Чемпіонат світу з хокею з шайбою 2019: підготовка до ювілею

Зовсім скоро спортивна громадськість відзначатиме столітній ювілей з початку проведення світових Чемпіонатів з хокею. Вперше в історії переможцем світової першості 1920-го року стала збірна команда Канади. Вона ж отримала і перший титул Олімпійського чемпіона. Цікавий факт – світові першості хокеїстів як окремі змагання проводяться відносно недавно – з 1982 року.

Історична довідка

Чемпіонат світу з хокею з шайбою 2019: підготовка до ювілеюУ період 1920 – 1968 р. р. проходили лише олімпійські турніри з хокею з шайбою, які враховувалися і як Чемпіонати світу. І тільки у 82-му році ХХ століття олімпійський турнір з хокею на льоду був оголошений Міжнародною Федерацією хокею на льоду (IIHF) окремим турніром – Чемпіонатом світу. А такий очікуваний і обговорюваний ЧС з хокею 2019 стане перед’ювілейним і 83-му за рахунком змаганням, яке пройде на території сучасної Словаччини.

15 травня 2015 року конгресом Міжнародної федерації хокею, який проходив у Чехії, було остаточно оголошено рішення про проведення ЧС 2019 в Словаччині в період 3 – 19 травня. Ця країна вже зуміла себе добре зарекомендувати як господиня хокейних Першостей.

Попередній ЧС 2011 року також проходив у Словаччині. Як і в 2011 році, містами, де пройдуть змагання, оголошені Братислава та Кошіце. Проте 24 листопада 2016 року ІІХФ повідомила, що після інспекції передбачуваних майданчиків є ймовірність переміщення матчів з Братислави до Відня, Будапешта чи Прагу. Тим не менше, очікується, що на території Словаччини хокейні баталії відбуватимуться у Палаці спорту “Словнафт Арена” з місткістю 10055 людина в Братиславі та в кошицькому Палаці спорту “Стіл Арена”, який може прийняти 8340 вболівальників.

Цікаві факти про ЧС з хокею

• Двічі беручи світові хокейні першості, Словаччина лише одного разу – в 2002 році – змогла завоювати титул Чемпіона з хокею з шайбою.
  • Родоначальник хокею, Канада, всього лише один раз проводила на своїй території Чемпіонат світу.

Найчастіше господинями хокейних Чемпіонатів ставали:

• Швеція – 11;
  • Чехія – 10;
  • Німеччина, Швейцарія та Фінляндія – 8;
  • Росія, включаючи Радянський Союз -7 разів, (сучасна РФ — тричі);
  • Австрія – 6 разів.
    • У Москві змагання з ЧС відбувалися 6 разів. Збірна СРСР 9 разів поспіль, з 1963-го по 1971-й роки, ставала світовим Чемпіоном. А всього – 22 рази отримувала золоті медалі на ЧС з хокею;
    • Національна збірна Росії завоювала золото ЧС 5 разів, срібло – 3, бронзу – 4 рази;
    • Максимальна загальна кількість медалей зуміла завоювати збірна Канади – 49 нагород.

Формат змагань

Чемпіонат світу з хокею з шайбою 2019: підготовка до ювілеюПротягом майже 100 років в хокейних Чемпіонатах світу використовувався різний формат змагань. Сьогоднішній формат застосовується з 2012 року.

У хокейному Чемпіонаті 2019 р. візьмуть участь 16 національних збірних з Європи, Північноамериканського та Азіатського континентів. Збірної Словаччини гарантовано участь у турнірі як країні-господині.

Безумовними фаворитами вважаються команди з Росії, Чехії, Швеції. Також фахівці не скидають з рахунків ймовірність виходу у фінал представників Канади, Фінляндії, США та Німеччини. Хокейна збірна Словаччини, як приймаючої сторони, має своєрідний «імунітет».

Учасників ділять на дві групи по 8 команд у кожній. У рамках групового етапу проходить 7 ігор, кожна команда грає по одній грі. В чвертьфінал допускаються команди, що посіли в своїй групі місця з першого по четверте. Остання збірна в групі вирушає у перший дивізіон.

Далі ігри проходять за системою «плей-офф». Переможці чвертьфіналу виходять у півфінал. Дві збірні-півфіналісти борються за третє місце. Якщо в матчах чверть – і півфіналів а також в грі за 3 місце протягом основного часу зафіксована нічия, то призначається додатковий тайм тривалістю 10 хвилин до першої закинутої шайби за формулою 4?4.

У фінальній грі з нічийним рахунком можливий додатковий час. Овертайм теж проходить за формулою 4?4, його тривалість складає 20 хвилин. Фінальна гра дозволить остаточно визначити Чемпіона світу з хокею з шайбою.

Вже відомо, що в ювілейному, 2020-му році, черговий світовий Чемпіонат з хокею з шайбою пройде на території Швейцарії в містах Цюріх і Лозанна.