числа. Якщо порівнювати свято 8-го березня, то в цей день вітають навіть тих дівчат, у яких поки немає дітей. У багатьох європейських державах День матері припадає на вихідний, щоб всі могли зібратися в колі сім’ї, але також є країни, де дата випадає на весну.

Історичні дані

У РФ особливий день для матерів ввели в 1998 році, тоді за президентським указом заснували нову дату. Не варто вважати, що до кінця 20-го сторіччя ніхто з росіян не чув про свято. Просто в 90-х він отримав офіційний статус.

Ще в 1988 році, в азербайджанській столиці Баку, вчитель російської мови Ельміра Гусейнова, написала лист в місцеве видання, з метою привітати всіх матерів. В особистому посланні вона розповіла, що свято вже проводили в певній школі, учні вітали своїх мам, організувавши для них святковий концерт. Школярі співали пісні, читали вірші, ставили сценки, це все вийшло красиво і зворушливо. Розповідь про даному заході зовсім несподівано знайшов відгук у серцях журналістів і чиновників.

День матері в 2019 році: точна дата святкування

У самому справі, цільовою аудиторією, на думку вчителя, повинні були стати самі школярі, для них був створений це свято. Ініціатива почала підтримуватися навіть у високих колах, відповідно, з 1989 року мамин день в азербайджанських школах виявився довгоочікуваним, вкрай очікуваним святом. Традиція стала поступово поширюватися, тому дата виявилася всесоюзної.

Читайте також:
Новорічні вироби на рік Пацюка 2020 своїми руками

Коли Союз розпався, свято просто перенесли, і він був офіційно підтверджений. З початку нового тисячоліття навіть проводилися масштабні акції, де йшлося про любов до матерів. В основному, вони починалися в середині осені, за 3-4 тижні до точної дати. У межах соціального заходи, проводили багато цікавих конкурсів і концертів, обговорювали проблеми материнства за круглим столом, роздавали листівки та букети мамам.

Символом дійства стала незабудка блакитного кольору, це ніжний, але сильний квітка з особливим даром – зберігати і повертати пам’ять, підтримувати близьке оточення і тих, хто цього потребує. Незабудку малювали на листівках, листівках, плакатах, і так далі.

День матері в 2019 році: точна дата святкування

Цікава інформація

Спочатку про особливе торжество заговорили ще в 17-му сторіччі. В Англії підтримували традицію радувати маму в другу неділю після початку Великого посту. Це не дивно, що свято поширений за кордоном, і давно став актуальним в Штатах. Коли Америка стала незалежною державою, багато колоніальні свята втратили свою популярність, але це не торкнулося Дня матері. На початку 20-го століття вперше його відзначили на міжнародному рівні, всіх мам шанували і говорили їм приємні побажання.

Світ піддався громадського тиску, і влада країн стала поступово визнавати свято офіційним. Спочатку ця хвиля накривала Штати поступово, а після вже на національному рівні. Відтепер День матері – важливий громадський свято, яке відзначають з розмахом. Вже в 20-м столітті до нього приєдналися, як Азія, так і Європа, південна частина Америки, Австралія, в цілому близько 60-ти держав у світі.

Зарубіжний свято

У деяких країнах День матері святкують багато століть, наприклад, в Англії він йде корінням в 17-е сторіччя. В той момент всі говорили про Материнське неділю. В Америці офіційним засновником називають Ганну Джарвіс, юну дівчинку, яка в ранньому віці втратила мами. Опісля семи років призову, американський президент погодився прийняти дату на офіційному рівні. Це стало неймовірним прикладом, як слідом за американцями весь світ ввів таку традицію.

Читайте також:
Найпопулярніші автомобілі з автоматом 2018-2019. В Росії

Особливості свята

Будь-яка держава передбачає індивідуальні традиції, пов’язані з Днем матері. Але всі вони об’єднані прагненням висловити небувалу подяку тим, з допомогою кого з’явилися на світ. Діти різних народностей прикладають зусилля з метою встати раніше і порадувати маму, зокрема приготувати їй сніданок, взяти на себе частину зобов’язань з кухні. У вигляді презентів підносять солодощі, квіти, милі сувеніри.

У Канаді мамам подають їжу в ліжко, намагаються виконати їх заповітні бажання, захищаючи від особливих турбот. Єдине, що потрібно – самостійно відкрити двері будинку, якщо в неї дзвонять, напевно прийшов кур’єр з букетом або подарунком.

Австрійські діти приносять подяку за любов і турботу, кондитерських створюють шикарні торти, а в ресторані подають особливі страви. Бразильці, у свою чергу, збираються виключно в сімейному колі. Там діточок багато, по троє–четверо в сім’ї, тому вони можуть підготувати показовий виступ для мами. Природно, всією родиною збираються і росіяни, діти печуть торти, роблять ласощі.

День матері в 2019 році: точна дата святкування

Слід взяти на замітку, що в цей день американці здійснюють близько 120-ти мільйонів дзвінків, з метою привітати матерів. Складно уявити, яка кількість реально порахувати по всьому світу. Щорічно люди витрачають на подарунки близько 15-ти мільярдів доларів. Найбільш популярні презенти – квіти і листівки, солодкі подарунки, похід в кафе, прикраси, сертифікати, цікаві предмети для побуту.

Майже всі країни підтримують той факт, що символом дати є гвоздика червоного кольору. Вона приколюється до одягу тих, чия мама жива. Люди, що втратили маму, використовують білу гвоздику, шануючи її пам’ять. А ось росіянам більше подобається незабудка, яка нагадує маму, вважається сильним і водночас ніжним квіткою. Символічну назву в черговий раз нагадує, що про настільки дорогій людині неможливо забути ніколи! Притому не завжди потрібно чекати День матері, щоб сказати про любов і висловити повагу цій жінці.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021