Збільшення пенсійного віку в Росії з 2019 | підвищать

Збільшення пенсійного віку в Росії необхідно запустити з 2019 року, вважають представники ЦСР. В іншому разі уряд не зможе збалансувати бюджет, що загрожує серйозними проблемами для стійкості фінансової системи. Влади продовжують обговорювати формат можливого збільшення нормативу, вважаючи за краще прийняти остаточне рішення після виборів.

Необхідне підвищення

Центр стратегічних розробок наполягає на необхідності підвищення пенсійного віку. Голова ради Олексій Кудрін вважає, що дана міра – основна умова для стійкого зростання вітчизняної економіки. Позитивний ефект від коригування буде накопичуватися протягом 10-15 років.

Плавне підвищення граничного віку до 63 років дозволить накопичити значний фінансовий ресурс, необхідний для прискорення економічного зростання. При цьому реформа не торкнеться громадян, які вже встигли вийти на пенсію.

Враховуючи актуальність цієї реформи, уряд має запустити поетапний перехід на новий граничний вік вже до 2019 року, зазначає Кудрін. Чиновники не поспішають приймати остаточне рішення по даному питанню, що пов’язано з президентськими виборами. Крім того, підвищення пенсійного віку в Росії в 2019 році не вирішить всіх проблем діючої моделі соціального забезпечення.

Збільшення пенсійного віку в Росії з 2019 | підвищать

У пошуках балансу бюджету

У 2017 році дефіцит бюджету ПФР перевищить позначку 220 млрд руб. Незважаючи на очікуване поліпшення динаміки дефіциту фонду в найближчій перспективі (196 млрд в 2018 році і 163 млрд в 2019 році), експерти підкреслюють структурні проблеми вітчизняної моделі соціального забезпечення, для вирішення яких потрібно переглянути базові параметри нарахування пенсій.

В рамках чинного законодавства зафіксовані наступні рубежі для виходу на пенсію:

 • 55 років для жінок;
 • 60 років для чоловіків.

Згідно з прогнозами міністерства охорони здоров’я, середня тривалість життя перевищує 72 рік. До 2025 року цей показник може досягти 76 років. Якщо влада продовжить відкладати необхідну реформу, то вже до 2030 року частка пенсіонерів досягне 32% від усього населення (за станом на 2017 рік частка даної категорії населення становить 25%). В результаті, пенсійна модель зіткнеться з новими викликами, що відіб’ється на бюджетних показниках.

Читайте також:
Нова Мазда 6 2019 модельного року. Технічні характеристики, ціна, фото, тест драйв, старт продажів, останні новини

Представники Мінпраці виступають категорично проти коригування пенсійної моделі, відзначаючи поліпшення показників російської економіки. В результаті дефіцит бюджету ПФР в наступному році вдасться знизити до 105 млрд руб., вважають чиновники.

Глава Мінфіну Антон Силуанов підкреслює, що у федеральному бюджеті не передбачено підвищення пенсійного віку до 2019 року. Раніше відомство пропонувало кілька варіантів реформування даної сфери.

Шляхи вирішення «вікової» проблеми

Економічний блок розглядав кілька варіантів рішення «вікової» проблеми. Перший сценарій передбачав збільшення параметра:

 • 63 років для жінок;
 • 65 років для чоловіків.

В такому випадку економія могла перевищити 1 трлн руб., зазначають чиновники. При цьому в Мінфіні розглядали два варіанти коригування:

 • Щорічно збільшувати показник на 6 місяців, що дозволить згладити негативні наслідки для громадян.
 • Щорічно підвищувати норматив на 1 рік, що істотно поліпшить бюджетні показники.
 • У Мінекономрозвитку пропонували інший сценарій — встановити єдиний поріг для виходу на пенсію – 63 роки. Подібний варіант збільшення підтримують експерти ЦСР, а також представники МВФ.

  Збільшення пенсійного віку в Росії з 2019 | підвищать

  Коригування моделі соціального забезпечення стане основою для стабілізації бюджету ПФР, підкреслює голова Рахункової палати Тетяна Голікова. Проте позитивний ефект для бюджету буде спостерігатися тільки в короткостроковій перспективі. Надалі економія бюджетних коштів буде нівельовано за рахунок збільшення тривалості життя.

  Експерти зазначають, що готовність влади йти на болісну реформу буде залежати від економічних факторів. Зміна нафтових котирувань і темпи відновлення економічного зростання визначать, чи підвищать пенсійний вік в 2019 році.

  Запас міцності

  Питання про підвищення пенсійного віку став особливо актуальним після стрімкого падіння цін на нафту. Раніше влада використовували доходи від експорту енергоресурсів для покриття дефіциту державної скарбниці. Однак обвал котирувань до 40 дол./бар. і подальший економічний криза продемонстрували уразливість діючої пенсійної моделі.

  Читайте також:
  Універсіада 2019 Красноярськ | зимова, волонтери, дата

  Відновлення нафтових котирувань до 60-65 дол./бар. позначиться на готовність чиновників запускати пенсійну реформу. Сприятлива динаміка нафтового ринку дозволить владі відкласти коригування базових параметрів системи соціального забезпечення ще на кілька років, вважають експерти.

  Крім «вікової» проблеми, чинна нормативна база перешкоджає реальному підвищенню доходів пенсіонерів. Індексація виплат не дозволяє покращувати матеріальний добробут пенсіонерів. Щоб запустити процес сталого зростання пенсій необхідно суттєве підвищення заробітних плат. В іншому випадку у ПФР не буде ресурсів для збільшення пенсій.

  В уряді триває обговорення можливого формату пенсійної реформи. При цьому влада враховують погіршення демографічної ситуації, що буде збільшувати навантаження на ПФР. Остаточне рішення цього питання залежатиме від вартості бареля нафти і фінансових можливостей уряду.

  Відео про підвищення граничного віку у 2019 році:

  Читайте також:

  • Материнський капітал в 2019 році: розмір та зміни
  • Податкова політика Росії на 2017-2019 роки
  • АІП Москви на 2017-2019 рік
  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2021-2022