Червоні вітрила в 2019 році: дата заходи та історія свята

«Червоні вітрила» — щорічний російський свято на честь випускників шкіл Санкт-Петербурга. Проводиться в найближчу до самої довгої білої ночі червня суботу, тому дата нестійка і може змінюватися. Вперше свято випускників ЗОШ Ленінграда (Санкт-Петербурга) був проведений в 1968 році і отримав назву на честь повісті-феєрії Олександра Гріна.

З часом свято набуло популярності не тільки в Росії, але і за її межами. Міське подія Санкт-Петербурга входить в реєстр світової подієвого туризму і рекомендовано для відвідування в двадцяти країнах Євросоюзу. Сучасний свято — яскраве захоплююче мультимедійне шоу, яке проходить на головній площі міста та в акваторії Неви.

Головною подією розважального заходу є вистава на воді. Водне шоу триває приблизно 20 хвилин і вінчається проходом легендарного парусника уздовж набережних міста. Щороку свято збирає кілька сотень тисяч глядачів, серед яких не лише випускники та їх батьки, але і туристи зі всього світу. На думку організаторів, «Червоні вітрила» в 2019 році відвідають кілька мільйонів чоловік.

Історія

Червоні вітрила в 2019 році: дата заходи та історія святаІдея створення належить директору ленінградського Палацу піонерів — йому необхідно було визначити місце проведення загальноміського свята на честь закінчення школи та отримання атестатів про середню освіту. Так як улюбленим місцем молоді була набережна Неви, то вона і була обрана місцем для проведення заходу.

Урочистості з нагоди закінчення школи складалися з двох частин: денною та вечірньою. Протягом всього дня були організовані майданчики, де проводилися різні концерти і веселі конкурси, а переможці змагань були нагороджені прогулянкою на річковому трамваї або поїздкою по нічному Ленінграду. У веселих змаганнях брали участь практично всі випускники, які з задоволенням виконували цікаві завдання.

Читайте також:  Коли починається Різдвяний піст у 2019 році

В 11 годин вечора починалися вечірні заходи. На катері, отходившем від Петропавлівської фортеці, стояли дівчина і юнак випускники року, тримають гарячий факел. На Стрілці Василівського острова вони передавали його курсантам у Ростральних колон. Ритуалом запалювання смолоскипів відкривався свято.

Особливу увагу привертав вітрильник, на борту якого стояла дівчина, що зображає Ассоль. Корабель виходив із-за Кіровського мосту і рухався вздовж набережної. На святі зібралися майже 25 тисяч випускників зі всього міста. З того часу він став відзначатися щорічно до 1979 року, але керівництво міського обкому прийняло рішення про закриття свята.

Фрегат — символ свята

Червоні вітрила в 2019 році: дата заходи та історія святаКорабель, увінчаний червоними вітрилами, є головним символом дня всіх петербурзьких випускників. В різні роки в ролі галіота «Секрет» були різні кораблі. У перші роки свята використовувалася шхуна «Ленінград». Після відродження «Червоних вітрил», в 2005 році, естафету прийняли історичне судно «Штандарт» і найшвидший вітрильник планети «Світ». У період з 2010 по 2017 роки випускників зустрічав «Tre Kronor of Stockholm» — шведський корабель, точна копія брига «Gladan».

Традиційні заходи

У 2005 році «Червоні вітрила» відновили і з того часу він став одним з найбільш численних і популярних свят в Росії. Всі випускники отримують по два безкоштовних запрошень квитка, завдяки чому можуть провести з собою на заходи друзів або знайомих. Оновлені «Червоні вітрила» проходять на двох міських майданчиках: на Палацовій площі (вхід за квитками) та на Стрілці Василівського острова, куди можуть прийти всі бажаючі.

Урочистості на площі

З 22:00 починаються урочисті заходи, на які збираються випускники не лише з Санкт-Петербурга, але і кращі учні з інших регіонів країни та інших країн. Починається свято ударом в морську ринду, після чого представники міської влади вітають і вітають усіх колишніх школярів. Після офіційної частини починається концерт зірок естради, які запрошені за заявками самих випускників.

Читайте також:  Батьківський день (Радониця) в 2020 році: дата, якого числа

Вистава на Неві

Кульмінацією торжества є шоу, що супроводжується феєрверком під звуки оркестру. Під музику вздовж набережної з боку Троїцького мосту виходить легендарний фрегат. Після театралізованої вистави на воді тривають концерти молодіжних груп, і веселе свято триває до ранку.

Відео про свято випускників «Червоні вітрила — 2017»

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021