Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Вербна неділя – один з найбільш важливих і улюблених свят у всьому християнському світі. Він був заснований ще в стародавні часи з початком становлення світової релігії. У ньому тісно переплелися традиції незліченних народів і культур, створивши по-справжньому унікальне дійство, предзнаменующее прихід весни.

Цей світлий свято світового масштабу дуже полюбився нашим співвітчизникам і глибоко увійшов у російську культурну традицію. Про Вербному воскресіння писали відомі літератори, його глибокий сенс відображали у своїх віршах найталановитіші поети, і безліч художників намагалися перенести на полотна його щиру душевність.

Зміст:

  • Коли відбудеться свято в 2019 році

  • Історія виникнення та становлення свята

  • Як відзначають день Входу Ісуса до Єрусалима

  • Народні традиції

  • Що не можна робити в торжество

  • Відео

Коли відбудеться свято в 2019 році

Вербна Неділя – це дуже важлива подія в життя абсолютної більшості жителів нашої країни. В цей день всі православні відзначають велике подія древнехристианского світу – вхід Господній в Єрусалим. Дане торжество є одним з дванадцяти головних церковних свят, і кожен віруючий християнин до його приходу зобов’язаний дотримати всі правила і традиції.

Число, на яке випадає це знакова подія, не є постійним і прямо залежить від того, в які дні буде відзначатися православна Пасха. У 2019 році Вербну неділю віруючі люди святкуватимуть 21 квітня, рівно за тиждень до настання Христового Воскресіння.

до змісту ↑

Історія виникнення та становлення свята

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

У християнському світі традиція святкування Вербної неділі не переривається протягом останніх одинадцяти століть. Витоки цього свята сягають своїм корінням далеко в біблійні часи і детально описані у Святому Письмі.

Легенда свідчить, що дві тисячі років тому Ісус з Назарету за допомогою молитов і духовної сили вдихнув життя в тіло померлого Лазаря, чим вразив зібрався натовп і змусив повірити в заступництво вищих сил.

Сталася ця подія у Віфанії і за лічені дні завдяки безлічі очевидців, про нього дізналися у всіх містах близького сходу. Люди, почувши про таке чудо, раділи і віддавали молитви небес, адже багато хто зрозумів, що, нарешті, до них зійшов довгоочікуваний Месія.

Незабаром після цих подій Ісус вирішив відвідати Єрусалим, щоб показати своїм послідовникам нескінченна могутність істинної віри. Народ «вічного міста», довідавшись про його наближення, стовпилися біля головних воріт і з радісним радістю зустрічав свого Спасителя.

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Багато хто з присутніх, співали святкові пісні, кидали квіти і пальмові гілки, коли їх Месія їхав по вулицях Єрусалиму. Деякі послідовники навіть стелили власну одяг, щоб через неї отримати благословення. Згодом саме пальмова галузка стала символом тих подій, і через неї багато віруючі бажають стати хоч трішки ближче до свого Спасителя в цей знаковий день.

Серед православних християн вчинене Ісусом чудо зцілення, яке сталося в далекому минулому, знайшло відображення у свято Входу Господнього в Єрусалим або Вербної неділі. Не дивлячись на те, що у всіх історичних хроніках, фігурують саме пальмові гілки, у вітчизняній традиції їх повністю замінила верба – рослина більш адаптоване до нашого типом клімату.

Листя цього дерева здалека нагадують канонічну пальму і цілком є її аналогом, тим більше що в цьому торжестві цінується більше духовний сенс, ніж матеріальна ідентичність. Воскресінням ж, називається це свято 2019 року тому, що він випадає щоразу на сьомий день тижня.

до змісту ↑

Як відзначають день Входу Ісуса до Єрусалима

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Звичаї та традиції святкування Вербної неділі давно вкоренилися і вже не одне століття передаються з покоління в покоління у спільноті віруючих людей. Радісне торжество Входу Ісуса до Єрусалима в 2019 році, наші співвітчизники будуть відзначати таким же чином, як і сотні років тому їх предки.

З самого раннього ранку, взявши з собою заздалегідь приготовані вербові гілочки, православні люди підуть до церкви на богослужіння. Там у спільній молитві вони віддадуть похвали Ісусу Христу і подякують його за всі чудеса, які він зробив на благо людству.

Гілочки дерева, після освячення стануть символом надії на допомогу Спасителя, і займуть почесне місце в кожному будинку на святковий період. По поверненню з храму всі люди дружними родинами зберуться за урочистим столом. Після обіду можна буде розійтися по ярмарках, гулянь або сходити в гості до друзів.

до змісту ↑

Народні традиції

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Серед наших співвітчизників уже не одне сторіччя існує думка, що освячена в храмі верба, набуває безліч дивовижних властивостей. Їй під силу не тільки уберегти від хвороб та негараздів, але і принести удачу в кожен будинок.

Прямуючи додому після святкового богослужіння, люди легенько б’ють друзів і знайомих освяченою вербою, щоб відігнати біди та вберегти від хвороб дорогих серцю людей. Прийшовши додому, гілочки розкладаються по кутах житла або поблизу ікон, захищаючи, таким чином, себе і рідних від злих помислів недоброзичливців.

до змісту ↑

Що не можна робити в торжество

Поряд з відомими традиціями, кожна віруюча людина зобов’язаний знати заборони, які не можна порушувати у день цього світлого свята. Здавна наші предки шанували цей день священним і вважали, що Вхід Господній в Єрусалим, повинен супроводжуватися виключно радісними молитвами, тому працювати в такий період грішно.

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Не бажано навіть відпускати живність на пасовище, і тим більше застосовувати, фізичні зусилля з будь-якого незначного приводу. Для щиро віруючих християн, навіть розчісування волосся залишається під забороною, щоб не накликати неприємності з боку вищих сил.

Таким чином, страви для святкового столу краще приготувати заздалегідь, а враховуючи те, що в цей час діятиме Великий піст, м’ясні та молочні страви з меню слід просто виключити. Крім усього іншого, в цей день слід очистити свої помисли і подумати про чистоту своєї душі.

до змісту ↑

Відео


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Ідеї класних тем для рольового Нового року
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021