Чарівний новорічний олівець

Як зробити малюнки олівцем на Новий рік?

Підготовка до новорічних свят може стати веселим і корисним заняттям як для дорослих, так і для дітей. Це чарівний період, який наповнений очікуваннями, мріями і бажаннями.

Зміст

 • 1 Творчий процес
 • 2 Новорічні персонажі та листівки
 • 3 В коробці з олівцями…

Творчий процес

Малювання — це творчий процес, здатний розкрити особливості вашої дитини. Існує навіть такий термін, як арт-терапія, коли в основу лікування дітей з психологічними розладами лягає малювання. З раннього дитинства малюки малюють все, що бачать навколо: людей, погоду за вікном, побачену іграшку, персонажів із мультфільмів, себе.

Цікаво спостерігати еволюцію таких дитячих малюнків — від простих нерівних ліній фломастерами до цілком чітких фігур і обрисів, схожих на дійсність.

Чарівний новорічний олівецьУсвідомлення реального світу відбувається швидше, ніж виучування нових слів і, дивлячись на намальоване, батьки можуть зрозуміти, про що хоче сказати їхній малюк.

Починати малювати з дитиною можна вже з 2 років, адже у такому віці важливо розвивати дрібну моторику, в цьому допомагають крейда, фарби, олівці, фломастери — різноманітні предмети для будь-яких мистецьких захоплень дитини.

Чудовий привід зробити особливий малюнок — це Новий рік. Картинка може служити прикрасою для будинку, ялинки, подарунком Діду Морозу, новорічною листівкою для бабусі.

Малюнки олівцями відрізняються простотою у виконанні, безпекою та підходять для будь-якого віку. Вони легко стираються і не завдадуть шкоди меблів або письмового стола, за яким ви вирішили зайнятися творчістю.

Як намалювати Новий рік? Запитайте у дитини, з чим у нього асоціюється Новий рік, що для нього означає це свято і яку атрибутику він виділяє. Ймовірно, найпоширенішими відповідями будуть ялинка, подарунки, сніг і Дід Мороз. Ось і готова тема для малюнка.

Читайте також:  Infiniti QX80 2018 модельного року. Технічні характеристики, ціна, фото, тест драйв, старт продажів, останні новини

Прослідкуйте, щоб олівці були заточені і були присутні необхідні кольори для майбутнього творіння. Не малюйте за дитину, направляйте його думки і рухи, задавайте питання. Нехай виникає візуальний образ він намагається перенести своїми силами на папір. Поговоріть про квіти літа і зими.

Щоб допомогти дитині намалювати те, що він розповів і хоче відобразити на папері олівцями, можна допомогти йому зі схемою.

Чарівний новорічний олівецьІснує багато способів намалювати ялинку.

 • Намалюйте рівнобедрений трикутник.
 • Домалюйте знизу вгору кілька козирків.
 • З’єднайте вийшло з рівними сторонами фігури.
 • Зітріть трикутник.
 • Основа ялинки готова, домалюйте ялинкові іграшки та гірлянди на ваш смак.
 • Порада: запропонуйте дитині використовувати кілька відтінків зеленого для розфарбовування ялинки. Нехай спробує змішати кольори або накласти один на інший. До 6 років дитина, як правило, робить зображення одній площині предмета, з віком у нього відбувається вдосконалення просторового сприйняття, з’являється усвідомлення обсягу, тіні, світла.

  Ще один простий спосіб намалювати ялинку: зробіть малюнок 4 або 5 трикутників внапуск. Ялинка готова! При малюванні олівцями зручно зобразити стовбур ялинки і гілки, а потім домалювати олівцем відповідного кольору ялинкові лапи і голки. Все залежить від бажаного результату і можливостей дитини.

  Новорічні персонажі та листівки

  Поговоріть з дитиною про сюжет для новорічної листівки. Її можна приготувати в якості подарунка для родичів або Діда Мороза. Під час обговорення сюжету можна розпитувати про те, як буде виглядати Дід Мороз, що у нього в руках, що в мішку, які подарунки він принесе і т. д. Таким чином дитина може озвучити свої бажання, візьміть на замітку.

  Чарівний новорічний олівецьЯкщо листівка буде виконуватися олівцем, краще використовувати 2 альбомних аркуші, склеєних книжкою, щоб раскрашиваемая поверхня не була надто великою і не виникло труднощів в зафарбовуванні великих деталей в олівцевої техніки. Після виконання малюнка листівки можна прикрасити її кольоровим папером.

  Читайте також:  Вірші на Новорічний ранок у початковій школі (1,2,3,4 клас, 7,8,9,10 років)

  Великі листи підходять для малювання фарбами. Також зверніть увагу на якість самого паперу. Вона повинна бути щільною, щоб не порватися і не зім’яти в разі сильного натискання на олівець або роботи гумкою.

  Після того, як сюжет визначено, намітьте з дитиною розташування елементів малюнка на аркуші паперу, щоб все бажане вмістилося і було потрібних розмірів. Зверніть увагу, що дитина помістить в центр картинки.

  У коробці з олівцями…

  Щоб процес малювання олівцями приносив тільки позитивні емоції, потрібно уважно поставитися до вибору матеріалів.

  Поговоримо про прості і кольорові олівці.

  Графітові (прості) олівці одні з найпопулярніших і продаваних, ними користуються і дорослі, і діти, школярі, студенти. Ними можна виконати малюнок, зробити записи, їх легко стерти з паперу і нанести заново.

  Відрізняються вони за ступенем твердості і служать для різних типів ліній: твердий графітовий олівець застосовується для накреслення тонких смуг і промальовування начерку або контуру, м’який — дає чіткі і насичені за кольором штрихи, їм можна заповнювати форму і малювати тіні.

  Художники при виборі графітового олівця віддадуть перевагу м’якому, його легко нанести і розтерти пальцями для отримання обсягу. Однак техніка виконання малюнка в графітовому олівці є непростим завданням навіть для професійних художників. Для повсякденного використання краще всього придбати декілька твердо-м’яких олівців, відрізнити їх можна по маркуванню HB або ТМ.

  Кольорові олівці незамінні для дитячих малюнків.

  Як правило, вони твердо-м’які і стираються з паперу гірше, ніж простий графітовий олівець за рахунок вмісту пігменту.

  Вибирайте папір середньої щільності, крейдований, тому що на шорстку поверхню пігмент буде переноситися недостатньо добре, а м’який і зовсім може кришитися. Також папір має бути міцним, щоб витримати кілька виправлень гумкою.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021