З’явиться 5G-інтернет в Росії в 2019-2020 роках?

5G-мережа поки не з’явилася в загальному доступі ні в одній країні світу. В даний час фахівці проводять апробацію, щоб встановити можливості нового покоління стільникового зв’язку та інтернету. У Мінкомзв’язку Російської Федерації повідомляють, що запуск великих сегментів 5G можливий вже в 2019 році. Але перед цим фахівцям доведеться в короткі терміни проаналізувати всі можливості нового покоління мереж.

Міністр зв’язку і комунікацій стверджує, що поява зв’язку стандарту 5G у великих містах дозволить зрозуміти, що являє собою нова технологія. За планом в 2020 році зв’язок 5G буде підтримуватися в 8 регіонах (містах) Росії з населенням більше одного мільйона чоловік. Через п’ять років до цих міст додадуть ще сім. Новий стандарт дозволить збільшити швидкість передачі даних в кілька десятків разів, порівняно з поколінням 4G.

Навіщо потрібен настільки швидкий інтернет?

Зявиться 5G інтернет в Росії в 2019 2020 роках?Багато вважають, що стандарт 4G – це вже досить швидкий інтернет. Навіщо ж тоді потрібно було створювати 5G? А ось для чого! Зв’язок стандарту 5G нагоді при використанні важкого контенту. До нього можна віднести навіть деякі файли, які знімають сучасні смартфони, наприклад, відео у форматі 4К. До того ж, вже з’явилися моделі, які здатні знімати відео в дозволі 8К. А ще, нещодавно презентували сферичні камери, які здатні відтворювати відео на екрани окулярів доповненої реальності. Зараз стільникові стандарти не зможуть витримати такого навантаження. А ось мережі 5G це буде по силам. В доказ цього можна привести досвід (поки ще не апробований масами) корейської компанії, яка розгорне дослідження 5G-стандарту під час проведення Олімпійських ігор у Пхенчанге. Змагання будуть показувати в якості 8К. В додаток до цього представники компанії обіцяють, що будуть проводити акцію по віртуальному присутності прямо на грі (змаганні) за допомогою шолома віртуальної реальності в режимі онлайн.

Читайте також:
Якщо відпустку випав на новорічні свята 2019 року | що робити

У Росії ж чимось подібним займеться компанія “Мегафон” під час проведення Чемпіонату Світу з футболу в 2018 році.

Крім того, 5G-мережа буде підмогою для штучного інтелекту. Вже зараз в телефонах і ноутбуках існують сотні додаток, що для обробки інформації використовують нейронні мережі. Поки що штучний інтелект для нас просто іграшка, але в недалекому майбутньому він ще більше вторгнеться в наше життя. Ще тільки-тільки почали з’являтися розумні телевізори, чайники, кавоварки, духовки, праски, пилососи, але вже зрозуміло, що вони будуть розвиватися і далі. А для всього цього потрібен інтернет, здатний обробляти дуже великі обсяги інформації в короткі терміни.

Зовсім скоро на дороги можуть вийти і безпілотні автомобілі. Їм-то інтернет потрібен точно. Адже зараз роботизовані комп’ютери не завжди можуть зреагувати у нестандартній ситуації. А якщо б кожна машина була оснащена швидким інтернетом і всілякими датчиками, то нейронні мережі могли б просто запобігти ці непередбачені ситуації. Але для цього потрібен дуже швидкий інтернет, тобто 5G.

Розвиток 5G в Російській Федерації

Зявиться 5G інтернет в Росії в 2019 2020 роках?Російські компанії стільникового зв’язку вже почали тестувати мережі стандарту 5G. Поки що офіційні представники “Мегафона” повідомили, що у спільних з Huawei випробуваннях їм вдалося досягти швидкості близько 35 Гбіт/с. Це, звичайно, не обіцяні 100 Гбіт/с, але все ж таки треба визнати, що швидкість з’єднання досить значна.

Не сплять і інші стільникові оператори. МТС почала тестування нового стандарту ще в 2016 році, але тоді вдалося домогтися зовсім невеликій швидкості – близько 4 Гб/с. Але для того часу це було справжнім проривом.

“На папері” 5G з’явиться в Росії вже в 2020 році, але тільки в обмежених форматах і на обмеженій території. Більшість населення країни зможе користуватися новим стандартом зв’язку тільки через два-три роки після цього.

Читайте також:
Коли настане рік Білого Бика 2021 за китайським календарем, якого числа

Як і завжди, спочатку технології будуть апробувати в США, Китаї і Кореї. Там 5G з’явиться вже в 2019 році. І тільки після цього нам, простим росіянам, можна сподіватися на появу нових мереж у нас в країні. Якщо судити реально, то поки такі швидкості інтернету нам не потрібні. Наші комп’ютери працюють набагато повільніше, ніж технологія 5G. Та й окуляри віртуальної реальності поки що мало у кого є. Те ж саме і з безпілотними автомобілями. А розумні будинки поки що можуть обійтися і стандартних інтернет-з’єднанням – для їх роботи цього цілком достатньо.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022