Цікаві новорічні казки

Гарна казка про Новий рік стане в нагоді не тільки в свято, але й протягом усієї зими, підтримуючи гарний настрій у дітей.

Казки — це один з найстаріших способів розваги, відомий людям.

Зміст

 • 1 Особливості казок
  • 1.1 Новорічні історії
  • 1.2 Казка про ялинці
  • 1.3 Американська історія
  • 1.4 Новорічна казка для дітей
  • 1.5 Класичні твори

Особливості казок

У нашій країні звичай розповідати дітям казки не зник навіть з настанням комп’ютерного століття. Але тепер ви можете знайти кращі новорічні казки через інтернет, тим самим зробивши значно більш різноманітним свій репертуар і подарувавши дитині нові емоції.

Але вибирати такі історії потрібно правильно. Адже вони ще і засіб навчити дитину якимось правилами, прищепити ті якості характеру, які знадобляться йому через роки у дорослому житті.

Психологи кажуть, що саме в перші роки життя формується характер, який буде визначати всі вчинки людини в майбутньому. Тому, не можна безвідповідально ставитися до вибору новорічної казки.

Цікаві новорічні казкиБудь-яка смішна казка повинна щось доносити до дитини. Тому перш, ніж читати її своєму малюкові, краще самостійно ознайомитися з нею, і вибрати ті історії, які вам найбільше підходять. Така смішна казка може навчити дітей дружбу, взаємодопомогу та багато чому іншому.

Тут наведено кілька прикладів цікавих казок. До кожної з них вказаний автор, так що ви легко зможете знайти їх. Також до цих творів дана коротка характеристика.

Новорічні історії

Практично будь-яка смішна казка про Новий рік включає в себе певну кількість знайомих практично кожній дитині персонажів. Багато з них можуть настільки сподобатися дитині, що він буде вимагатися далі історії тільки про них.

Цікаві новорічні казкиСимволом Нового року, звичайно ж, є Дід Мороз. Так його називають в нашій країні. Але в будь-якій європейській культурі є схожі персонажі. У них може бути трохи різний зовнішній вигляд, звички і так далі, але вони дуже схожі — господарі зими, що забезпечують тих дітей, які добре себе поводили на протязі всього року.

Читайте також:
Тури на Новий рік 2018 по Україні

Із-за особливостей клімату в нашій країні ставлення до зими і її господареві за традицією надзвичайно шанобливе, тому він частіше, ніж в інших країнах, стає персонажем казок.

Є там і інші герої. Наприклад, Снігуронька або якісь розумні звірі. Ви, як батько, напевно, знаєте, що найбільше сподобається вашому малюку. У йде далі добірці є приклади казок, в яких героєм виступає як Дід Мороз так і інші герої. Смішна казка стає ще краще, якщо вона оформлена гарними ілюстраціями, які напевно сподобаються дітям.

Казка про ялинці

Цікаві новорічні казкиПерша казка, про яку варто розповісти, належить перу Володимира Сутєєва і називається «Ялинка». Написано цей твір досить давно, в 1955 році. Потім ця смішна казка перетворилася в мультфільм, сценарій до якого написав знову Сутеев, правда, мультик став називатися «Сніговик-поштовик».

Він теж може зацікавити дітей. Що ще важливо, ілюстрована книга була самим автором — чудовим художником, прекрасні картинки дуже прикрашають видання, і без них новорічна казка втратить половину своєї чарівності. Сюжет цього твору досить простий.

Група дітей збирається відзначати Новий рік, і у них вже практично все готово, але от ялинки немає! Тоді вони вирішують зліпити сніговика, який повинен буде віднести їх листа Діду Морозу, а в листі, природно, вони просять надіслати їм кращу новорічну ялинку.

Саме пригод сніговика в пошуках Діда Мороза і присвячена основна частина казки. Цю історію діти люблять і читають вже півстоліття, і вона напевно сподобається і вашим дітям. Читати її можна малюкам з 1,5-2 років.

Головне — підібрати хороший видання з якісними ілюстраціями.

Американська історія

Цікаві новорічні казкиЦікавою є казка під назвою «Снігова сон» американського художника і письменника Еріка Карла. За час свого існування вона припала до душі багатьом дітей по всьому світу.

Сюжет досить простий, але в той же час чарівний — саме такою і повинна бути новорічна смішна казка для дітей. В центрі історії — ферма, на якій раптово випав сніг. І тоді фермер вирішив привітати всіх своїх тварин з Новим роком і подарувати подарунки, для чого перевдягнувся в Санту.

Читайте також:
Гороскоп на 2019 рік для Скорпіона

Завдяки красивим ілюстрацій з великою кількістю тварин, а ще чарівній атмосфері ця історія ще довго буде залишатися популярною у всіх любителів казок у світі.

Люк Купманс написав не просто цікаву, але і повчальну історію «Маленька ялиночка». Вона про те, як маленька ялинка захотіла бути самим прекрасним деревом у лісі. І для цього вона проміняла свої живі зелені голки на кришталеві і золоті. І тільки з часом зрозуміла, що найкраще залишатися самою собою — і тоді твою красу обов’язково побачать і оцінять.

Ця смішна казка дуже повчальна для дітей, яким ще тільки належить навчитися приймати себе такими, які вони є, з усіма перевагами та недоліками. А ще, ця смішна казка оформлена прекрасними ілюстраціями.

Новорічна казка для дітей

Твір Сергія Козлова так і називається- «Новорічна казка». Твори цього автора призначені для дітей від п’яти років, так як деякі нюанси і жарти можуть бути незрозумілі більш молодшим дітям. У центрі сюжету «Новорічної казки» троє друзів: Ослик, Їжачок і Ведмежа.

Вони збираються святкувати Новий рік, але тут до них у гості потрапляють… інопланетяни. Це дуже весела, але в теж час добра казка, зі своєю затишною атмосферою, яка обов’язково припаде до вподоби дітям.

Цікаві новорічні казкиВолодимир Одоєвський колись створив твір, який тепер багато хто вважають народним, незаслужено забуваючи про його автора. Називається ця повчальна і смішна казка «Мороз Іванович». І неважко здогадатися, хто ж є її головним героєм. Саме твір Одоєвського стало першим серед тих, хто почав створювати більш сучасний образ господаря зими.

У Одоєвського він — Мороз Іванович, саме так, шанобливо, звертаються до нього інші персонажі. Ця казка обов’язково сподобається й хлопчикам, і дівчаткам, і хоча їй вже майже двісті років, «Мороз Іванович» обов’язково варто прочитати своїм дітям.

Читайте також:
Фільм «Скло» 2019. Дата виходу, актори, трейлер

Цю історію можна назвати класичною частиною російського фольклору, що лежить в основі практично всіх історій про Діда Мороза.

Актор Василь Ліванов, відомий багатьом по своїй ролі Шерлока Холмса, не тільки знімається в фільмах, але ще працює як режисер, сценарист і письменник. Він пише чудові казки для дітей, йому належить у тому числі і новорічна «Дід Мороз і літо». Її головний герой — допитливий Дід Мороз, він близький за характером всім маленьким читачам.

Класичні твори

Не варто забувати про такий класичному творі, як «Снігова королева», що належить перу Ганса Хрістіана Андерсона. Ця історія підійде дітям старше, так як має досить цікавим, але складним для малюків сюжетом. Ця смішна казка і одночасно сумна і повчальна.

Історія присвячена подорожі дівчинки Герди, яка вирушила в дорогу, щоб врятувати свого друга, названого брата Кая. В дорозі вона долає багато небезпек, спокуси багатством і положенням. Але як би важко їй не було, якими б не здавалися безнадійними ситуації, Герда не відступає до тих пір, поки не знайде Кая.

Однією з найвідоміших історій є твір Т. Е. А. Гофмана під назвою «Лускунчик і мишачий король».

Це історія про любов дівчинки і зачарованого принца, а ще про те, як чудеса можуть бути зовсім поруч з нами. Незважаючи на те, що головна героїня цієї історії — дівчинка, твір буде цікавим і для хлопчиків, адже тут є приклад принца — сміливого воїна, бореться з ворогом заради захисту своєї країни.

Звичайно, перераховані вище казки не є єдиними, написаними на тему Нового року.

Деякі з них навіть не зовсім підпадають під термін «смішна казка», але всі вони гідні того, щоб про них дізналися ваші діти. Ці історії розповідають про хороше: дружби, взаємодопомоги, любові і, звичайно, чудеса, які так легко повірити в дитинстві.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021