Благовіщення в 2019 році: дата і опис свята

Свята 2019

Благовіщення в 2019 році: дата і опис свята

Благовіщення — одне із 12 головних свят, що відзначаються християнами. Відзначається євангельська подія 7 квітня за новим стилем і становить рівно 9 місяців до Різдва. В цей день архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про зачаття сина божого, тому Благовіщення в 2019 році відзначатиметься на початку квітня.

У давнину свято був відомий під іншими назвами: Початок спокутування, зачаття Сина Божого та інші. Точна дата, коли став іменуватися Благовіщенням Пресвятої Богородиці невідомо, однак достеменно відомо, що традиція відзначати його 25 березня (за юліанським календарем) з’явилася в 560 році проводом імператора Иустиниана. З тих пір дата не змінювалася і подія святкується щорічно в один і той же день.

Історія і подія свята

Тиха й соромлива Марія з міста Назарет вела звичайну життя. До 14-ти років була вихованкою при храмі, різноманітним розвагам воліла молитви і рукоділля. У віці, коли їй потрібно було виходити заміж, вона вибрала свою долю і дала обіцянку Богу, що збереже свою вірність і назавжди залишиться у Дів.

Священнослужителі передали Марію в будинок її родича, 80-літнього старця Йосипа, з яким її заручили. Там Діва вела звичне життя протягом чотирьох місяців, після чого отримала благу звістку від архангела Гавриїла. Саме він, що прийшов у дім Марії в образі ангела, який сповістив їй про зачаття Спасителя. Цей день, коли Діва Марія дізналася про те, що скоро стане Матір’ю Божою, став найважливішою подією в житті християн.

Народні звичаї і традиції

Існує народне повір’я, що в день Благовіщення Пресвятої Богородиці не можна займатися ніякою роботою по будинку. Вважалося, що всіх, хто порушував цю заборону, чекали неврожай і всілякі невдачі в справах. Існує прикмета, що у цей день небажано купатися в річці і митися в лазні. Весь день слід присвятити молитвам і відвідуванню храму.

Читайте також:  Манікюр: модні тенденції весни 2019

Насправді, подібних заборон не існує і, як і в інші великі свята, Благовіщення рекомендується присвятити час молитвам. Народні прикмети говорять, що небажано займатися рукоділлям і будівельними справами. Також не рекомендується починати в цей день яке-небудь нову справу. Незважаючи на це, якщо є гостра необхідність, то будь-яка робота отримає благословення.

За давньою традицією, Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається днем повного спокою. У деяких селах і селах і в даний час гріхом вважається будь-яка фізична праця. Можна відвідувати друзів, обговорювати з ними плани на майбутнє, мирно розмовляти про майбутній урожай та інших нагальних справах. За народною традицією, цей день вважається днем свободи. У сільській місцевості було прийнято відкривати клітки з птахами, випускаючи їх на волю.

Існувала традиція «гріти весну» — розпалювали багаття та влаштовували спільне свято з веселим ритуалом спалення старих речей і різного сміття. Навколо багаття, водили хороводи і співали пісні, закликаючи весну. Благовіщенські багаття також являли собою оберіг від злих духів і хвороб, тому молоді люди нерідко стрибали через вогонь.

Однією з найбільш цікавих і улюблених в народі традицій є заготівля солі. Вважається, що сіль, зібрана в Благовіщення, вилікує від будь-якої хвороби. Обряд виконується усіма членами сім’ї: кожен бере по щіпці і наповнює марлевий мішечок. Після цього старша жінка в домі прокаливает сіль на вогні і ховає в шафу. Якщо сіль не знадобилася до наступного свята, її спалюють на вогнищі. Існує і інша подібна традиція з освяченою водою, яку слід зберігати весь наступний рік.

Прикмети

Прикмети, що збереглися до наших днів, до сих пір знають і шанують у народі. Вважається, що сильний шум допоможе зберегти худобу від хвороб і хижаків. Обряд відбувався усіма жителями села: люди брали будь-які предмети (бубни, дзвіночки, металеві тази та інше), які можуть видавати сильний шум і влаштували ходу головною вулицею.

Читайте також:  Шазам - фільм 2019 року | дата, трейлер, актори

Щоб зберегти врожай, жінки збирали з печей золу і зберігали її в спеціальній глиняній посуді. Якщо вірити прикметі, Благовіщенська зола може вилікувати будь-які хвороби рослин в саду і городі.

За давньою прикметою, якщо на дахах будинків ще лежить сніг, то морози протримаються ще місяць, до 6 травня — дня Вешнего Егорія. Якщо день сонячний і теплий, попереду чекає ще багато морозних днів. Сонячний день віщує хороший врожай зернових, а мороз обіцяє достаток огірків. Дощова погода до гарної риболовлі і грибів, гроза обіцяє тепле урожайне літо.

Напередодні свята — найсприятливіший час для посадки гороху, але якщо ви посадите розсаду овочів, вона не зійде. На наступний день можна проводити будь-які посадочні роботи — найбільш сприятливий час для посіву. Якщо в небі ви не бачите ластівок, тепло прийде нескоро — весна і зима будуть холодними.

Якщо ви дбаєте про здоров’я і благополуччя, ніколи не беріть і не давайте в борг. Нічого не можна виносити з будинку, за винятком старого мотлоху і дрантя, які будуть спалюватися на багатті. Не варто стригтися і робити зачіски, в цей день дівчата не розплітають коси.

Магічні ритуали та ворожіння

Найочікуваніша розвага для дівчат — ворожіння на майбутнє, успіх і здоров’я. У Благовіщення всі незаміжні дівчата і молоді жінки старились звертати увагу на погоду, стежити за поведінкою птахів і провести веселі обряди на любов і благополуччя.

Гілочка виконає бажання

Для виконання бажання дівчини підбирали на вулиці міцну гілочку і клали її під подушку. Якщо вранці буде зламана гілочка, бажання неодмінно збудеться. Якщо вона залишилася цілою, потрібно буде почекати ще рік.

Читайте також:  Літній час в Росії в 2019 році: буде чи перехід

Птахи розкажуть про майбутнє

Виходячи на вулицю, потрібно дивитися по сторонах і запам’ятовувати, які птиці будуть попадатися по дорозі. Голуби — на щастя і радості, ворона — до туги й смутку, горобці й ластівки — до спокою і благополуччя, мертві птахи і плиски — до неприємностей. Якщо синиця на підвіконні або голуб сів біля вікна, у цей рік чекайте приємних змін і щасливої любові. Воробей за вікном — до проблеми з грошима і невдач у справах.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021