Хрещення в 2018 році. Якого числа, коли купатися з 18 на 19

Ритуал обмивання водою з’явився ще до народження Ісуса Христа, про це свідчать стародавні джерела з Месопотамії, Єгипту, Китаю та Індії. В ті часи, цей обряд символізував моральне очищення людини.

Хрещення в 2018 році. Якого числа, коли купатися з 18 на 19

ЗМІСТ
 • Коли настає хрещення
 • Традиції святкування
 • Найбільш часті питання
 • Водохресні прикмети

Як церковне свято Хрещення з’явилося в 33 році після народження Ісуса Христа. Саме тоді Спаситель був охрещений Іваном Предтечею у священних водах ріки Йордан. Під час купання, із небес спустився білий голуб і почав віщати вустами Бога-батька, що Ісус Христос є Сином Бога і в ньому втілилося богоявлення Господа.

Коли настає хрещення

Хрещення в 2018 році. Якого числа, коли купатися з 18 на 19

Свято водохреща, на відміну від Паски, має постійну дату і щорічно відзначається на початку року, тобто 19 січня. У 2018 році, цей релігійний свято припадає на п’ятницю. У Росії ця дата вважається офіційним святом, але не вихідним днем.

Свято Богоявлення (Хрещення) почали святкувати майже 2000 років тому, коли християнська віра одержала масове поширення. Відзначали її в один день з Різдвом Христовим, шостого січня. Навіть після розколу християнства на католиків і православних, і перенесення Різдва на іншу дату, Хрещення продовжували святкувати 6 січня. Після введення григоріанського календаря В Росії, офіційну дату святкування урочистості перенесли на дев’ятнадцяте січня.

Традиції святкування

Хрещення в 2018 році. Якого числа, коли купатися з 18 на 19

Відзначати це свято починають ще напередодні 19 числа. Увечері 18 січня у всіх храмах починається святкове богослужіння, яке закінчується освяченням води. Перед початком служби віруючі повинні сповідатися і причаститися. У деяких храмах після служби можуть провести хресний хід, під час якого висвітлюють всю воду в окрузі.

Читайте також:  Чемпіонат світу з хокею з м'ячем 2019. Де пройде

Одна з найголовніших традицій цього свята – купання в ополонці. Віруючі вірять, що вода в це свято набуває особливу силу, поринаючи в ній, ви заліковуєтесь від хвороби і змиєте гріхи.

Як проходить обряд обмивання в наші дні:

 • У водоймі заздалегідь вирізається ополонку у вигляді хреста.
 • Купатися бажано в довгих сорочках (сукнях).
 • Омитися у водоймі потрібно три рази з головою, так ви змиєте з себе всі гріхи і хвороби.
 • Перед зануренням потрібно вимовити «В ім’я отця, сина і святого духа».
 • Одяг з себе знімати потрібно знизу вгору, а надягати в зворотному порядку.
 • При цьому треба пам’ятати про елементарні правила безпеки:

  • купатися потрібно лише у спеціально підготовлених для цього місцях. Міська влада заздалегідь готуються до цього заходу, на таких купелях в обов’язковому порядку мають бути присутніми швидка допомога і міліція;
  • Під воду не повинні занурюватися діти, вагітні та дорослі з шкірними, гінекологічних, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями;
  • В день перед обмиванням категорично забороняється вживати алкоголь або інші дурманні речовини;
  • Після купання потрібно одягнутися в сухий, теплий одяг та випити гарячий чай.

  Найбільш часті питання

  Коли купатися з 18 на 19 в ополонці?По традиції купання в ополонці починають після вечірньої служби, в ніч з 18 на 19 січня. Протягом наступного дня, міські купальні будуть відкриті для всіх бажаючих, хто не зміг здійснити обряд обмивання вночі.Коли набирати святу воду?Вода зібрана напередодні Хрещення з 6 вечора і до полудня наступного дня (19 січня), вважається очищеної. Саме в цей час свята вода набуває максимально позитивну енергетику.Обов’язково купатися на Водохреще?Головне для будь-якого віруючого, це бути присутнім на богослужінні на честь свята, причастя і сповідь. Купання в ополонці це лише традиція і не є обов’язковою дією.Від куди стався обряд купання на Богоявлення?Це досить нова традиція, яка з’явилася буквально 30-40 років тому і церква не накидає цей ритуал для масового вчинення. Головний обряд цього свята освячення води, який нагадує нам про існування Бога всюди в нашому житті. Без розуміння сенсу існування Бога, традиція купання в ополонці втрачає свій сенс, а перетворюється на спортивний захід.
  Читайте також:  Трійця в 2019 році: на який день припадає і як підготуватися до свята

  Водохресні прикмети

  Хрещення в 2018 році. Якого числа, коли купатися з 18 на 19

 • Погана прикмета цього дня давати гроші в борг, весь рік будеш відчувати фінансові труднощі.
 • В це свято не можна займатися домашніми справами, інакше протягом року «потонеш в рутині».
 • Якщо в цей день отримати пропозицію про заміжжя, то шлюб проіснує довго і буде щасливим.
 • Ворожіння і сни Хрещення завжди збуваються.
 • Снігова хрещенська ніч, передвіщає багатий урожай восени.
 • На Водохреща не можна виносити або викидати великі речі з дому.
 • Хрещення, свято, яке відкриває сорокаденний піст. Саме після цієї події християнство отримало масове поширення. Це свято уособлює очищення людської душі. Якщо ви не розумієте релігійного значення цього свята, не варто піддаватися масовим діям і купатися в ополонці, це робиться тільки коли чоловік готовий фізично і душевно.

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021