Як зробити кульки в стилі артишок?

Традиція прикрашати ялинку на зимові свята прийшла до нас тільки в шістнадцятому столітті завдяки Петру I, а кулі з’явилися ще пізніше. Забавно, але спочатку знати опиралася цьому новомодному європейським звичаєм, вважаючи його варварським і навіть бісівським і вважаючи за краще святкувати у своєму стилі.

Однак серед простого народу даний свято прижилося досить швидко, можливо, завдяки тому, що багато хто і так потай відзначали аналогічний язичницький день кінця старого і початку нового життя.

У сучасному світі напередодні зимових свят магазини і супермаркети переповнені всілякими ялинковими прикрасами і кулями, різними за розміром, кольором і фактурою. Проте багато людей, прагнучи підкреслити індивідуальність і інтимність свята, воліють створювати декорації власними руками в особливому стилі. Існує не один майстер клас зі створення новорічних шедеврів, і тут ми розглянемо особливості техніки артишок.

Зміст

 • 1 Техніка артишок
 • 2 Робимо чотириколірний куля
 • 3 Починаємо робити кулі із стрічок
 • 4 Робимо симпатичні «лусочки»

Техніка артишок

Артишок – це створення об’ємних, багатошарових композицій за допомогою складених шматочків тканини. Техніка прийшла до нас з Франції, а назвою вона зобов’язана коренеплоду з аналогічним найменуванням.

Як зробити кульки в стилі артишок?Перш ніж почати уважно вивчати перший майстер клас по створенню чотирьохкольорових прикрас в техніці артишок, необхідно приготувати наступні матеріали:

 • пінопластовий шар, розміром десять сантиметрів;
 • чотири, різних за кольором, шматка тканини;
 • набір шпильок для шиття з плоскими головками;
 • декор (намистинки, блискітки і т. д.);
 • простий олівець;
 • гострі ножиці або макетний ніж.

Щоб зробити красиві новорічні кульки, необхідно взяти чотири шматка тканини, наприклад, білу, червону, синю і жовту. Адаптуючи майстер клас по роботі в такому цікавому стилі під себе, ви можете використовувати будь-які інші кольори, просто підмінивши назви в описі.

Читайте також:  Як оформити офіс в переддень Нового Року?

Робимо чотириколірний куля

За допомогою ножиць розділіть відріз білого кольору на 10 невеликих квадратиків, розміром 8х8 сантиметрів. З червоної і тканини виріжте з 16 квадратів аналогічного розміру. 16 квадратів з жовтої тканини повинні мати розмір 6х6 сантиметрів.

Як зробити кульки в стилі артишок?Візьміть пінопластову заготівлю кулі і визначте її центр. Потім зробіть розмітку за допомогою простого олівця, яка розділить кульку на вісім однакових частин.

Складіть чотири тканинні заготовки білого кольору навпіл, а потім ще раз, таким же чином. Прикріпіть їх кутиками до точки середини кулі за допомогою шпильок з плоскою головкою. Загнуті частини повинні перебувати з зовнішньої сторони поверхні, а кріплення повинно йти у формі клина.

Продовжуючи роботу в техніці артишок, візьміть тканинні заготовки червоного кольору і складіть їх тим же способом, що і білі. Знову знайдіть центр кулі і вставити шпильку між вже приколотими квадратами, але на два сантиметри далі центру. З червоної тканини також викладайте трикутник, але не по порядку, а через один. В результаті в центрі кулі повинен утворитися білий квітка, обрамлений червоною тканиною. Якщо він вийшов, майстер клас проходить успішно.

Візьміть тканинні заготовки синього кольору, складіть їх два рази. За допомогою шпильок прикріпіть їх до зовнішніх трикутниках на два сантиметри нижче, ніж заготовки червоного кольору, а потім таким же способом до внутрішніх. Ту ж процедуру треба повторити з жовтими заготовками.

Переверніть пінопластовий шар незаповненою стороною і поетапно, починаючи з білого кольору, зробіть з неї ті ж дії, що і з уже заповненою. В результаті у вас повинен вийти різнобарвний ошатний кулька без пробілів, де видно пінопласт.

Зробіть петельку з ниток або стрічок і прикріпіть її в середині одного з білих квіток за допомогою шпильок для шиття. Можна прикрасити готові новорічні кульки блискітками або вишивкою з бісеру в приємному вам стилі.

Читайте також:  Новорічний настрій за допомогою ниток і клею

Починаємо робити кулі із стрічок

Великою популярністю користується майстер клас, де пропонується в техніці артишок зробити новорічні кулі з стрічок.

Як зробити кульки в стилі артишок?Для цього необхідні наступні матеріали:

 • пінопластовий, гумовий або пластиковий кулька (обсяг 10 см);
 • дві різнокольорові атласні або шовкові стрічки (ширина 3-5 см);
 • шматочок золотистої стрічки тієї ж ширини, що і перші дві;
 • трохи капронової стрічки, невеликого розміру, товщиною 5 см;
 • гострі ножиці або канцелярський ножик;
 • довгі сірники або свічка;
 • міцний тканинний клей.

Приступаючи до роботи в техніці артишок, візьміть стрічки і відпрасуйте їх. Потім їх треба розрізати на однакові прямокутники. В результаті перед вами опиняться дві однакові чарочки з шматків із співвідношенням «два до одного».

Місця розрізів треба акуратно припекти довгими сірниками чи свічкою, щоб вони не розпустилися. Тепер всі шматочки складаємо трикутники.

На нижню частину заздалегідь обраного ялинкової кулі або заготовки круглої форми треба за допомогою клею прикріпити один з атласних прямокутників.

Поверх нього приклейте чотири трикутних заготовки (по дві кожного кольору). Трикутники треба розташувати таким чином, щоб стикатися зовнішніми кутами в центрі прямокутника.

Робимо симпатичні «лусочки»

Як зробити кульки в стилі артишок?Для створення подальших рядів треба трикутники наклеювати на зафіксовані раніше таким чином, щоб гострі кути кожного ряду одержані «лусочок» розташовувалися по одній прямій лінії.

Кожен трикутник слід прикріплювати до такого ж кольору, плавно піднімаючи ряди від основи до верхівки, де ви зробите петельку. Одержаний куля буде нагадувати візуально шишку.

Місце петельки для кріплення на ялинку має стати одночасно контрастним і гармонізуючим штрихом, тому його краще оформляти відмінним від основних кольором. Візьміть відкладений шматочок золотистої капронової тасьми і зробіть кілька горизонтальних надрізів ножицями.

Читайте також:  Як самому змайструвати іграшки на ялинку та для прикраси?

Відстань між надрізами повинна бути дуже невеликими. Потім потріть місця розрізів між пальцями так, щоб вийшла пухнаста бахрома. Оберніть цією стрічкою кріплення для петельки: рівною частиною до кульки, бахромою вгору. Майстер клас майже освоєний.

Розріжте золотисту стрічку на вісім рівних частин і складіть таким же чином, як і попередні заготовки. У даному випадку розміри трикутників можуть бути трохи більшими. Закріпіть золотисті трикутники у верхівки у формі квітки. Вийшов чудовий ялинкова куля.

Залишки капронової тасьми можна використовувати в якості стрічки, а також для того, щоб наклеїти на можливі прогалини і нерівності. Освоївши основи техніки артишок, ви можете створювати і інші кулі, а також інші ялинкові іграшки. А, можливо, навіть запишете власний майстер клас.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021