Червона гірка в 2020 році: дата святкування, якого числа

Червона гірка — народний радісне й веселе свято, яке традиційно відзначається відразу після великої Пасхи. У нашій статті ми розповімо, які традиції, пов’язані з цим світлим святом, збереглися з давніх часів, в який день буде відзначатися свято у 2020 році та про його місце в календарі народних свят наших предків.

День святкування

Червона гірка проводиться після Світлого Воскресіння, отже, кожен рік день цього свята припадає на різні дати. Згідно з церковним традиціям цей православний свято відзначається через тиждень після великої Пасхи. Червона гірка в цьому році потрапляє на 26.04.20.

Святковий день ви можете вирахувати, не вдаючись ні до чиєї допомоги, необхідно лише дізнатися дня святкування Пасхи і відрахувати 7 діб після неї. І раз Світле воскресіння буде відзначатися православними 19.04.20, то, відрахувавши тиждень, отримуємо день Червоної гірки.

Червона гірка в 2020 році: дата святкування, якого числа

Гарне свято

Слово «червоний» набуло значення кольору. Раніше у православних «червоним» назвали усе «прекрасне» і «веселе». Тому назва свята головним чином відображає суть цього дня — «яскравий, барвистий, веселий». У цей день православні веселилися і раділи, а всі люди дарували один одному посмішки і випромінювали щастя.

За назвою так само можна судити і про місце народних гулянь — це завжди була невелика гірка на околиці поселення. Місце святкування завжди барвисто прибирали до довгоочікуваного дня, ставили каруселі, стовпи, лавки, щоб воно було «красивим», «червоним».

Звідси і пішла назва свята. Головними героями на святі була молодь — молоді дівчата і хлопці. У Фоміну тиждень було прийнято починати вінчання, адже в період Великого посту і Великоднього тижня вінчання були під суворою забороною.

Це день був довгоочікуваним для всіх, але з особливим нетерпінням його чекали молоді люди — адже свято робив дівчат і хлопців головними героями на торжестві. Існувало повір’я, що сім’я, яка з’явилася на світ в цей день обов’язково буде жити щасливо і заможно, а шлюб буде довгим і міцним.

Читайте також:
Найкращі вітання на Новий рік 2021 у віршах! Гарні!

Синоніми

У свята Червона гірка існує кілька назв, і неспроста.

  • Червона гірка.

Вже було написано вище, що така назва походить від слів «красивий», «веселий» і вказує на місце проведення народних гулянь.

  • Антипасха.

Незвичне вуха сучасної людини всупереч більшості думок не має значення «проти». А приставка анти – прийшла до нас з грецької мови, і якщо перевести, то вийде»замість», тобто «додатковий». І ось тепер можна зрозуміти походження цього свята — день, придуманий для тих, у кого чомусь не вийшло відзначити класичну Великдень. Причому на Антипасху церковні служби проводяться аналогічно службам на дванадесяті свята, хоча фактично вона такою не є.

  • Фоміна тиждень.

Назва дана по імені одного з учнів Ісуса Христа — Хоми. Після свого чудесного воскресіння Христос явився своїм учням, але Фоми серед них не було. Дізнавшись, що Ісус приходив до апостолів, він не повірив (звідси і сталий вислів про «невіруючого Хому»).

Апостол сказав, що поки сам не побачить це особисто, у воскресіння Вчителі не повірить. І ось через 7 днів після Пасхи Ісус Христос з’явився знову, але тільки перед Хомою. В честь цього біблійного події і названо свято.

Червона гірка в 2020 році: дата святкування, якого числа

Традиції

Червона гірка — молодіжний день. Раніше в це свято знайомилися хлопці та дівчата з різних сіл, придивлялися один до одного, виявляли симпатію. І звичайно, готувати наряди до цього свята починали заздалегідь.

Нарядні сарафани і нові сорочки, кольорові стрічки і випрасувані пояс, вишивка, коси з квітами — кожен хотів справити враження на народ, що зібрався. В цей день не вийти з дому було не можна — вважалося поганою прикметою, тому самотнім не залишався ніхто. З самого ранку починали проводити обряди.

Молоді дівчата зазивали весну. Найкрасивіша дівчина поселення призначалася хороводницей. Вона стояла на чолі незаміжніх красунь, і вони всі разом піднімалися на пагорб з краю поселення і кликали весну з появою перших сонячних променів.

Заміжні жінки проводили свій ритуал — обгородження. Вони зустрічалися на околиці поселення і впрягались у плуга. Робили навколо поселення борозну, огораживая будинку від нещастя. Діти і підлітки називалися «младшенькими». У них теж були свої традиційні ігри. В першу чергу вони скачували з гір і пагорбів фарбовані яйця.

Читайте також:
Гороскоп на 2019 рік Дракон: жінки та чоловіки

І існувала прикмета — чиє яйце докотиться до підніжжя і не розіб’ється по шляху, того чекає щастя і успіх. Після всіх ритуалів наступало загальне гуляння. Танці, хороводи, пісні, катання на гойдалках, боротьба між мужиками, частування, походи по гостям — Антипасха була придумана для веселощів.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021