Буде чи переведення годинників в 2019 році

З наближенням холодної пори багато людей задаються питанням: чи потрібно в цьому році переводити годинник. Адже за довгі роки ми всі звикли до того, що двічі на рік необхідно міняти розташування годинникових стрілок, а разом з ними і свій ритм життя.

Звичайно, ще три роки тому уряд відмовився від цієї міри, і вся країна живе за «зимового» часу. Але навколо «тимчасової» теми все ще досить багато дебатів і суперечок, причому кожен раз лунають розмови про те, що переведення можуть повернути в наше життя.

Враховуючи, що до переходу на інший тип часу потрібно пристосовуватися, що не завжди приємно, громадяни бажають знати заздалегідь – слід чекати переведення годинників.

Якщо вірити останнім новинам і запевненням представників уряду, ніяких змін в плані переведення годинників не відбудеться. Незважаючи на те, що ті чи інші чиновники вказують на очікувану економічну вигоду від переходу на «літній» і «зимовий» час, їхня думка на поточну ситуацію не вплине. Як і раніше, починаючи з 2014 року, всі ми будемо жити з «зимового» часу.

Слід зауважити, що досить велика кількість представників економічного сектора уряду вважають, що щорічне переведення стрілок годинника приносить вигоду країні.

Основний аргумент – максимальне використання світлового дня і, отже, більш раціональне витрачання енергетичних ресурсів.

Але насправді, потенційна економія не йде ні в яке порівняння з витратами, які тягне за собою переведення стрілок. Крім того, медики вже давно довели, що така міра негативно позначається на здоров’ї громадян.

Враховуючи всі ці чинники, можна з упевненістю сказати, що в 2019 році переводити годинник нам не доведеться.

Зміст:

  • Навіщо переводять годинник?

  • Аргументи «за» і «проти» переведення годинників

  • Яка ймовірність повернення «літнього» часу?

  • Відео-новину

Навіщо переводять годинник?

Буде чи переведення годинників в 2019 році

Розглядаючи питання переведення годинників, стає цікаво, а чому взагалі з’явилася необхідність у цьому. Виникла ідея створення «літнього» та «зимового» часу ще в 1908 році у Великобританії.

Британський уряд вирішив провести цікавий експеримент з місцевим часом: навесні переводити годинники на 1 годину вперед, а восени повертати стрілки в колишній режим. Згідно із задумом, нововведення повинно було допомогти скоротити витрати електроенергії.

Досить несподівано ця ідея припала до душі керівництву інших країн, особливо в період Першої Світової Війни. Так, вже через 10 років після проведення першого експерименту у Великобританії годинник переводили багато держав, в тому числі, Росія. Це дозволяло уряду регулювати тривалість робочого дня і підвищити економію електроенергії.

Варто зазначити, що в нашій країні така новація прижилася не відразу. Люди просто не зрозуміли, навіщо все це потрібно, і довго не могли пристосуватися до зміни режиму. Переклад годин незмінно приводив до плутанини і самим різноманітним труднощам.

Буде чи переведення годинників в 2019 році

Починаючи з 1917 року, коли відбувся перший перехід на «зимовий» і «літній» час, уряд неодноразово скасовував і знову вводило переведення годинників, а також змінювало його дати.

Відносна стабільність в цьому плані настала лише в 2014 році, коли керівництво країни вирішило, що держава остаточно залишиться в «зимовому» часі. А відносно спокійною ситуацію в цьому плані можна назвати, оскільки все ще ведуться розмови про повернення перекладу.

до змісту ↑

Аргументи «за» і «проти» переведення годинників

В основному, від такого «мінливого» режиму виграють власники бізнесу і різних виробничих підприємств. Як вже було зазначено, переведення годинників дозволяє збільшити світловий день і максимально використовувати природне освітлення, а значить, економити на електриці.

Буде чи переведення годинників в 2019 році

Втім, багато прихильники різних часових режимів заявляють, що перехід також позитивно позначається на стані екології. Логіка приблизно така: оскільки скорочується споживання електроенергії, то теплоелектростанціям потрібно витрачати менше ресурсів, а це – зниження рівня шкідливих викидів у повітря.

Але аргументів «проти» в рази більше. Головним чином відмовитися від переведення годинників переконують медики. Вони вказують на те, що занадто різка зміна режиму є стресом для організму. Така струс призводить до ослаблення імунітету і поганого самопочуття. Зокрема, величезна кількість людей скаржаться, що внаслідок переходу на «літній» час вони страждають від проблем зі сном, втратою концентрації, зниження працездатності.

Подібні «збої» в організмі стають причиною не тільки банального недосипу, але і досить серйозних аварій на дорогах, виробництві і т. д. Крім того, вчені довели, що переведення годин призводить до зростання кількості людей, у яких діагностують серцево-судинні захворювання, а також до збільшення кількості інсультів.

Буде чи переведення годинників в 2019 році

Існують й інші мінуси зміни тимчасового режиму, які не можна скидати з рахунків. Наприклад, громадянам просто незручно і некомфортно перебудовувати свою роботу на годину вперед і назад, особливо це стосується людей, діяльність яких пов’язана з авіаперельотами. Запізнення, зриви важливих зустрічей, плутанина в документах – це лише мала дещиця проблем, пов’язаних з переходом з «зимового» часу на «літній».

Якщо вже говорити про економічну вигоду, то вона також визнана досить сумнівною. Підрахунки показали, що переведення годинників вимагає великих витрат на переналагодження устаткування, що практично зводить до нуля весь прибуток від економії електрики.

до змісту ↑

Яка ймовірність повернення «літнього» часу?

Вчені майже повністю спростували необхідність переведення годин навесні і восени, причому навіть багато економісти погоджуються, що така міра недоцільна. Тому турбуватися про повернення в наше життя «літнього» часу не варто. Більше того, навряд чи уряд знову змінить своє рішення, адже недавня «чехарда» з введенням і відміною переведення годинників і так викликала невдоволення населення.

Поступово і інші країни відмовляються від різних режимів часу, тому робити крок назад до незручного і непотрібною мірою ми не будемо.

до змісту ↑

Відео-новину


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Hyundai i20 2018 року фото
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021